Зараз в ефірі:

Тактична медицина у навчальних закладах західного регіону

30.10.2019
Тактична медицина у навчальних закладах західного регіону

Тактичною медициною цікавляться все більше серед цивільних громадян, студентів навчальних закладів і школярів старших класів. Про це свідчить популярність курсів із невідкладної медичної допомоги, які регулярно проводять військові медики на Західній Україні. На одному із таких практичних занять побував наш спеціальний кореспондент у Львові Олексій Мазурін.

 

 

 

"Тактична медицина, а саме надання допомоги пораненим на догоспітальному  етапі, з’явилася і стала дуже активно розвитися в Збройних Силах саме у 2014 році. Тоді стало зрозуміло, що навіть найкраща Натівська індивідуальна аптечка і найсучаснішими медичними препаратами, джгутами та найефективнішими  кровоспинними засобами нічого не втрат без спеціальних знань та без вміння користуватися цими медичними засобами. Перші тренування з армійськими підрозділами проводили медики-волонтери та спеціалісти закордонних тренувальних місій. Завдяки інтенсивним тренуванням солдати навчилися, до прикладу, виявляти та зупиняти критичні кровотечі, прочищати дихальні шляхи, і впевнено діти в екстремальних умовах бою, коли свистять кулі та рвіться снаряди. Такі знання врятували життя багатьом пораненим. І сьогодні тактична медицина вже давно стала одним із перших азів які вчить кожен солдат. 

І сьогодні з’ясовується, що знання отримані солдатами в армії часто допомагають рятувати життя і в цивільному житті — навички медика можуть  знадобитися в разі автомобільної аварії.  Військові знають, не тільки як намацати пульс, але і як тампонувати рану (в залежності від типу кровотечі), як робити перев’язку підручними матеріалами. Головне що вони можуть надавати допомогу впевнено, швидко і професійно. І сьогодні багатьом стає очевидним, що такими знаннями повинен володіти кожен свідомий та відповідальний громадянин.

І у відповідь  на такий суспільний запит військові професійні медики почали поводити курси із надання першої невідкладної допомоги, спираючись при цьому і  на чималий свій бойовий досвід. Одне таке заняття із  надання домедичної допомоги відбулося нині у Львівському центрі надання послуг УБД. Ординатор відділення невідкладної допомоги ВМКЦ ЗР Ігор Капранов розповів як  визначити інсульт чи  інфаркт, як діти в разі критичного стану. Практичний курс мали змогу відвідати члени родин учасників бойових дій та люди, які поникли Донбас тікаючи від бойових дій, і нині живуть у Львові. На семінар прийшли й професійні бойові медики, аби поділитися своїм досвідом. 

Подібні заняття часто проводять і у Мукачівському  військовому госпіталі. Закарпатські військові медики вчать рятувати життя старшокласників — в програму входять тренування, як поводитися з індивідуальною аптечкою, надавати допомогу при пораненнях та травмах, як робити масаж серця. Завдяки таким заходам допризовна молодь (окрім того, що отримує важливі знання) краще розуміє систему підготовки сучасного солдата, а дехто навіть виявляє бажання стати  військовим медиком. Тут важливо, що заняття проводять саме військові — люди, які особисто мають багатий лікарський досвід надання невідкладної медичної допомоги. Нагадаю, що вони регулярно виконували обов’язки за призначенням в районі проведення Операції об’єднаних сил.

А слухачів, яким цікава екстрена медицина, я хочу заохотити відвідувати подібні заходи. Вони будуть ще неодноразово відбуватися в не тільки у Львові та Мукачеві. Анонси публікуються у мережі інтернет. Шукайте по тегу #тактична_медицина і продовжуйте слухати Армія FM", — розповів Олексій Мазурін.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток