Зараз в ефірі:

Тепер ти в Армії: як облаштувати бліндаж

17.09.2017
Тепер ти в Армії: як облаштувати бліндаж

Набридла робота в офісі? Не хочете відчувати себе офісним планктоном та працювати у сірій масі менеджерів та клерків? Альтернатива є! Ідіть в Армію. Тут ви зможете самі зробити з себе супергероя, навіть якщо раніше ви про це взагалі не думали.

У програмі "Тепер ти в Армії" про армійські лайфхаки розповідає Данило Іщенко.

До початку конфлікту на сході, пересічна людина в нашій країні знала про бліндаж лише з фільмів про другу світову та поодиноких розмов професійних армійців. Ситуація різко змінилася у 2014 – му році і тепер мало не в кожному випуску новин лунає це слово. Отже, давайте розберемося, що таке бліндаж? Якими вони бувають? Та чи сильно сучасні бліндажі відрізняться від тих, в яких рятувалися від нальотів Месершмітів наші діди та пра діди. Поїхали!

Слово “бліндаж” французького походження. Походить від "blinder" — дієслово, що означає буквально “покривати заслонами”. Як правило, це укриття влаштоване на бойових позиціях для захисту групи воїнів від артилерійського та іншого вогню противника. Класичний бліндаж (саме такий котрим користувалися у другу світову), має міцне покриття з балок (дерев'яних ти залізобетонних) прикритих шаром ґрунту та міцні двері.

З появою атомної зброї, бліндажі почали будувати зі спеціальної хвилястої сталі і збірних конструкцій залізобетону. На щастя, у цій війні вони нам не дуже потрібні. Вже згадувані нами класичні бліндажі будують як правило у декілька дерев’яних накатів. Три накати з балок діаметром 25 сантиметрів, присипані метровим шаром ґрунту витримують пряме попадання 120 – міліметрового міномету чи 122 – міліметрового снаряду .

Як ви вже здогадалися, на побудову одного бліндажа потрібен не один десяток дерев. Що вже говорити про цілі укріп райони. Не дивно, що в ЗМІ іноді трапляються скандали з розслідуваннями по експорту лісу - кругляку. На відміну від сорокових, його вже реально може не вистачати.

Проте наука, в тому числі фортифікація, не стоїть на місці. З легкої подачі волонтерів та молодих ентузіастів – військових, нарешті з’явилася альтернатива класичному дерев’яному бліндажу.

Таку нещодавно запропонували столичні волонтери та будівельники. Кажуть функціонально, теж саме, але значно комфортніше та більш надійніше. Модулі з таких бліндажів встановили на маріупольському напрямку. Розробив конструкцію, та власне реалізував її на практиці, професійний інженер – будівельник, Роман Краз.

Модуль складається з трьох відсіків. Кожний розміром трохи більший за залізничне купе. Шість Койко – місць на кожний відсік.

Але і один вразити, навіть реактивною ракетою "Граду", як заявляють розробники не так просто. На даху міцні бруски дерева. Знизу їх підпирає метал. Нагорі, вже традиційно, все засипається землею. Протитанкову міну модуль витримує. Перевіряли на перед здачею об’єкту. Єдина технічна підтримка, що необхідна при побудові – екскаватор що має викопати місце для модулю. Але все ж… і така конструкція має свої недоліки. Його хоч і не довго, (максимум 5 годин) але необхідно збирати.


Інший варіант – бліндаж з морського контейнеру. Такі вперше почали виготовляти на Рівненщині. Місцеві прозвали його криївкою. Усередині, металеві конструкції утеплюють деревом а також встановлюють двоярусні ліжка та пічки – буржуйки аби бійці не мерзли. Доволі надійна конструкція, що добре зберігає тепло та надійно захищає. Тим більше, що знаходяться такі контейнери під товстим шаром мерзлої землі. Тут усе продумано. Майстри – залізничники при роботі над таким бліндажем проводять світло та конструктивно їх доробляють. Розповідає один з авторів ідеї, колишній військовий Віталій Бурцев.

 

І на завершення військова мудрість: “Збитий з ніг - бийся на колінах, йти не можеш - наступай лежачи".

 

Хай Вам щастить! Бережіть себе та Україну.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток