Зараз в ефірі:

Тмутороканське князівство

05.10.2020
Тмутороканське князівство

Питання територіальної приналежності Криму актуальне й у наш час. Інтернет переповнений пропагандистськими гаслами на зразок: «Крым — русская земля», «Севастополь — город русских моряков». Окупанти посилаються до ефемерної історичної справедливості, за якою Крим мав би належати Росії. Та чи так воно насправді? І чи справді заслужено Крим належить Україні? Що ж, спробуймо з'ясувати це питання разом.

 

Після завоювання Володимиром Великими Корсуня, Крим став посередником між Україною та Візантією, а східна частина півострова ввійшла до складу Тмутороканського князівства, яке було частиною Київської держави. Є версія, що на час хрещення Києва вже існувала незалежна від Константинопольського патріарха Тмутороканська архієпархія.

Істина, вочевидь, полягає в тому, що на Тамань і до Східного Криму слов'яни проникали поступово. То була колонізація, здійснювана племінним союзом сіверян з пізнішої Чернігівської землі. В Тмутаракані княжили представники чернігівської династії. Першим відомим тмутараканським князем був Мстислав, син Володимира Святославича (правив з 988 по 1022 pоку), який уславився перемогами над кавказькими племенами касогів (черкесів) і оспіваний у «Слові о полку Ігоревім». З 60-х pp. XI ст. у Тмутаракані княжили члени родини чернігівського князя Святослава Ярославича.

Отже, частина півострова ще в ті часи входила до складу Київської Русі. Звідси постає те, що все ж таки Крим вже тоді був частиною України

Слухайте новий випуск у неділю о 16:00 на хвилях Армія FM або читайте у розділі і ви дізнаєтесь ще більше фактів про приналежність Криму до України.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток