Зараз в ефірі:

Рекомендації Атлантичної Ради та Київського безпекового форуму щодо політики США відносно України

24.03.2021
Рекомендації Атлантичної Ради та Київського безпекового форуму щодо політики США відносно України

У програмі "Міжнародний огляд" говоримо про рекомендації Атлантичної Ради США та Київського безпекового форуму щодо політики США відносно України. Наш гість — координатор напряму міжнародної політики в Центрі політичних студій Доктрина Денис Москалик.

 

 

 

 

Андрій Давидов: Розкажи про Київський безпековий форум?

Денис Моксалик: Це організація, що займається збором різноманітних авторитетних спікерів з питань політики, безпеки, кібербезпеки. Учасники форуму — представники минулого чи теперішнього уряду, дипломатичного корпусу США та України. Вони раз на рік збираються та розробляють певні рекомендації для влади України, для влади інших країн-партнерів з приводу того, як необхідно проводити політику безпеки Україні та міжнародну безпеку. Вперше форум відбувся 2015 року.    

Андрій Давидов: Як протягом 6 років змінювався посил щодо України?

Денис Моксалик: Змінювалася конкретика, що мусить робити Україна. Першопочатково мова йшла про загальні речі: підтримка Євроатлантичних прагнень України. В міру розвитку форуму, все більше розвивалась думка щодо ангажування американців, західних партнерів у внутрішні українські процеси. Розробка покрокових інструкцій, які мусять певною мірою застосовуватись відносно України. Це відображає ситуацію в рамках структур, що є посередниками між Україною та США.

Андрій Давидов: Що це за структури?

Денис Моксалик: Це громадські організації. Це антикорупційні органи. Це наглядові ради до яких залучені іноземці. Тривалий час, ці структури розглядались, як певні агенти змін від США, які в Україні мусили змінювати політику.

Андрій Давидов: Що протягом останніх років змінилося? Що Західні країни пропонують Україні?

Денис Моксалик: Пропонується розробка нової стратегії. Адже змінилась адміністрація у США. Враховується досвід, який пов'язаний з попередньою адміністрацією Дональда Трампа. Тобто, це значне зростання токсичності українського керівництва на міжнародній арені. Це пов'язано з так званим "Україногейтом". Перша спроба імпічменту Трампа була пов'язана з президентом Володимиром Зеленським. Зараз це намагатимуться виправити та зробити тіснішим партнерство України зі США.

Андрій Давидов: Як саме це відбуватиметься?

Денис Моксалик: Насамперед, надання другого дихання існуючим органам. Це Рада стратегічного партнерства на рівні Міністрів закордонних справ і Президентів. Це налагодження безпосередніх контактів між президентами обох країн. І нова взаємодія у зв'язку із долучення України до програми Партнерства розширених можливостей НАТО.

Але тут є відмінності. В рамках Атлантичної Ради є проміжний пункт, який стосується того, що слід надати Україні статус головного союзника США поза НАТО. А в Київському безпековому форумі цього нема.

Андрій Давидов: А яка тоді глобальна різниця між Атлантичною Радою та Київським безпековим форумом?

Денис Моксалик: Тут головне патронат під яким знаходяться структури. Київський безпековий форум знаходиться в Україні. Атлантична Рада — вона дії з території Сполучених Штатів. Атлантична Рада готувала свої рекомендації, як покрокові інструкції для президента Байдена. Безпековий форум — більше декларативний.

Друге, це концентрація на різних питаннях. Київський безпековий форум зосереджується на питаннях безпеки. Атлантична Рада, з точки зору США, концентрується на внутрішньополітичних питаннях України.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток