Зараз в ефірі:

Про військо: Важливість і дієвість міжнародної співпраці

10.12.2018
Про військо: Важливість і дієвість міжнародної співпраці

Інтерв'ю дає т.в.о. начальника Головного управління військового співробітництва та миротворчих операцій ГШ ЗСУ полковник Геннадій Коваленко.

Співробітництво в цілому можна поділити на три частини:

  • воєнно-політичне співробітництво ( за що відповідає МОУ) – здійснюється на стратегічному рівні і спрямоване на формування політичного підґрунтя;
  • військове співробітництво (цим займається наше головне управління) – більш оперативний, тактичний рівень заходів (надання консультативно-дорадчої допомоги;
  • військово-технічне співробітництво (напрямок роботи МОУ).

Говорячи по військове співробітництво – це і зустрічі на стратегічному рівні (візити в Україну начальників ГШ інших країн, військових керівників, візити в інші країні начальника ГШ, його заступників та інших військових керівників).

В Україні працюють заходи операції  Unifier – це канадська операція. Канадські інструктори надають допомогу нашим збройним силам. Ця операція почалася в 2015 році і в 2017 році мала завершитися. Але була продовжена до 2019 року.

Восени 2014 року було створено механізм – Бінаціональний об'єднаний комітет з питань оборонного реформування та військового співробітництва – для того, щоб координувати допомогу, яку нам надавали США. На ефективність цього механізму звернули увагу також Канада і Великобританія та вирішили долучитися до цієї структури. На початок 2015 року нам надавали допомогу США, Канада і Великобританія. Наразі до складу цього комітету входять США, Канада і Великобританія, Польща, Литва, Швеція і Данія. Цей механізм дозволяє координувати допомогу та уникати нерозумного використання ресурсів.

В березні 2015 року була започаткована операція Orbital. Цю операцію проводять британські військові. Якщо Unifier концентрується в Яворові та Кам’янці-Подільському, то британські інструктори проводять підготовку там, де потрібно (і в Кропивницькому, і в Хмельницькому, і Дніпрі, і в Десні, і на Широкому лані). В канадських інструкторів є стандартизовані курси, вони не дуже гнучкі. В британців ці модулі такі. З яких можна конструювати різні курси, як по термінам, так і по курсам. Вони, спілкуючись з командиром бригади, визначають ті курси, які є найбільш необхідними підрозділам.

З травня 2017 року британці і американці перейшли з підготовки на тактичному рівні (батальйони, бригади) на підготовку штабів. Пілотним проектом була 53бригада, офіцери оперативного штабу.

Хочеться відзначити співробітництво з Литвою, яка також була в Радянському союзі, вийшла з нього, реформувалася і змінилася, вступила до НАТО. Перша за все, від Литовської Республіки в Україні працює радник стратегічного рівня. Литва співочолює підкомітет Сил Спеціальних операцій, на постійній основі працює в Україні литовська тренувальна група. Беруть учась у спілних тренуваннях та навчаннях. Литовці беруть участь і в Sea Breeze і в Rapid Trident

Зараз ми на постійній основі здійснюємо обмін досвідом – що ми напрацювали, яким чином стримуємо російську агресію, який вже в нас є досвід. Але у перспективі ми хочемо вийти на той рівень, щоб у нас були свої інструктори
 

Для того, щоб детальніше дізнатися про міжнародну співпрацю української армії – прослухайте ефір.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток