Зараз в ефірі:

Що відомо про українські ВМС

04.07.2021
Що відомо про українські ВМС

До Дня Військово-Морських сил України Армія FM підготувала факти про цей вид Збройних Сил.

 

 

 

 

 

 

 

1. 18 січня 1992 року особовий склад 3-ї школи водолазів Чорноморського флоту у Севастополі під керівництвом капітана 3-го рангу Олександра Клюєва склав присягу на вірність Українському народові. Це був перший підрозділ колишньої Радянської Армії, що присягнув Українським Військово-Морським силам.

2. 21 липня 1992 року сторожовий корабель СКР-112 з піднятим український прапором перейшов з Криму до Одеси. З метою змусити екіпаж СКР-112 відмовитися від присяги на вірність Українському народові, російська сторона переслідувала СКР-112 із залученням сторожового корабля "Разітєльний", двох протичовнових літаків Бе-12 та інших кораблів і особового складу.

3. Першим командувачем ВМС з 1992 до 1993 року був віцеадмірал Борис Кожин. Вперше День ВМС відзначили у Севастополі 1 серпня 1997 року. Згідно з указом президента від 17 серпня 1996 року свято встановили на честь перших широкомасштабних навчань українського військового флоту "Море-96", що відбувалися з 30 липня до 1 серпня.

4. Багатонаціональні навчання "Сі Бриз" відбуваються щороку на території України починаючи з 1997 року. Співорганізаторами тренувань виступають Україна та США.

5. У 2011 році першим підрозділом ЗСУ, який заступив на бойове чергування у складі бойової тактичної групи Європейського Союзу HelBRoC, став підрозділ 1-го окремого батальйону морської піхоти ВМС.

6. У складі ВМС до російського вторгнення проходили службу 15470 осіб, на озброєнні перебували 5 корветів, 1 фрегат, 3 тралери, 2 десантні кораблі, 1 підводний човен, 49 допоміжних кораблів і 35 літаків.

7. У березні 2014 року, в період анексії Криму, Україна втратила приблизно 85 % кораблів свого флоту, головні військово-морські бази та розвинену інфраструктуру на території півострова. Штаб ВМС України передислокований в Одесу.

8. У 2016 році Марина Каналюк вперше в історії ВМС стала капітаном 1 рангу серед жінок. Марина не зрадила присягу під час окупації Криму Росією.

9. 1 липня 2018 року в Одесі під час урочистих заходів з нагоди Дня ВМС до складу національного флоту включені 4 малі броньовані артилерійські катери: Вишгород, Лубни, Кременчук і Нікополь.

10. 13 листопада 2019 року на американських патрульних катерах Island здійнялися український та прапор національних ВМС. Старобільськ і Слов’янськ — катери, передані Україні Сполученими Штатами в рамках військової допомоги.

11. Наказом МО України у 2020 році на озброєння ВМС України прийнято береговий ракетний комплекс «Нептун». Він є справжнім проривом у ракетобудуванні України. Дуже мало країн світу мають технологічні потужності щодо виробництва власних крилатих ракет. Комплекс «Нептун» добре продемонстрував свої бойові можливості на державних випробуваннях, які відбулись на полігоні «Алібей». Ракети успішно вражають кілька цілей одночасно, при цьому відстань до надводних цілей різна, як і сама дистанція між цими цілями. 

12. У 2020 році у ВМС України створено новий орган військового управління. Основним призначенням флотилії є підготовка надводних сил ВМС України. Вперше з 2014 року за наказом командувача ВМС ЗС України було проведено збір-похід кораблів, катерів та суден флотилії національного флоту з відпрацюванням елементів бойової підготовки, що дозволило підвищити злагодженість підрозділів різнорідних сил. Також проведено декаду живучості, яка істотно підвищила показники навченості особового складу з питань боротьби за живучість.

13. У ВМС ЗС України почали застосовувати німецькі гідроакустичні станції Cerberus. Така станція дозволяє виявляти водолаза з аквалангом замкнутого циклу в радіусі у 700 метрів та в автоматичному режимі сповіщати оператора. Станція може використовуватися на глибині від 2 метрів, при цьому її можливості дозволяють працювати під водою й до 50 метрів. Кут огляду по горизонталі – 360 градусів, що дозволяє максимально ефективно здійснювати моніторинг підводної обстановки.

14. У Чорному морі 28 червня 2021 року почалися військові навчання Sea Breeze і морське патрулювання, організоване Військово-Морськими силами (ВМС) України та шостим оперативним флотом ВМС США.

Ці навчання мають на меті підвищити рівень взаємосумісності підрозділів ВМС України та США і держав-партнерів НАТО під час виконання спільних завдань щодо підтримання морської регіональної безпеки та забезпечення миру і стабільності в Чорноморському регіоні.

Маневри в рамках Sea Breeze-2021 триватимуть з 28 червня до 10 липня. Вони є найбільш масштабними за період у понад 20 років. В цих українсько-американських тренуваннях беруть участь представники 31 держави, близько 30 кораблів, катерів та суден, до 30 літаків і вертольотів, до 3000 особового складу та 50 одиниць озброєння та військової техніки.

Збройні сили України та інші сили безпеки та оборони залучили до навчань 24 кораблі (катери), 17 літаків, 12 вертольотів, 80 одиниць озброєння та військової техніки і 1500 осіб особового складу. Крім того, у маневрах бере участь одне пошуково-рятувальне судно.

15. В Одесі успішно функціонує Водолазна школа. Навчання поєднує теорію та практику з обов’язковим виконанням водолазних спусків під воду. Під час курсу кожен слухач повинен відпрацювати під водою понад 650 хвилин. Зокрема до 500 хвилин водолаз має виконувати завдання на глибині до 20 метрів, а 150 хвилин ‒ під час занурення до 30 метрів.

В Інститут Військово-Морських Сил вперше вступили дівчата. Більшість із них обрали саме корабельні спеціальності. Дівчата мають змогу здобувати знання за спеціальностями: «Корабельна зброя та засоби навігації», «Пошуково-рятувальні та водолазно-аварійні роботи на морі» та «Морально-психологічне забезпечення у підрозділах, на кораблях ВМС». Після випуску на них чекає служба безпосередньо на кораблях та катерах національного флоту.

Крім того, у Миколаєві відкрили Школу морського піхотинця. Навчання в школі морської піхоти триває понад три місяці за модульним принципом. Дисципліни різні: топографія, тактика, психологія, вогнева підготовка тощо. Акцент на фізичну, морську, повітрянодесантну і розвідувальну підготовку, а також курс виживання та протидії саморобним вибуховим засобам.

Фотоматеріали -  Арміяінформ та інтернет.

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток