Зараз в ефірі:

The Beatles: Вони створили епоху року!

19.11.2018
The Beatles: Вони створили епоху року!

Найпопулярніший рок-гурт за всю історію людства The Beatles із початку створення виглядав пай-хлопчиками. А їх композиції були занадто романтичними. Головним слоганом гурту вважають фразу і однойменну пісню Джона Леннона All You Need Is Love. І практично весь рух хіпі минув саме під цим гаслом.

 

 

Проте, сьогодні ми знаємо, що без бітлів сучасна музика була б зовсім іншою. Кожен другий музикант заявляє, що на нього вплинула творчість «бітлів», незалежно від того, в якій країні він живе. Загальний обсяг продажів платівок, касет і дисків гурту перевищив 1 млрд примірників. Стиль «Бітлз» не можна ні з ким переплутати - їх можна не слухати, але неможливо не знати.

До першого складу ансамблю входили: Джон Ленон, Пол Маккартні, Джордж Гарісон, Стюарт Саткліфф, Піт Бест.

«Love Me Do» пісня, яка перевернула життя четвірки ліверпульців. І якщо до неї  The Beatles в основному грала в Гамбурзі рок-н-рольні кавери за пиво і баварські ковбаски то після неї справи пішли в гору. «Love Me Do» дісталася до 17-ї позиції в національному хіт-параді. А До початку бітломанії залишалися лічені дні.

Є легенда, що Леннон побачив слово beatles уві сні – йому з'явився чоловік в полум'ї і сказав, як повинен називатися колектив. Ну а якщо звернутися до більш реальної версії, то цю назву вибрали тому, що в ньому був корінь beat, що означає ритмічний удар або барабанний бій. До речі beatles перекладається як жуки.

Перші концерти The Beatles були в Гамбурзі. Адже на той час клуби німеччини потребували англомовних виконавців. Саме тоді квартет усвідомив, що треба знайти барабанщика. Ним став Піт Бест. Всього за два роки бітли дали в Гамбурзі близько 800 концертів. Проте не виконали жодної власної пісні.

У Німеччині музиканти познайомилися з Астрід Кірхерр, студенткою художнього коледжу, у якої зав'язався роман з Саткліффом. Саме вона організувала для гурту першу професійну фотосесію і придумала їм оригінальний імідж: нові зачіски, замість колишніх концертних шкіряних курток - піджаки без комірів.

Додому The Beatles повернулися вже квартетом: бас-гітарист вирішив залишитися в Німеччині разом з Астрід. Там Стюарт прославився як талановитий художник, але його творча біографія виявилася дуже короткою: в 21-річному віці юнак помер від крововиливу в мозок.

Авторський дует Пола і Джона створював нові пісні, але вважав за краще складати їх «в стіл», не сподіваючись на успіх. Роботи побачили світ лише тоді, коли The Beatles знайшли продюсера - Брайана Епстайна. Саме йому вдалося домогтися контракту з фірмою EMI.

Перед записом першого альбому колектив покинув Піт Бест. Улюбленець дівчат і найпривабливіший учасник, він не впорався зі студійною роботою, яка виявилася складніше концертної і був змушений залишити гурт. 16 серпня 1962 до The Beatles приєднався Рінго Старр.

У 1963 році виходить дебютний альбом «Бітлз» Please Please Me. Матеріал збирали в темпі і встигли майже за добу. Крім чужих хітів, в нього увійшли авторські пісні Леннона і Маккартні. Музиканти заздалегідь домовилися про те, що будуть підписувати композиції саме двома іменами і зберігали цю традицію до кінця, навіть незважаючи на те, що останні пісні писали окремо.

У тому ж році дискографія The Beatles поповнилася другим альбомом With the Beatles, який став початком «бітломанії» на батьківщині музикантів. Масштаби, прозвані ЗМІ «національної істерією», виявилися разючими: на виступи приходили цілі натовпи, слухачі щільно забивали не лише зали, а й прилеглі вулиці,

Фанати готові були стояти на вулиці годинами, щоб почути хоча б відгомін концерту. Оплески і захоплення часом ставали такими бурхливими, що музиканти на виступі не чули самих себе.

У 1964 році епідемія «бітломанії» захоплює США. Наступні 2 роки музиканти живуть за графіком, розписаним до хвилин: гастролі, концерти, робота в студії, виступи на ТБ, ефіри на радіо і зйомки в кіно не давали ні найменшої перепочинку. За цей час британська рок-група з Ліверпуля записала 5 альбомів і 2 кліпа - Paperback Writer і Rain.

У 1965 році The Beatles отримала Орден Британської імперії за внесок у розвиток культури, що викликало великий скандал. Раніше музикантів серед володарів такої високої нагороди не було, і деякі кавалери заявили про небажання стояти в «одному ряду з поп-ідолами». 4 роки по тому Леннон заявив про протест проти втручання Великобританії в Біафра-нігерійську війну і повернув Орден.

Вперше ліверпульська четвірка знялася в кіно в 1964 році. «Вечір важкого дня» був створений в жанрі ігрового фільму і підготовлений всього за 8 тижнів. Особливої акторської гри від музикантів не було потрібно: це було кіно про повсякденне життя гурту - концерти, фанати, гастролі. Фільм мав успіх серед фанатів і двічі був номінований на «Оскар».

У 1966 році The Beatles перестає давати «живі» концерти і з головою поринає в студійну роботу. Через рік народжується альбом Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band, який багато хто вважає кращим в історії колективу. Тим часом відносини музикантів дають тріщину. «Бітли», втомлені від слави, оголосили про бажання зайнятися особистими проектами.

У 1967 році від передозування снодійним раптово помирає Брайан Епштейн. Повноцінної заміни йому знайти не змогли, але, об'єднавши зусилля, «Бітлз» записують ще 3 платівки: «Білий альбом», «Abbey Road» і «Let it be», а також сингл Come Together.

Незабаром після цього виходить перший сольний альбом Пола Маккартні. В інтерв'ю він фактично підводить риску під історією The Beatles. Останні фото колективу в повному складі зробили 22 серпня 1969 року неподалік від маєтку Джона Леннона.

Після розпаду почалася серія судових розглядів з приводу авторських прав на ноти, тексти пісень та емблему колективу.

Через 10 років після розриву  музиканти почали подумувати про відродження, але збутися цим планам не судилося. У 1980 році Джон Леннон був убитий психічно неврівноваженим фанатом. Разом з його смертю померла і надія на відновлення гурту.

У 2001 році від пухлини мозку помер Джордж Харрісон.

Але для нас «Бітлз» все рівно залишаються живими, адже їх пісні лунають в наших серцях!

Цікаві факти з життя й творчості The Beatles

1. Жоден із учасників гурту не знав нотної грамоти.

2. Половина учасників квартету - лівші: Пол і Рінго.

3. Тітка Джона, Мімі, завжди говорила: «Гітара - хороший інструмент. Однак, вона непридатна для заробляння грошей». Ставши багатим, Джон купив тітоньці віллу, у якої була мармурова стіна з цією цитатою.

4. Під час концертів в Гамбурзі музикантам довелося використовувати струни з клубних піаніно через те, що вони не мали грошей на купівлю нормальних струн.

5. Гурт «The Beatles» був першим, хто розмістив ударну установку на передній план сцени. Дебют відбувся в рідному Ліверпулі. Після того як Піта Беста ледь не розтоптали фанатки, що кинулися на сцену.

6. Гурт став першим в історії, хто надрукував на зворотному боці обкладинки альбому тексти всіх пісень. Це Альбом «Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band».

7. Губна гармоніка, яка звучить у пісні «Love Me Do», була вкрадена Джоном влітку 1960-го року в музичному магазині нідерландського містечка Арнем.

8. Альбом «Please Please Me» став єдиним, в якому авторство пісень позначалося як «McCartney/Lennon». Усі наступні позначалися стандартним «Lennon/Mccartney».

9. Пісня «Girl» стала першою у творчості «The Beatles», яку випустили в СРСР. Це сталося в 1967-му році.

10. У пісні «Hey, Jude» можна почути вигук Пола: «Oh, fucking hell!». Це була реакція на неправильний акорд. За наполяганням Джона, фразу залишили в оригінальному записі й лише злегка приглушили.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток