Зараз в ефірі:

ТЕЛЕМІСТ УКРАЇНА - ГРУЗІЯ: «ДАВАЙТЕ ПОГОВОРИМО»

17.07.2019
ТЕЛЕМІСТ УКРАЇНА - ГРУЗІЯ: «ДАВАЙТЕ ПОГОВОРИМО»

Сьогодні о 19.00 відбудеться телеміст між українським «24 каналом» і грузинським телеканалом «Руставі-2». Про деталі і подробиці цієї трансляції в ефірі Армія ФМ розповів журналіст, ведучий «24 каналу» Артем Овдієнко.

 

 

 

Яна Холодна: 7-го липня вся Україна обговорювала звернення грузинського журналіста Георгія Габуні до нашого спільного ворога – Володимира Путіна. За деякий час з’явилася «отвєточка» від «24 каналу». Ваше звернення так само до Володимира Путіна. Що Вас надихнуло записати це відео?

Артем Овдієнко: По-перше щоб підтримати свого грузинського колегу, якого зацькували там, а по-друге, мене вразила його щира емоція. Насправді, я зрозумів, що поділяю його почуття до російського президента. Претензія однакова до Путіна – не зрозуміло, навіщо він лізе до нас, в Грузію, Молдову, Прибалтику. Тоді як у нього в країні ціла купа проблем. Він їх не вирішує там, він чогось лізе до всього світу зі своїм «Руським миром».

Яна Холодна: Сьогодні журналістська спільнота, українська і я сподіваюся, що грузинська бориться з ворогом на інформаційному фронті. Я читала ваші дописи, ви доволі гостро реагуєте на всі події, що відбуваються на Сході. Скажіть, коли для вас розпочалась війна?

Артем Овдієнко: Я новинар, журналіст. В момент Революції Гідності і на початку війни я працював на «5 каналі» в щогодинних новинах. Все те, що відбувається я знав в режимі «онлайн», я розповідав це. І коли ти кожен день приходиш на роботи і кожну годину кажєш втрати, які ми зазнаємо – це було жахливо. Особисто я відчув це, коли мій найкращий друг, мій кум військовий вирвався в 2014 році в Київ і каже: «Друже, треба бронежилет. Дуже страшно, допоможи». Це тоді були певні гроші, і ми пам’ятаємо наскільки голою-босою була тоді наша армія. Я пам’ятаю як ми по Києву шукали той бронежилет, щоб його купити. Це був TEMP-3000. Він його перевірив. Все нормально було з пластинами, не треба казок розповідати. Утім це тоді була певна проблема, і я зрозумів, як це страшно, коли мій друг переповів,  як доводиться від «градів» ховатися. Саме тоді для мене і почалася війна.

Яна Холодна: Є така закономірність: звернення грузинського журналіста 7 липня, далі в Україні з’являється інформаційний «бум», якась феєрична ідея провести телеміст з Росією, з нашим ворогом, окупантом. Великий спротив нашого суспільства цій події,  і потім ви говорите: «Так ми можемо провести телеміст? Але не з окупантом, а з нашим братнім народом?» Як виникла ця ідея?

Артем Овдієнко: Є чітке розуміння, що росіянам інформаційну війну ми програємо. Або програли уже. Ми бачимо всі ці канали Медведчука, ми бачимо всі ці російські гроші, які заходять в Україну і скуповують інформаційні телеканали задля пропаганди. Ми бачимо, що російська пропаганда працює в Україніє. Ми нічого з цим не можемо і не зможемо зробити. Нажаль, ми стали заручниками цих демократичних цінностей. Ми не можемо взяти і закрити ці відверто пропагандистські телеканали, адже одразу зчиниться ґвалт про наступ на свободу слова. Ми безсилі щось з цим зробити, тому що ми взяли ці зобов’язання підтримувати демократичні свободи. Якби Президент міг закрити їх одним своїм рішенням, то це вже був би не Президент, а цар, як це міг би зробити Путін і Лукашенко, але ж ми як раз і воюємо за те, щоб у нас такого не було. Тому є розуміння серед журналістів, що цьому треба якось протидіяти. Саме тому я і дозволив собі, можливо, трошки зайве щодо Путіна, утім я розумію, що якщо ми і далі будемо дотримуватися стандартів «BBC», бути розважливими, поза політикою, просто інформувати суспільство, то ми програємо знову. Але ж я українець, мені так само болить, тоді чому я маю мовчати, стримуватися і не говорити свою думку, тільки тому що я журналіст, а журналісти повинні дотримуватися стандартів «BBC»? Ну це повна маячня, як на мене.

Яна Холодна:  У кого виникла ідея проведення телемосту? І як відреагувала грузинська сторона на вашу пропозицію?

Артем Овдієнко: Це ідея керівництва, гендиректора. Він одразу загорівся цим і одразу запалив колектив цією думкою. Нам всім стало цікаво це зробити. Насправді, є проблема, що ми не спілкуємося зі своїми найближчими сусідами. Ми не надто знаємо, що в Польщі відбувається, в Молдові. Ми якось відокремлені від цього, і нажаль, відокремлені і від Грузії через те, що вона далеко від нас. В Грузії, я так бачу, випробовується те, що потім повторюється в Україні, але в більших масштабах. Ми пам’ятаємо, що це була восьмиденна війна у 2008 році, яка у 2014 році повторилася в Україні. Ми бачимо ці анексовані території Абхазію та Осетію. Те ж саме потім Росія повторила з Кримом і Донбасом. Тепер цікаво, що нині Росія випробовує в Грузії, і що потім у більшому масштабі зробить в Україні. Мені цікаво в грузинів це запитати, цікаво отримати відповідь, щоб знати, до чого мені вже готуватися і що ще Росія для нас підготувала.

Яна Холодна: У нас є коментар грузина, який воює в одному з наших підрозділів, підтримує саме нас, записаний на передових позиціях. Я пропоную послухати цю цитату.

 «Зараз, коли Я тут стою, у мене враження, що я знаходжусь у 1992-1993 роках. Остання війна 2004 - 2008 року – там багато моїх побратимів загинуло. Ваші хлопці нам допомогли, коли у нас були труднощі. І ми зараз вам допомагаєм. Слава Україні і слава Грузії!»

Яна Холодна: От що б вам хотілося як журналісту, як небайдужій людині почути від грузинів?

Артем Овдієнко: По-перше, якесь застереження щодо того, що чекає на Україну, адже у них все це розпочалося раніше і вони, можливо, зараз перебувають на тому етапі, на якому ми ще будемо. Хотів би почути як вони готуються до нового протистояння, нового повномасштабного з Росією. На скільки у них просунулась співпраця з НАТО, на яке ми покладаємо великі сподівання. Що вони нам допоможуть з переозброєнням, переналаштуванням армії, покращенням того, що у нас вже є. Тому що я так собі бачу, що повномасштабна війна з Росією на нас все ж чекає. Ми маємо інформаційну, гібридну війну, але я думаю, що Путін готується і до повномасштабного вторгнення. Він уже у такому віці, в такому маразмі скоро буде, що може дати команду атакувати.

Яна Холодна: В ситуації з нашим ворогом виключати нічого не можна, адже абсолютно непередбачувана людина, непередбачені дії, немає нічого ціннісного в тій голові. У вас на сайті під новиною про телеміст я побачила опитування «Хто є Росія для України і Грузії?» Всього проголосувало 8,528 людей. Зараз я прочитаю результати цього опитування: «74% сказали, що це спільний ворог як для України, так і для Грузії, 8% сказали, що це братній народ, 16% - неадекватний сусід, 2% вказали свої варіанти». (https://bitly.su/R7LPzuwt)

Артем Овдієнко: Мене лякають ці 8%, які вважають Росію братнім народом. Це страшна цифра. 6 рік ми воюємо. 13 тисяч загиблих. 2 мільйони вимушених переселенців, анексований Крим, окупований Донбас… Три мільйони українців вважають Росію братнім народом. Це якраз свідчення того, що російська пропаганда працює.

Яна Холодна: Чи є у вас сподівання, що телеміст побачать на тимчасово окупованих територіях?

Артем Овдієнко: Окрім того, що ми будемо мовити у прямому ефірі нашого каналу і каналу «Руставі-2» о 19-й годині за київським часом, ми також будемо мовити у Фейсбуці та каналі «YоuTube» «24 каналу». Також можна скачати «Телепортал» - це мобільний додаток «24 каналу»,  де ви можете голосувати, відповідати на запитання і ставити запитання гостям. Тобто, через Інтернет люди на окупованих територіях, а разом з ними і росіяни зможуть нас подивитися. Саме тому ми будемо розмовляти російською мовою, щоб вони нас зрозуміли. Я не знаю, чи зрозуміють вони нас, але точно почують.

Яна Холодна: Хто ваші запрошені гості? Хто буде працювати разом з вами в студії з української сторони?

Артем Овдієнко: Відомо, що це буде Олег Рибачук – нині політичний експерт, а у 2008 році очільник адміністрації Віктора Ющенка, тобто він разом з президентом України тоді, під час 8-ми денної війни, їздив у Тбілісі підтримати грузинів. За це вони нам вдячні, і у 2013 році прийшли нам на допомогу. Також буде Віталій Дейнега – волонтер із «Повернись живим». Ще буде Тетяна Попова, вона відома тим, що була заступницею Міністра інформаційної політики, адже нам також цікаво поговорити про цю інформаційну війну, яку ми ведемо з Росією, яку, я вважаю, ми програли. Нам потрібно не Міністерство інформаційної політики, а Міністерство пропаганди, щоб бити ворога тією ж зброєю.

Яна Холодна: Ви дивилися телемарафон, який запустили росіяни  - «Надо поговорить»? Які ваші враження?

Артем Овдієнко: Я мусив подивитися бо це моя робота, щоб зрозуміти, що вони з цього зроблять. Це така нісенітниця, що навіть не лізе в голову. Але, знаєте, я вдячний росіянам за те, що вони зробили. Бо це було настільки низько, вони самі собі створили антипропаганду свого «совка» та «русського мира».

Яна Холодна: Мені, до речі, також було цікаво де вони віднайшли тих народних артисток, які були готові цілувати ноги росіянам. Я вважаю, потрібно мати честь та гідність і любити ту країну, в якій ви проживаєте та народилися. Мене зачепила одна фраза грузина Гочі, який воює з нашими хлопцями. Він спитав коли ми повстанемо перед Богом і коли помремо.

І я хочу звернутися зараз до тих російських військових, які є на Донбасі – Якщо говорити по честі і гідності, то це точно не про вас, і коли ви помрете, то перед богом ви повстанете як окупанти. І не сподівайтесь на допомогу вашої влади, вона вас не захистить, бо вас там не має, як вони стверджують.

Артем Овдієнко: Хочу долучитися до звернення. Усім відома їхня фраза «слово русского офицера», але це звучить так смішно, адже ми усі розуміємо, що вони є найманцями і не більше. Ніякої честі та гідності.

Яна Холодна: Сьогодні в ефірі 24 каналу хотілося б почути думку Грузинів і щоб вони розповли, як сьогодні живуть окуповані території.

Артем Овдієнко: Я взагалі не розумію, на що сподівались ті, хто на Донбасі дивляться у бік Росії. Невже вони не бачили світлини занедбаної Абхазії та інших міст. Нехай сьогодні усі побачать, почують і зроблять висновки.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток