Зараз в ефірі:

Respublica FEST: Стара фортеця об’єднує меломанів

31.08.2017
Respublica FEST: Стара фортеця об’єднує меломанів

1-3 вересня Камянець-Подільський запрошує усіх фанів справжньої музики! Це буде остання Республіка в такому форматі, до якого ми всі звикли за 7 років існування фестивалю. Матриця потребує перезавантаження, так вирішили засновники. Андрій Зоїн – ідейний натхненник та біг бос фестивалю у ефірі Армії ФМ!

Республіка причетна і до стріт-арту у Кам’янці?

Ми були у витоках стріт-арту в Україні, коли береться 30-40 проектів і створюється арт-об’єкт. За 5 років ми створили 50 муралів в Кам’янці. Ми потрапили навіть в гугл-арт-прожект, єдині на той час, хто представляв Україну. І потім пішла хвиля стріт-арту по Україні.

Фестиваль потрібний для міста. Кам’янець – туристичне місто, і ми продовжуємо туристичний сезон в вересні. Ми притягнули молодь.

Були запрошені закордонні художники для створення стріт-артів на Республіці.

Так, були такі країни як Австралія, Швейцарія. Ми і досі малюємо, не так масштабно, бо в нас інші зараз напрями. Ми привозили спочатку людей, які будуть зрозумілі, але зараз вже можемо дозволити собі більше.

Для тих, хто не в темі: що таке Республіка? Навіщо їхати туди?

Ми незвичайний фестиваль. На фестивалі їздять слухати музику і знайомитись з людьми. А в Кам’янець -Подільський на фестиваль їдуть через місто – місто чарівне, і фестиваль недорого коштує.

Можливо заробляти на фестивалях?

Можливо, якщо ти вчив економіку. Я не вчив! І мені потрібні люди, які будуть це монетизувати. Ми працюємо цілий рік заради трьох днів фестивалю. Це приток туристів і заробіток для міста, тому я звертаюсь до адміністрацій міст. Фестиваль – це крутий інфоповод. В малих селах люди по-іншому сприймають музику.

Я прожив 10 років в Іспанії. Коли я туди приїхав, там було 20 фестивалів, коли поїхав звідти – було вже 200. Там ціла купа молоді, яка отак з травня по вересень у бусіках по фестивалях. Якщо є хороша команда будь-який фестиваль можна монетизувати.

У Республіки багато інших творчих ініціатив крім стріт-арту. Як з телевізорами. Можна було принести старий телевізор і отримати вхідний квиток.

Люди їх везли і зі Львова, і з Києва. Спочатку була придумала соціальна тема – щоб люди не дивились телевізор, бо нам завантажують ті думки, які хочуть власники каналів. Років 5 ми цю штуку робили. Ми соціальний фестиваль! Ми хочемо, щоб молодь перетворювала своє місто на краще.

Цього року в нас багато цікавих проектів для українських музикантів. Ми будемо збирати талановитих музикантів, везти їх в одну країну, і там вони виступатимуть на фестивалі, а з їхньої країни ми веземо їхніх музикантів. Це не має бути гурт обов’язково, просто хтось з гітарою. Такого раніше в Україні ніхто не робив.

У нас маленьке місто, і нам потрібно придумувати щось. От як ми з килимами робили! Після телевізорів ми килими міняли на квитки. В нас є нова сцена, ми там хотіли все застелити килимами. Щоб люди лежали, відпочивали, грілись на сонечку. Купити такі речі ми не могли, і придумали історію з килимами.

Скільки людей в твоїй команді?

Протягом року людини три працює. А під фестиваль – людей сто.

Хто буде на цьому фестивалі цьогоріч?

У нас зараз складні умови. Так гарно стартували «Старе місто» і «Захід фест». Ми навіть не знаємо чим дивувати людей. Супер хедлайнерів напевно не буде. У нас буде багато молодих музикантів, які не виступають на інших фестивалях.

Де ви збираєте гурти?

Переслуховуючи тонну матеріалів. Зараз в нас 500 гуртів. В нас ще є пріоритети! Нам завжди цікаво привозити гурти зі східної України. Ми не ділимо Україну на схід і захід. Джинджер, Маманет, Фонталізу ту саму ми привозили.

Як підбираються хедлайнери?

Для кожного фесту окремо. Якщо «Захід» або «Файне» – в полі проводяться, то їм потрібні потужні хедлайнери, на яких прийдуть люди в поле, і будуть жити в полі чотири дні. А наш фестиваль в місті. В якому живе 100 тисяч людей, з яких 20 тисяч - студенти. Всі ці штуки ми маємо враховувувати. 90 відсотків – це туристи на фестивалі. Є три потяги з Києва, і ми знаємо, скільки в потязі людей. Коли ти придумуєш лайн-ап – це дуже важко тягнути хедлайнера, на якого піде купа людей, а їм нема як приїхати у місто!

Ми знаємо з яких міст до нас їдуть люди, ми привозимо різну музику абсолютно. Ми хочемо розвивати. Щоб люди бачили іншу музику. Республіка – не рок-фестиваль. Він незалежний від жанрів та стилів.

Нам потрібен один артист, на якого будуть іти люди самого міста. Жадан і собаки цього річ будуть, дуже багато важкої музики, навіть блек-метал. Хочемо спробувати різне. Люди еклектичні, не зашорені до нас приїжджають.

Віктор Павлік був минулого року. Зібрав людей багато, був слем під Віктора Павліка! Я потім передивлявся відео, і зрозумів, що ми не помилились. Він приїхав з рок-програмою, ми його везли для локальної спільноти. У нас в цей час був Хардкіс – і купа людей, які не хотіли слухати Хардкіс – типу панки різні пішли на Віктора Павліка. Людям подобається, що на Республіці можна зустріти щось несподіване.

А знаєте, який середній вік людини, яка прийшла на республіку?

Так! Ми моніторимо! Переважна більшість це 18-23, але потім, йде велика кількість 30+. Ми б багато втратили, якби робили в полі фестиваль. Минулоріч ми їздили до начальника Укрзалізниці, щоб в дні різних фестивалів дали додаткові потяги. Бо купа людей не може дістатись на фестиваль. Організовуємо автобуси, щоб всіх довезли.

Чим відрізнятиметься ця Республіка?

У нас буде ще одна цікава локація. Ми відмовились від старої локації, і візьмемо майданчик на скалі. Ми ще ведемо різні перемовини з фестивалями, щоб поставити їхню сцену теж на фестивалі. Думаємо ще зробити джемові штуки на фестивалі після основних концертів. Може, створити класи, де зірки будуть вчити містян грати на музичних інструментах. Ми ще даємо купу лекцій на фестивалі.

Я ніколи не називаю Республіку музичним фестивалем, бо в нас купа всього. Це міський фестиваль, ми робимо це для міста. В Кам’янці важко не бути патріотом.

Ми інколи навіть просто так пускаємо людей. Пам’ятаєш, американець, який пішки йшов через весь світ? Він побачив – купа людей, підійшов до воріт, ми його пустили так. Він чотири дні жив в наметі.

А ще підробляли квитки на Республіку! І так професійно! Це також мистецтво - гарно підробити браслетик і пройти. Ми навіть деяких пустили. Тих, які були дуже гарні, або дуже смішні. Гелевою або чорною пастою хтось собі зробив. В нас ціла купа підробних браслетів. Охоронці позабирали, і в нас тепер ціла колекція, яку ми переглядаємо.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток