Зараз в ефірі:

Різдвяний пиріг: Свято Миколая

19.12.2017
Різдвяний пиріг: Свято Миколая

На військовому радіо Армія ФМ стартує спецпроект Марії Ліманської — цикл програм про традиції та святкування новорічно-різдвяних свят — «Різдвяний пиріг». Перша програма присвячена першому передноворічному святу — Дню святого Миколая. 

Зимові свята починаються зі свята День святого Миколая  ( у народі — День Миколи, Зимовий Миколай) . 19 грудня день святкування та вшанування пам'яті Святого Миколая у католиків та православних. За традицією, цієї ночі діти отримують подарунки під подушками. Тому вони вірять у диво, яке робить святий Миколай  і вчаться у святого бути милосердними. Святий Миколай опікується воїнами, водіями і мандрівниками, допомагає  бідним у скруті; вважається покровителем дітей і студентів, моряків, торговців, і лучників. Відомо, що Святий Миколай був багатою людиною і дбав про бідних людей тих часів. Він  таємно лишав подарунки бідним та чемним дітям. Ймовірно, ця традиція пішла з середньовічної Німеччини, де напередодні свята батьки дарували дітям новий зимовий одяг. З часом почали це робити таємно, вночі, щоб діти вірили в чудеса святого. Неслухняним дітям клали в'язку різок. З часом діти почали писати листи святому, в яких перелічували добрі справи, просили пробачення за погані і писали, який саме подарунок  хочуть отримати. З Німеччини звичай розповсюдився на сусідні країни —Австрію, Нідерланди, Чехію, Словаччину, Польщу, і Україну. 
З приходом на більшу частину українських земель радянської влади, святий Миколай, як і всі інші релігійні символи, був витіснений. на заміну йому прийшов Дід Мороз. Але На Західній Україні, натомість, традиція отримувати миколайчики зберіглася. 
У наш час образ святого Миколая і традиції дарувати подарунки відроджуються. Святий Миколай  впевнено відвойовує серця маленьких українців, які , я сподіваюся, сьогодні під своїми подушками знайшли подарунки від святого. 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток