Зараз в ефірі:

Про особливості нової зимової форми детально говоримо із Дмитром Кузнєцовим

20.09.2017
Про особливості нової зимової форми детально говоримо із Дмитром Кузнєцовим

Говоримо у студії програми "Поліграф" про зимову форму із полковником, заступником начальника Центральне управління речового забезпечення Тилу Збройних Сил України Дмитром Кузнєцовим. Ведуча - Яна Холодна, за пультом Віктор Смірнов.

- Сьогодні ми будемо говорити про зимову форму, особливо це актуально зараз, перед холодним періодом. 5 вересня на брифінгу міністерства оборони Ви сказали, що до кінця місяця плануєте забезпечити тих людей, які зараз перебувають у зоні бойових дій. Що змінилось, яка ситуація зараз, станом на 20-ті числа вересня?

Дмитро Кузнєцов: Ситуація змінилась в кращу сторону. Близько 80%, які виконують завдання в АТО, забезпечені формою. Забезпечення виконується планово. Сподіваюсь, навіть впевнений, що всі військові частини у визначений термін будуть забезпечені комплектом одягу. 

- Цього року внесені норми забезпчення? Що змінилось?

Д.К.: Якщо говорити тільки про зимову форму одягу, то введені нові предмети. В порівнянні з минулим сезоном, ці комплекти одягу ще не пройшли тестування, але ось тепер введені. Це, наприклад, шарф-труба, рукавички (флісові з замшевим наладонником), утеплена куртка тощо. Що стосується норм забезпечення, то прийнято рішення збільшити кількість термобілизни (вперше у Збройних Силах, розроблена за стандартами НАТО). Це стосується черевиків - окремо літні, зимові та демісезонні. Зараз боєць сам може вирішувати, як одягатись, щоб збільшити чи зменшити теплоутримуючі властивості форми. 

- Тобто якщо військовий вирішує, що йому не потрібна, наприклад, термобілизна, то він може взяти замість неї щось інше?

- Військовослужбовець може замінювати предмети, які видаються йому згідно норм, іншими. наприклад, предмети з повсякденної форми одягу на предмети польової форми одягу. Чи взуття. 

Але я мав на увазі, що комплект зимової форми одягу дозволяє створити слої. Це згідно стандартів НАТО і загальної системи. 

- Що входить у цих 15 найменувань?

Д.К.: шапка зимова, куртка вітровологозахисна з утеплювачем, штани з утеплювачем, куртка флісова (куртка костюмоутеплююча - за нормами). наразі через проблеми з фінансуванням, ми не замовляємо штани утеплюючі від костюму. Бо є білизна тепла і демісезонна. Далі, 2 комплекти демісезонної білизни і теплої білизни, штарпетки трекінгові зимові, з логотипом ЗСУ,черевики з високими берцями, рукавиці (до цього були трикотажні), шарф-труба, це новий предмет (закриває грудну клітину), костюм вітровологозахисний демісезонний. Далі, костюм маскувальний білого кольору, чохли на шоломи, це за потребою. Також забезпечення гумовими чобоотами. Це те, що військові мають отримати від своїх тилових служб?

- Яка процедура отримання?

Д.К.: Тилові служби подають заявки у довольчі служби. Що стосується зони АТО, є штаб Тилу, який акумулює всі потреби. 

Кожен предмет має свій термін експлуатації. Наказом визначено, що в районі проведення АТО такого терміну немає. Це означає, що якщо предмет прийшов в незадовільний стан, це підтверджено командиром або начальником, цей одяг повинен бути замінений і термін експлуатації починається з дати видачі. Попереднє майно списується. Наскільки мені відомо, це дотримується.

Якщо одяг з якихось причин не видається, будь ласка, звертайтесь телефоном, пишіть! 

- Нові стандарти продиктовані умовами фронту?

Д.К.: Були запити. Удосконалення одягу відбувається постійно. За результатами запитів, за моніторингом форм провідних країн світу. Здійснюються зміни до комплектів, норм, технологій тощо. 

- Скільки коштує цей комплект?

Д.К.: Орієнтовно 8 тисяч гривень на одного військовослужбовця.

- Якість. Є розроблені зразки, відшиті, 80% забезпечені. Як турбуєтесь про якість?

Д.К.: Центр Марченка дуже відповідально відносяться до роботи, стараються нічого не пропускати, досить скурпульозні. 

Залучали різні військові частини до тестування. 

Новий комплект зимової форми налічує 15 найменувань. Як правильно носити зимову форму, щоб було і тепло і комфортно, і щоб з легкістю виконувати завдання?

Новий комплект дозволяє самому військовослужбовцю правильно комбінувати цю форму, чим і збільшувати її теплові властивості. Форму потрібно носити правильно, дотримуючись таких шарів.

Перший — це білизна демісезонна. Другий — термобілизна, яка вдягається у холодну погоду. Третій — куртка флісова, куртка-утеплювач.

Мені взагалі здається, що це був прорив, коли їх видали, адже вони дуже якісні і користуються величезним попитом.

Вони і зараз продовжують користуватися попитом. Цю куртку комбінують і у літній період. Повернемося до нашого переліку. Четвертий шар — це куртка вітрозахисна з утеплювачем, з якої військовослужбовець може знімати утеплювач в залежності від погодних умов. Якщо дотримуватися цих правил і регулювати цю форму одягу, то до -20 градусів буде не холодно.

Ви тестували куртку? При якій температурі?

Ми тестували куртку при температурі -30 градусів. Все пройшло на найвищому рівні, всі залишилися задоволеними.

У нас ще є запитання від військовослужбовця Миколи. Перше: Ви говорите про речове забезпечення тих підрозділів, які знаходяться в АТО. А як щодо особового складу, який знаходиться в ППД. І друге запитання: чи будуть забезпечувати формою ССО, відмінною від решти ЗСУ?

Встановлення, що перехід на зимову форму одягу у ЗСУ відбудеться 15 жовтня. До цього часу всі ЗСУ ми маємо переодягнути у зимову форму. Можуть бути виключення окремих позицій. Це рукавички зимові, які ми до листопада додамо у війська і білизна для холодної погоди. Це все через надходження з промисловості. У першу чергу АТО, а потім вже тил.

На сьогодні проводиться робота по видачі комплекту спеціального одягу для ССО. Ця форма пройде випробування у ССО і за результатами буде прийняте на забезпечення.

У мене запитання стосовно розмірної сітки. Які сьогодні розміри є від найменшого до найбільшого?

Розмірна сітка зменшена. Цього вимагав досвід. Раніше для військовослужбовців менше 46-го розміру не замовляли. Для жінок замовляли 42-44. На сьогодні вся форма одягу замовляється з 42 до 68. На сьогодні проводиться робота щодо замірів військовослужбовців для того, щоб створити новий наказ для замовлення. Відповідно взуття замовляється з 35-го розміру по 48.

Сьогодні є проблема із забезпеченням форми на місцях?

Мені про такі факти не відомо. Були затримки у забезпеченні промисловості у сировині. Але зараз ситуація вирівнюється повністю. Зимовий одяг у нас почав надходити у серпні. Тому з 4 вересня у нас розпочався план забезпечення військ. Все це завдяки належному фінансовому ресурсу.

Яка ваша ідеальна військова форма?

Це та форма, у якій буде зручно військовослужбовцю, і в якій він буде виглядати, як справжній воїн. Ми цього прагнемо і ми цього досягнемо!

Над чим ви зараз працюєте і які новинки очікуються найближчим часом?

Зараз ми розробляємо спецодяг для екіпажів бойових машин, взуття для військовослужбовців військово-морських сил.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток