Зараз в ефірі:

Сергій Згурець: «Зброя - ідеальний об’єкт для маніпуляцій!»

22.09.2020
Сергій Згурець: «Зброя - ідеальний об’єкт для маніпуляцій!»

Навіщо російські медіа спотворюють інформацію про нові зразки українського озброєння та техніки та як розпізнати фейки у сфері висвітлення військової тематики, в ефірі проєкту "Інформаційний фронт" на Армія FM розповів директор інформаційно-консалтингової компанії Defence Express Сергій Згурець.

 

 

 

 

Костянтин Богатирьов: Чому важливо висвітлювати інформацію про військове озброєння і техніку?

Сергій Згурець: Зброя та військова техніка є певним уособленням потенціалу країни, її технологічного та промислового рівня. Саме тому висвітлення військової тематики в цілому і конкретних зразків озброєння зокрема є компонентом сприйняття тієї чи іншої країни. Звісно, цей напрям викликає підвищену увагу у суспільства, журналістів та експертів. І ця точка дотику є боротьбою, умовно кажучи, правди і неправди. 

Костянтин Богатирьов: Чи є певні стандарти подання інформації про озброєння і техніку?

Сергій Згурець: З точки зору своєї країни ми маємо розуміти, що про сучасну зброю треба казати частіше, бо вона вселяє віру у спроможність нашої країни створювати нові зразки. Разом із тим, ми маємо думати про певні межі між таємним і загальнодоступним. А коли аналізуємо зразки інших країн, зокрема Росії, то тут наш потенціал в тому, аби знайти слабкі місця і показати діяльність країни-агресора через призму певних недоліків у зразках.  Таким чином, можемо розвіяти ілюзії про потужну супердержаву, яка здатна нас перемолоти і таке інше. 

Костянтин Богатирьов: А якщо інформацією про озброєння починає цікавитись не дотична до військової сфери людина, на які джерела їй найперше треба звернути увагу?

Сергій Згурець: Із закордонних джерел – це агентство «Сiчes», бельгійська компанія «Army Recognition», є пакистанські та індійські форуми та величезна кількість джерел Російської Федерації. До війни, звичайно, довіри до них було більше. А в Україні є щонайменше 3 ресурси, які намагаються висвітлювати тематику оборонно-промислового комплексу, зокрема Defence Express, «Український міліарний портал», мілітарні сторінки, а також телепрограма «Техніка війни». Насправді інформаційне поле досить щільно заповнене, і тут важать вподобання самих читачів чи слухачів. 

Костянтин Богатирьов: На прикладі вашої компанії Defence Express можете окреслити, яка інформація у сфері озброєння і техніки зараз популярна?

Сергій Згурець: Ми чітко відчули пульс нашої аудиторії, яка розбивається на два сегменти. Кількість людей, які цікавляться загалом новинками, набагато більша, ніж тих, хто готовий читати розлогі матеріали про певні зразки техніки. Але і там, і там схожі тенденції. Найперше люди хочуть знати про танки та авіацію, далі йдуть наші ракети «Вільха» та «Нептун». Цікаво, що матеріали щодо штучного інтелекту, хмарних обчислень, систем РЕБ чомусь не заходять з точки зору масової аудиторії. 

Костянтин Богатирьов: Чи є озброєння об’єктом інформаційних маніпуляцій та фейків?

Сергій Згурець: Якраз зброя є ідеальним об’єктом для маніпуляцій. Якщо зразок на оснащенні армії, то ворог зацікавлений, щоб до цієї зброї була мінімальна довіра. Зразок озброєння також є продуктом експорту. Конкуренти прагнуть максимально спаплюжити технічні можливості зразка-конкурента. Є багато прикладів, коли росіяни намагаються підірвати довіру до наших зразків. Треба розуміти, що це елемент пропагандистко боротьби між державами. 

Костянтин Богатирьов: Як протидіяти таким фейкам і популяризувати українське озброєння в інших країнах?

Сергій Згурець: Інформаційне супроводження озброєння на експортних ринках  є питанням державної політики. Коли ж ми говоримо про розвінчування фейків Росії, то це вже завдання внутрішньої інформаційної політики та патріотично налаштованих масмедіа, які, думаю, спроможні протидіяти російським фейкам щодо української зброї.

Костянтин Богатирьов: Чи використовує Росія на міжнародній арені фейки проти України саме у сфері озброєння?

Сергій Згурець: Як приклад, нещодавно ми виставили нейтральну інформацію про модернізацію українського Т-64 до версії БМ-2. Російські інформаційні ресурси одразу подали новину так, що в України не вистачає танків і вона намагається щось зліпити з абсолютно непридатної техніки. Насправді танків у нас вдосталь. Або будь-яка інформація на нашому сайті про ракету «Нептун» набувала абсолютно незрозумілого вигляду в тлумаченні російських мас-медіа. Тож ми маємо розуміти ці достатньо примітивні, але ефективні механізми і робити відповідні висновки. 

Костянтин Богатирьов: Які зараз тенденції подання інформації про озброєння та техніку ви відслідковуєте в медійному просторі?

Сергій Згурець: Детальні аналітичні дописи про зброю цікавлять невелике коло людей, найпопулярніші матеріали із візуалізацією – відео чи фото з інфографікою. 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток