Зараз в ефірі:

Сєвєродонецьк відзначає річницю звільнення від бойовиків

21.07.2021
Сєвєродонецьк відзначає річницю звільнення від бойовиків

22 липня 2014 року після кількох місяців окупації Сєвєродонецьк був звільнений від окупантів: українські військові принесли місту очікуваний мир. Подія стала для багатьох жителів міста справжнім історичним й знаковим моментом.

 

 

 

 

 

У лютому 2014 року розпочалася російсько-українська війна. Агресія путінської Росії стартувала з окупації та анексії Криму, масованих артилерійських обстрілів із території Російської Федерації та відкритого вторгнення російської регулярної армії на сході України. Наступ військ РФ вдалося зупинити завдяки спільним зусиллям українців, які стали на захист держави у лавах Збройних сил України, Національної гвардії України, добровольчих формувань та масового волонтерського руху.

У 2014 році українські військові здобули низку важливих перемог, які завадили окупантам повністю захопити Донецьку та Луганську області та просунутися вглиб території України.

У червні сили АТО розпочали активні дії проти незаконних збройних формувань, провели операції задля звуження кола ізоляції, блокування постачання терористичним угрупованням озброєння, боєприпасів, людських ресурсів, очищення від окупантів українських територій та встановлення контролю над ними.

7 років тому були звільнені міста Донецької області: Лиман (4 червня), Маріуполь (13 червня), Слов’янськ, Краматорськ, Дружківка та Костянтинівка (5 липня), Бахмут (6 липня), Сіверськ (12 липня), Торецьк (21 липня), Авдіївка (30 липня), Красногорівка (1 серпня), Мар’їнка (5 серпня), і Луганської області: Щастя (14 червня), Рубіжне (21 липня), Сєвєродонецьк (22 липня), Лисичанськ (24 липня), Міусинськ (8 серпня), Гірське (13 серпня) та інші населені пункти у цих областях.

СЄВЄРОДОНЕЦЬК – одне з найбільших міст Донбасу. Місто разом із Донецьком та Луганськом свого часу було епіцентром так званої «Русской весны» на Донбасі. У травні 2014 року Сєвєродонецьк захопили бойовики. У період від 22 травня до 22 червня 2014 р. місто перебувало під владою незаконного утворення «Луганська народна республіка». Понад два місяці найманці тероризували місцеве населення. У місті діяло декілька самостійних НЗФ. Найчисленнішою з них була група Олексія Мозгового – до 200 осіб. Близько 50 осіб налічувала група Павла Дрьомова, а найменшу групу з приблизно 20 осіб очолював Сергій Пак.

У липні 2014 українські сили сектору «А» розпочали операцію з визволення Лисичансько-Сєвєродонецької агломерації. Після Рубіжного, яке звільнили 21 липня, настала черга Сєвєродонецька. 22 липня українська армія звільнила Сєвєродонецьк. Підрозділи Національної гвардії України, Збройних сил України та добровольчих батальйонів атакували збройні формування «ЛНР» з двох боків. У другій половині дня дві колони сил АТО – одна з боку Старої Краснянки, а друга з Варварівки – увійшли в Сєвєродонецьк. Під час короткої, але запеклої перестрілки із застосуванням стрілецької зброї, гранатометів, важкої бронетехніки і авіації українські війська визволили місто. Цього ж дня сили АТО звільнили Соледар (Донецька область) і Попасну (Луганська область).

А вже 24 липня українські військові звільнили Лисичанськ (Луганська область).

Лисичанськ опинився під контролем бойовиків «ЛНР» у травні 2014 року. Згодом він став основним опорним пунктом терористів у Лисичансько-Сєвєродонецькій агломерації. Після звільнення Рубіжного та Сєвєродонецька сили АТО з секторів «А» і «С» провели масштабну загальновійськову операцію у Лисичанську.

Батальйонно-тактичні групи 24-ї і 95-ї бригад, долаючи опір противника, вийшли на західні околиці міста. Тут силам АТО довелося подолати укріплені позиції з привареного до залізничних рейок потяга. З півночі наступали батальйонно-тактичні групи 51-ї бригади і частини Національної гвардії. Запеклі бої зав’язалися в щільній міській забудові Лисичанська. Базу ватажка терористів Мозгового на скляному заводі сили АТО взяли штурмом. Ввечері 24 липня бійці батальйону спеціального призначення НГУ «Донбас» підняли український прапор над будівлею Лисичанської міської ради.

Так, завдячуючи українській армії сім років тому у цих містах запанував мир і стабільне життя. З вересня 2014 року у Северодонецьку знаходиться Луганська військово-цивільна адміністрація. Попри близькість лінії розмежування, у Сєвєродонецьку за цей час відновили зруйновані будинки, дороги, мости, театр, адміністративні споруди. До того ж значна матеріальна, технічна, фінансова допомога, в тому числі від міжнародних урядових та неурядових організацій, значно покращила економічний стан міста. Але мешканці визволених міст пам’ятають, якою ціною дістався їм мир у власному домі. Відвага і мужність українських військових, які, ризикуючи здоров’ям та життям, повернули в українські міста закон і порядок ніколи не будуть забуті.

Слава українським героям, які і сьогодні на фронті продовжують боронити незалежність, суверенітет та територіальну цілісність нашої країни!

Фото: інтернет

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток