Зараз в ефірі:

Тінь Сонця — рок-артилерія української сцени

26.04.2021
Тінь Сонця — рок-артилерія української сцени

Команда сповнена національного колориту та патріотичної лірики. Не випадково музику гурту характеризують також як «козацький рок», адже це музика сучасних українців — сміливих і сповнених віри у власні сили. Як ви вже могли здогадатись — це гурт Тінь Сонця.

 

 

 

 

Офіційною датою народження групи вважається 13 червня 1999 року. Вважається, що попри значний брак виступів в перші роки, вона живе саме відтоді, як був створений перший її тандем Сергій Василюк — Олексій Василюк. Його назва з’явилась дещо пізніше — після великого сонячного затемнення 11 серпня. Перший рік гурт фактично існував лише як ідея — хлопці накопичували матеріал для майбутнього альбому.

Восени 2000 року до гурту приходить колишній однокласник Сергія Василюка — Андрій Безребрий, який стає першим соло-гітаристом «Тінь Сонця». Сергій зосереджується на вокалі та гітарному супроводі, а Олексій Василюк — на природоохоронній діяльності, відтак тандем двоюрідних братів перетворюється на тандем колишніх однокласників.

Лише з того часу розпочинаються пошуки інших музикантів, які б сформували з Сергієм та Андрієм повноцінний колектив. Проте пошуки особливими успіхами не увінчались і хлопці вирішують тимчасово зосередитись на студійній роботі.

Так з березня 2001 року по лютий 2002 року був записаний перший альбом «Тінь Сонця» «Святість Віри», до якого увійшли 12 композицій, які за своїм жанром доволі суттєво відрізнялись від романтичного року аж до хеві-металу.

Щодо виступів — то за той час їх було всього декілька, а якщо говорити про серйозну сцену — то взагалі лише два. Обидва відбулися в Житомирі: перший — на День Молоді,  а другий — за два місяці на День Незалежності.

Альбом «Святість Віри», доволі якісне як для того часу, творіння зовсім юних хлопців, яким на той момент виповнилося лише 18 років, пісні з якого і досі звучать на концертах гурту «Де зорі нагадують тебе» та «Хрестини Вовкулаки» так і не вдалось видати через сукупність різних обставин. І якщо спершу альбом мав стати поштовхом до концертної діяльності, то навесні 2002 року ситуація змінюється кардинально: Андрій Безребрий залишає гурт, відчуваючи, що музика не є пріоритетом у його житті. Андрій вийшов на стадії створення пісень до нового альбому, деякі з яких Сергій Василюк значно пізніше ввів до свого сольного альбому «Сховане обличчя».

Якщо у попередні роки Сергій Василюк переважно слухав «старого» «Скрябіна» та «Плач Єремії», то з 2002 року серйозно зафанатів від «Iron Maiden»*, «Gods Tower» та… української автентичної музики. В принципі, без перебільшення можна стверджувати, що саме це неймовірне поєднання смаків і вплинуло на подальший стиль «Тінь Сонця», який почали характеризувати спершу як heavy-folk, а потім як «козацький рок».

Новий жанр гурту «Тінь Сонця» виявився більш привабливим для потенційних учасників, і пояснюється це, мабуть, просто: на той момент хеві-метал був ще в моді і любителі цього жанру доволі часто відвідували легендарний свого часу CORE-shop на Златоустівській в Києві. Молоді «металісти» значно швидше йшли на контакт, ніж часом зарозумілі «профі».

28 лютого 2003 року «Тінь Сонця» вперше з’явились на сцені у повному складі, що можна вважати другим народженням гурту. Відбулося це в Києві у клубі «Барви». З того часу «Тінь Сонця» зосереджується саме на концертній діяльності та створенні нової концептуальної програми.

Перший «квартет» гурту проіснував недовго. Важливо, що було ухвалене рішення відійти від класичного як для heavy формату гри у дві гітари і залучити до гурту клавішника. Це дало можливість творити heavy-folk більш виразно.

Саме в такому складі «Тінь Сонця» зробили стрімкий крок вперед: про гурт почали говорити вже не лише у метал-тусовці, а й поза нею, особливо у патріотичному середовищі. Наприкінці літа 2004 року гурт здобув свою першу конкурсну перемогу — гран-прі на фестивалі «Подих». Тоді ж відбулося знаменне знайомство з тодішнім програмним директором Радіо «Рокс» Русланом Півнем — саме він дав зелене світло пісням «Тінь Сонця» в FM-просторі.

За ці два роки була вироблена велика програма з 20 пісень, частина з яких втілилася у першу платівку «Над Диким Полем», яка вийшла у світ якраз на 6-ту річницю існування гурту — 13 червня 2005 року. Інша частина пісень увійшла до демо-альбому «За межею», який був записаний в одному з гаражів на Теремках у серпні того ж року.

Наприкінці літа 2005 року в команді панував доволі невеселий настрій: дворічна робота дала небагато дивідендів. Великим розчаруванням було й те, що гурту не надали можливість зіграти на Помаранчевому Майдані жодного разу, при тому, що пісні «Тінь Сонця» мали вже неабияку популярність серед багатьох мітингувальників.«Новою кров’ю» і взагалі чудовою знахідкою «Тінь Сонця» став бандурист Іван Лузан. Він долучився до гурту у  16-тирічному віці і потрібно сказати, що рівень його гри та творчий потенціал не викликав ніяких питань.

Неймовірно, але на цьому експерименти Сергія Василюка не скінчились: виникло одразу три нові композиції, які були написані у формі діалогу жіночої та чоловічої стихій: постала потреба долучити до гурту жіночий вокал. Так у «Тінь Сонця» з’явилась Тетяна Сергійчук.

Таким оновленим складом гурт виступив на фестивалі "Діти" Цей доволі нетиповий за складом і за стилем період був дуже важливим для мобілізації творчих зусиль та й, можливо, взагалі задля збереження «Тінь Сонця». Водночас приходило розуміння, що потрібно «вертатись до коренів».

Неймовірно вчасною, щоправда, аж надто раптовою, стала пропозиція з Білорусі взяти участь у триб’ют-альбомі «Gods Tower». Принципово інше звучання переспіву «Twilight Sun» з українським текстом, присвяченим Чорнобильській трагедії,** зробило «Тінь Сонця» популярними у білоруському фолк-метал товаристві. Так часто, як в Білорусі, гурт не виступав у жодній зарубіжній країні. Попри кадрові негаразди, стрімко зростала популярність «Пісні Чугайстра», а разом із нею і впізнаваність гурту. Кістяк колективу зберіг свій оптимізм і продовжив роботу.

6 травня 2006 року на фестивалі «Рок-Січ» «Тінь Сонця» вперше виступили у складі, який тривалий час називатимуть «золотим». Саме в той час нове дихання отримала написана Кирилом Момотом пісня «Козаки» і стала неймовірним хітом. За якихось три місяці гурт зібрав аншлаг у культовому київському клубі «44» і розпочав роботу над новим альбомом. 16 березня 2007 року у Культурно-мистецькому центрі Києво-Могилянської Академії «Тінь Сонця» збирає близько тисячі глядачів на презентації свого альбому «Полум’яна Рута». Це був той момент коли попередня робота на свій рейтинг дала довгоочікувані плоди: гурт почали запрошувати на масштабні фестивалі, в тому числі і закордоном. Закріпив статус гурту черговий велелюдний осінній сольник у Києві.

Як не дивно, та 2008-й рік став для гурту по-справжньому кризовим. Молоді та амбіційні музиканти складали іспит на випробування першою славою. Учасники гурту розходилися в позиціях, що саме стало запорукою їхнього успіху і що саме потрібно зробити, аби цей успіх примножити. 2011 рік стає роком альбому «Танець серця» — довгоочікуваної нової платівки гурту. Його презентація відбувається знову у Києво-Могилянській Академії і збирає понад пів тисячі глядачів. Особливо приємним є те, що попри доступність альбому для завантажування в інтернеті, це не позначилось на його продажах. Тільки на його презентації розійшлось близько 100 примірників, а за перші пів року — 500. Альбом дуже позитивно оцінив найвідоміший український рок-критик Олександр Євтушенко, а «Тінь Сонця» стала однією зі сторінок його нової книги «Україна in Rock». 7 серпня 2011-го року, після великої перерви, гурт «Тінь Сонця» поновив свою концертну діяльність у Польщі. Команда була одним з хед-лайнерів фестивалю «HelloFolks» у Любліні. У листопаді пісні «Тінь Сонця» вже лунали у Німеччині на акустичному вечорі Сергія Василюка.

Восени 2014 року гурт зосереджується на записі нового альбому. Вперше запис ішов у невимушеній спокійній атмосфері, що дало можливість реалізувати численні творчі ідеї. Особливою окрасою альбому стала пісня Живосила Лютого «Меч Арея». Загалом, 2014 рік пройшов значно успішніше за всі попередні, як за кількістю концертів в цілому, так і за відвідуваністю сольних концертів. Найбільш знаковим був благодійний концерт у Києві 12 жовтня: «Тінь Сонця» зіграли у столичному клубі «Atlas», де на потреби військових музиканти зібрали понад 77 тисяч гривень. 

2015 рік для гурту «Тінь Сонця» став більш насичений виступами за попередній: музиканти зіграли близько 60 концертів, презентуючи нові пісні. А вже у 2016 році вийшов черговий альбом  «Буремний край». Шостий офіційний студійний альбом гурту «Тінь Сонця» «Зачарований світ» вийшов 1 листопада 2018 року. Альбом являє собою колекцію романтичних пісень гурту, написаних в різний період, і є своєрідним продовженням однойменного невиданого сайд-проєкту.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток