Зараз в ефірі:

Що необхідно знати про весняний призов 2021?

26.03.2021
Що необхідно знати про весняний призов 2021?

Яким буде весняний призов 2021, в ефірі Армія FМ розповів військовий комісар Київського обласного центру комплектування та соціальної підтримки Валерій Куценко.

 

 

 

 

 

 

Ярослав П'ясецький: Які особливості цьогорічної весняної призовної кампанії та якими нормативно-правовими документами вона регулюється?

Валерій Куценко: Найперше призов на строкову військову службу регламентується законом України «Про військовий обов’язок і військову службу». А також указом Президента України від 24 лютого 2021 року № 71/2021. Згідно зі цими документами, на строкову службу призиваються придатні за станом здоров’я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилось 18 років, та старші особи, які не досягли 27 років до цього часу.

Ярослав П'ясецький: Який алгоритм призову офіцерів запасу?

Валерій Куценко: Обов’язковому призову підлягають офіцери, які здобули військову освіту у вишах на військових кафедрах чи у військових підрозділах вищих навчальних закладів, але не проходили строкової служби.

Ярослав П'ясецький: Який термін строкової служби у Збройних Силах України?

Валерій Куценко: Термін військової служби для призовників становить 18 місяців, а для тих, хто здобув вищу освіту - рік.

Ярослав П'ясецький: Яким чином визначають, в яку частину, рід військ потрапить юнак, чи враховується побажання самого призовника?

Валерій Куценко: Побажання призовника враховується, але є ще план проведення призову, план відправлення, і перелік військових частин іноді може із бажанням призовника не співпадати.

Ярослав П'ясецький: Якщо юнак відслужив строкову службу і хоче залишитись у війську, що він має робити для цього?

Валерій Куценко: Військовослужбовець повинен повідомити про своє бажання командира. А далі командир ухвалює рішення, якщо армієць гідний, то далі його переводять на військову службу за контрактом. За потреби він проходить підготовку у навчальних центрах Збройних Сил України.

Ярослав П'ясецький: Що робити при отриманні повістки?

Валерій Куценко: З’явитися у вказаний час і день до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. А далі вже проходити процедуру медичного огляду, професійно-психологічний відбір. На засіданні районної призовної комісії буде визначено, в який рід військ і частину хоче потрапити призовник.

Ярослав П'ясецький: За яких умов призовник може відкласти візит до військкомату, які причини вважаються поважними?

Валерій Куценко: В першу чергу стан здоров’я, якщо це підтверджено документально. Смерть близьких родичів так само вважається вагомою причиною. Але й за інших причин можна вирішити це питання, повідомивши про це військкомат. Разом із військовим комісаром можна буде визначити термін, коли потрібно буде з’явитися до територіального центру комплектування.

Ярослав П'ясецький: Які потрібно надати документи, щоб відтермінувати призов на військову службу?

Валерій Куценко: Згідно зі статтею 17 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» відстрочка надається за рішенням районної або міської призовної комісії за сімейними обставинами, станом здоров’я, для здобуття освіти або продовження професійної діяльності. Дуже багато підпунктів у цій статті. Наприклад, може отримати відтермінування призовник, якщо має двох і більше дітей, або вагітну дружину, або дитину з інвалідністю, неповнолітніх братів і сестер. Ця інформація є у вільному доступі в інтернеті.

Ярослав П'ясецький: Якщо під час призовної кампанії трапляються якісь махінації, куди звернутися, щоб запобігти непорозумінню?

Валерій Куценко: Найперше в правоохоронні органи. Якщо хтось раптом з працівників військкоматів вимагає кошти чи здійснює якісь інші незаконні дії. Також є телефони довіри на сайті Міністерства оборони: 0-800-50-04-42, діє щоденно з 9:00 до 18:00. А також телефон довіри Київського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки: 044-456-03-68. Гаряча лінія працює щоденно.

Ярослав П'ясецький: Яким чином карається ігнорування призову?

Валерій Куценко: Неявлення у військкомат за викликом карається накладанням адміністративного штрафу, і надалі виконуються вимоги військового комісара. Коли ж призовник отримав повістку для відправлення до війська і вже вважається районною призовною комісією призваним, то це вже ухилення від військової служби. Воно карається обмеженням волі терміном до 3 років.

Ярослав П'ясецький: Якщо призов співпадає із вступною кампанією в інститут, як бути?

Валерій Куценко: Якщо призовник навчався у виші і забажав йти на призов, то йому надається академічна відпустка на період проходження служби. Поєднувати навчання та військову строкову службу не можна.

Ярослав П'ясецький: Чи зберігається місце роботи за людиною, як проходить строкову військову службу?

Валерій Куценко: На весь час військової служби за строковиком зберігається робоче місце, якщо він офіційно працевлаштований, і середньомісячна заробітна плата.

Ярослав П'ясецький: Чи планується осінній призов?

Валерій Куценко: Звісно. Указ президента виданий на 2021 рік. Весняний призов триватиме з 1 квітня до 30 червня. Осінній – з 1 жовтня до 30 грудня.

Ярослав П'ясецький: Чи можуть за якихось обставин призовника відправити для проходження служби в район проведення ООС?

Валерій Куценко: Ні. За жодних обставин, навіть за власним бажанням, військовослужбовець строкової служби в зону проведення операції Об’єднаних сил направлений бути не може.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток