ТОП-10 фактів про 24 окрему механізовану бригаду імені короля Данила

ТОП-10 фактів про 24 окрему механізовану бригаду імені короля Данила

1. Після здобуття Незалежності України, 18 лютого 1992 року особовий склад склав присягу на вірність Українському народові, а сама історія бригади сягає понад сторіччя.

2. У 2004 та в 2017 роках 24 ОМБР визнана найкращою бригадою в Західному оперативному командуванні, а 2005 року - найкращим підрозділом Сухопутних військ Збройних Сил України.

3. З початком збройного конфлікту на сході України 24 бригада була однією з найбільш боєздатних підрозділів ЗСУ, а на її базі утворені декілька «важких» батальйонних тактичних груп, які брали безпосередню участь у більшості вирішальних битв за Донбас.

4. 20 серпня біля Георгіївки після масованих щоденних артилерійських обстрілів українських позицій регулярні російські підрозділи десантників 76-ї десантно-штурмової псковської дивізії за підтримки танків пішли в атаку. Росіяни були зупинені та змушені тікати. Була майже повністю знищена рота російських десантників — із 80 осіб вижили близько десяти бійців, інші загинули. Це було перше пряме зіткнення з регулярною російською армією.

5. Свого часу в лавах 24 омбр проходили службу: генерал-лейтенант Олександр Павлюк, генерал-майор Валерій Залужний, генерал-лейтенант Сергій Наєв, генерал-полковник Генадій Воробйов, а також НГШ генерал-лейтенант Руслан Хомчак.

6. Влітку 2014 року бригада звільняла такі населені пункти: Красний Лиман, Ямпіль, Закітне, Сіверськ, Зарічне, Лисичанськ, Сєвєродонецьк. А за час проведення ООС село Південне, Шуми та взяла під контроль сіру зону на околицях Мар’їнки.

7. Держава відзначила державними та відомчими нагородами 1264 військовослужбовців бригади. Серед них єдиний Герой України – старший солдат Андрій Волос.

8. 13 жовтня 2018 року в пункті постійної дислокації 24-ї бригади в місті Яворів відкрито Меморіал на честь полеглих воїнів бригади.

9. Указом Президента України №234/2017 від 23 серпня 2017 року 24 окремій механізованій бригаді присвоєно ім`я короля Данила. З цього часу військовослужбовці гордо називають себе бійцями Королівської бригади чи Королівськими піхотинцями.

10. Молоді офіцери, які закінчили вищі військові навчальні заклади протягом 2014-2018 років, очолюють у бригаді керівні посади. Наймолодшому командиру батальйону – 25 років.Все тому, що повага - основа взаємин серед військовослужбовців.                                                                     

 • Заступник командира 24 ОМБр: Бригада пишається своїми людьми з різних посад

  Заступник командира 24 бригади ім. Короля Данила Сергій Поступальський в ефірі Армія ФМ розповів про початок війни для свого підрозділу, про найважчі моменти, звільнені міста та цивільних людей. Олена Кравченко: Як для вас почалася війна? Сергій...

  детальніше
 • Командир 24 ОМБр ім. Короля Данила Гудзь: Найголовніше в нашій бригаді – дух бійця-переможця

  Валерій Гудзь – комбриг 24 ОМБр ім. Короля Данила розповів про те, чому в 2014 році повернувся до ЗСУ, чому бригада під його керівництвом є однією з найкращих та що повинен вміти в першу чергу командир, щоб його підрозділ був найсильнішим. Яна Холодна: Щойно ви...

  детальніше
 • За два роки із командира взводу до заступника комбата

  Молоді офіцери, які закінчили вищі військові навчальні заклади протягом 2014-2018 років у 24-ій бригаді очолюють керівні посади. Наймолодшому командиру батальйону – 25 років. Все тому, що для них пріоритетним напрямком та основою взаємовідносин являється повага. Нашій...

  детальніше
 • Королівські піхотинці: "Наша країна захищена. З такою бригадою як 24-та нічого боятися не треба"

  Указом Президента України у 2017 році 24 окремій механізованій бригаді присвоєно ім`я короля Данила. З цього часу військовослужбовці гордо називають себе бійцями Королівської бригади чи Королівськими піхотинцями. Одними з таких є головний сержант роти Микола Недельський...

  детальніше