Зараз в ефірі:

Страва з давньоримських бенкетів

20.07.2020
Страва з давньоримських бенкетів

Не секрет, що в літню спеку найкраще смакують легкі овочеві та фруктові страви! Вони не лише апетитні, а й дарують неймовірний заряд енергії та вітамінів. Після виснажливого добового чергування на вечерю радимо приготувати салат. На перший погляд – все просто, проте ресторанна подача і неймовірний соус зроблять цю страву справді вишуканою! Цього разу в програмі "Наряд на кухню" над неймовірним салатом взялися чаклувати Ірина Зінчук і львівська шеф-кухарка Оксана Вознюк.

 

Перші салати почали готувати римляни ще до народження Христа, в епоху достатку, безкоштовної рабської праці і грандіозних багатоденних бенкетів. Саме під час давньоримських святкувань було заведено подавати страви з трав і овочів, приправлені медом, сіллю і оцтом. Словом "salato" або "salata", що означає «солоний», називали «страву із заправкою». Зазвичай салат із листя латуку, ендівію і цибулі, заправлений оливковою олією з медом і оцтом, подавали до м'яса. Отже твердження про походження салату від назви однойменного овочу невірне. Якраз салат, тобто латук, листя якого було неодмінним інгредієнтом будь-якого римського салату, і отримав своє ім'я від назви страви.

Листя салату слід порвати на шматочки, помідори розрізати навпіл, огірки нарізати ножем-економкою та скрутити в рулетики, моркву нашаткувати «по-корейськи», болгарський перець – соломкою. Заправити салат соусом та притрусити мигдальними пластівцями. До речі, ніж-економка використовується для нарізання овочів, фруктів та сирів. Зазвичай він двосторонній. З одного боку – овочечистка, за допомогою якої можна чистити фрукти та овочі та нарізати їх тонкими слайсами, а з іншого – ніж, який нарізає овочі способом «по-корейськи». Для соусу всі інгредієнти слід покласти в чашу блендера та змішати.

Для приготування однієї порції салату візьміть:

35 г свіжого шпинату

15 г листя салату Фрізе

20 г салату Лоло Бйондо (латук)

25 г руколи

50 г помідорів Чері

60 г огірків

50 г болгарського перцю

30 г моркви

20 г мигдалевих пластівців

Для соусу «Песто український»

60 г рослинної олії

20 г петрушки

10 г базиліку

10 г м'яти

Сік лимона, сіль, перець до смаку.

Готуйте з нами, бо все смакує краще з Армія FM! Більше цікавих рецептів шукайте на нашому сайті в розділі «Наряд на кухню».

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток