Зараз в ефірі:

Секрети щасливого сімейного життя від психолога Сергія Устименка

12.03.2021
Секрети щасливого сімейного життя від психолога Сергія Устименка

Які підводні камені сімейного життя, як мотивувати близьку людину та як збудувати міцні стосунки, в ефірі програми «Ранкова кава» розповів психолог Сергій Устименко.

 

 

 

 

 

 

Анастасія Сіроговська: З якими проблемами сімейні пари звертаються найчастіше?

Сергій Устименко: Найчастіше люди скаржаться на сварки. Але сварки це один зі способів розв'язання певних проблем, але спосіб неекологічний і неефективний. Розв'язувати проблемні питання треба правильно.

Анастасія Сіроговська: Якщо батьки розлучаються, як правильно сказати про це дитині?

Сергій Устименко: Насамперед треба бути щирим із дитиною, намагатися пояснити відверто причини розлучення і без негативних оцінок. Приховувати таку інформацію неможна.

Анастасія Сіроговська: Думаю, це питання буде особливо актуальним для наших військовослужбовців, які часто виїздять у відрядження або виконують завдання в ООС. Тож як підтримувати стосунки на відстані?

Сергій Устименко: Потрібно намагатися зберігати традиції, притаманні вашій родині. Наприклад, якщо ви багато спілкувалися в стосунках, то продовжувати це й далі. У книзі «П’ять мов кохання» розповідається про те, що люди по-різному висловлюють своє кохання. Добре розуміти, які мови кохання у вашого партнера та у вас. Якщо для вас найголовніше емоції, то треба докладати усіх зусиль, щоб зберігати ці емоції навіть на відстані.

Анастасія Сіроговська: Якщо в партнері починають дратувати риси чи поведінка, які раніше захоплювали, як тут бути?

Сергій Устименко: Потрібно пам’ятати, що нас дратує не загалом людина, а якась її поведінка чи звички. Тоді можна направляти свої негативні емоції на цей прояв і озвучити те, що вас не влаштовує. Також треба пам’ятати, що наш емоційний стан дуже залежить від того, наскільки ми задоволені своїм життям.

Анастасія Сіроговська: У чому секрет щасливого сімейного життя?

Сергій Устименко: У людини є певні потреби, які мають бути задоволені. Це стосується не тільки фізичних, а й емоційних, ментальних, соціальних і так далі. Коли ці потреби перекриті, то вірогідність того, що людина буде щасливою, а відповідно, і її стосунки набагато більша. Тож якщо хочете, щоб у вас були щасливі стосунки, намагайтеся стати щасливим і таким зробити свого партнера.

Анастасія Сіроговська: Як правильно підтримувати та мотивувати близьку людину?

Сергій Устименко: Найперше треба з’ясувати, чи людині це взагалі потрібно. Буває таке, що вона цілком щаслива на тому рівні, на якому є. Тоді це треба просто прийняти.

Анастасія Сіроговська: А от коли партнер звинувачує іншого, що з його боку немає мотивації, як тоді бути?

Сергій Устименко: Зазвичай це перекладання відповідальності. Партнер не може бути відповідальний за вашу мотивацію. Але буває таке, що стосунки створювались з умовою, що обов’язок партнера мотивувати. Це може бути проговорено або матися на думці. Якщо людина на це погодилась на початку стосунків, тоді подальші варіанти треба продумувати: або й надалі намагатись стимулювати, або змінювати формат взаємодії. А ще дуже важливо людині з’ясувати, для чого їй потрібно досягнути тієї чи іншої мети, і вигадати найкращий шлях для втілення цієї мрії

Анастасія Сіроговська: Чи варто змінювати себе під когось, аби зберегти стосунки?

Сергій Устименко: Найперше треба дати собі відповідь, наскільки те, що хоче партнер, відповідає нашому потенціалу. Якщо його вимоги не співпадають із нашими внутрішніми бажаннями, тоді людині треба вирішувати, чи варті ці зміни того, щоб залишатись із партнером.

Анастасія Сіроговська: Як бути, коли сварки в родині виникають через ревнощі?

Сергій Устименко: Сварки виникають, якщо в людини немає впевненості в надійності стосунків. Це відчуття може бути об’єктивним та суб’єктивним. Якщо ваш партнер виходить на прогулянки без вас з представниками іншої статі і так далі, то ці відчуття здебільшого є об’єктивними. Адже, можливо, він підшукує собі іншого партнера. Інша ситуація, коли партнер не вчиняє жодних провокативних дій, але в людини є страх втрати стосунків через давнішні якісь переживання. Це можуть бути невдалі попередні стосунки або негаразди батьківській родині. І тут потрібно розуміти, що ваш колишній і ваш теперішній партнер – це різні люди. З цією проблемою краще звернутись до психолога.

Анастасія Сіроговська: Як правильно ще неодруженим парам будувати стосунки?

Сергій Устименко: Як при зведені будинку важливо, з чого його будувати, так і в стосунках важливо, з ким їх будувати. Добре, коли системи цінностей людей у парі співпадають. Адже якщо для партнера надважливий соціальний успіх, а для вас родина, будуть виникати постійні приводи для незадоволення.

Анастасія Сіроговська: Як урізноманітнити життя парам, які вже давно у шлюбі?

Сергій Устименко: Треба згадати, якими були ваші стосунки на початку знайомства, коли ви завойовували одне одного і відновити приємні моменти, які тішили раніше.

Анастасія Сіроговська: Яке воно, щасливе сімейне життя?

Сергій Устименко: Щасливе сімейне життя це життя двох щасливих людей. Тому будьте щасливі та допомагайте в цьому вашому партнеру.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток