Зараз в ефірі:

ШКОЛА ЮРИДИЧНОЇ СОТНІ. МАЄТЕ СВОЮ ВЕТЕРАНСЬКУ ОРГАНІЗАЦІЮ І ХОЧЕТЕ ЇЇ РОЗВИВАТИ. ВАМ СЮДИ!

14.06.2018
ШКОЛА ЮРИДИЧНОЇ СОТНІ. МАЄТЕ СВОЮ ВЕТЕРАНСЬКУ ОРГАНІЗАЦІЮ І ХОЧЕТЕ ЇЇ РОЗВИВАТИ. ВАМ СЮДИ!

Школа Юридичної Сотні – це 5-місячна освітня програма, яка спрямована на підвищення спроможностей громадських організацій учасників російсько-української війни та організацій-надавачів послуг учасникам російсько-української війни. Детальніше про новий проект для ветеранів в ефірі "Армія FM" розповів військовий юрист Антон Красов.

 

Нікіта Грос: Як виникла ідея створити Юридичну школу?

Антон Красов: Взагалі проект називається «Школа юридичної сотні». Юридична сотня – це організація, яка надає допомогу нашим ветеранам, починаючи із 2014 року. Ми працюємо системно, комплексно. Починали з консультацій, далі підключалася аналітика, законопроектна діяльність і зараз ідея школи виникла з того, що військовослужбовці, коли звільняються, засновують свої громадські організації, хочуть бути активними і багато що робити, але не завжди знають як це робити і не завжди володіють тими інструментами. Перш за все цей проект для громадських організацій ветеранів, які вже створили своє громадське об’єднання і вже щось роблять, в яких вже є певні результати. Ще одна категорія – це громадські об’єднання, які надають послуги ветеранам.

Нікіта Грос: Наші слухачі запитують про закон 6052.

Антон Красов: Це питання звільнення військовослужбовців з військової служби і взагалі і врегулювання цього питання. Зараз цей закон прийнятий Верховною Радою і направлений на підпис президента України. Як тільки закон буде підписаний, військовослужбовці, які відслужили відповідні терміни, зможуть поступово звільнятися.

Нікіта Грос: А в які терміни має підписати президент?

Антон Красов: 15 днів відповідно до статті 94 КУ президент України мав вже підписати цей закон. Вже пройшло більше 1,5 місяці і ми очікуємо, що все ж підпише. Якщо закон не підписується президентом і не накладається вето протягом 15 днів, він вважається схваленим президентом України.  Поки військовослужбовці не є звільненими і знаходяться у статусі військовослужбовців, вони зобов’язані виконувати всі накази і обов’язки військовослужбовця. За невиконання, звичайно, наступає кримінальна відповідальність.

Нікіта Грос: Коли запуститься проект зі школою, яка команда буде цим займатися?

Антон Красов: Проект уже запущений. Вже відкрита реєстрація. Школа поділена в нас на певні регіональні кластирі, в нас їх 6: Львів, Чернігів, Черкаси, Кропивницький, Дніпро і Одеса (до яких входять і інші обласні центри). Це 6 центрів, де відбуватимуться навчання. В Дніпрі і Черкасах пілотні проекти. Перший модуль стартує в Черкасах вже наприкінці червня і на початку липня буде перший модуль в Дніпрі. В нас в кожній школі буде 4 модулі.  Зайнятими будуть вихідні один раз на місяць. Повний спектр цієї школи, з домашнім завданням. Це триватиме 4 місяці. На 5 місяць в нас передбачена по двом пілотам презентація в Києві для донорів. Ми ставимо дві задачі. По-перше, дати навички і інструменти і по-друге, щоб кожне об’єднання ветеранів і тих, хто надає їм послуги, вийшло на свій проект, протягом нашої школи і презентувало цей проект перед донорами. З жовтня, коли закінчаться ці дві школи, буде ще 4 школи в інших містах. Все буде так само.  Щодо тематики – це правовий блок. Не завжди і не всі ветерани володіють повним спектром правових навичок, як захищати перш за все себе і свої об’єднання. Окрім правового блоку, є ще інституційний блок, направлений на розвиток громадських організацій. Ще один блок – комунікацій і адвокацій. І заключний четвертий блок буде присвячений виборчій тематиці. Присвячений правам ветеранів, як виборців  і про те, як брати учать у виборах.

Нікіта Грос: Цікавий приклад домашніх завдань. Що це буде?

Антон Красов: Ми ще розробляємо блоки, але, наприклад, по правовому блоку – написати певний запит на інформацію. Як знайти потрібну інформацію, як її використовувати.

Нікіта Грос: Чи будь-хто зможе стати слухачем в цій школі, чи відбуватимуться якісь кастинги?

Антон Красов: Все ж таки ми орієнтуємося на громадські організації ветеранів. Це спільноти, які вже існують. Ми хочемо підвищити їхню спроможність. Також запрошуємо лідерів об’єднань, які надають послуги ветеранам.

Нікіта Грос: Наш слухач запитує, де можна зареєструватися?

Антон Красов: Вся інформація і телефон гарячої лінії (0-800-308-100) є на сторінці "Юридичної сотні" у Facebook.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток