ТОП-10 фактів про 24 окрему механізовану бригаду імені короля Данила

ТОП-10 фактів про 24 окрему механізовану бригаду імені короля Данила

Готуючись у відрядження до 24 ОМБР ми підготували для вас найголовніше, що слід знати про цей підрозділ. 

 

 

 

 

 

1. Після здобуття Незалежності України, 18 лютого 1992 року особовий склад склав присягу на вірність Українському народові, а сама історія бригади сягає понад сторіччя.

2. У 2004 та в 2017 роках 24 ОМБР визнана найкращою бригадою в Західному оперативному командуванні, а 2005 року - найкращим підрозділом Сухопутних військ Збройних Сил України.

3. З початком збройного конфлікту на сході України 24 бригада була однією з найбільш боєздатних підрозділів ЗСУ, а на її базі утворені декілька «важких» батальйонних тактичних груп, які брали безпосередню участь у більшості вирішальних битв за Донбас.

4. 20 серпня біля Георгіївки після масованих щоденних артилерійських обстрілів українських позицій регулярні російські підрозділи десантників 76-ї десантно-штурмової псковської дивізії за підтримки танків пішли в атаку. Росіяни були зупинені та змушені тікати. Була майже повністю знищена рота російських десантників — із 80 осіб вижили близько десяти бійців, інші загинули. Це було перше пряме зіткнення з регулярною російською армією.

5. Свого часу в лавах 24 омбр проходили службу: генерал-лейтенант Олександр Павлюк, генерал-майор Валерій Залужний, генерал-лейтенант Сергій Наєв, генерал-полковник Генадій Воробйов, а також НГШ генерал-лейтенант Руслан Хомчак.

6. Влітку 2014 року бригада звільняла такі населені пункти: Красний Лиман, Ямпіль, Закітне, Сіверськ, Зарічне, Лисичанськ, Сєвєродонецьк. А за час проведення ООС село Південне, Шуми та взяла під контроль сіру зону на околицях Мар’їнки.

7. Держава відзначила державними та відомчими нагородами 1264 військовослужбовців бригади. Серед них єдиний Герой України – старший солдат Андрій Волос.

8. 13 жовтня 2018 року в пункті постійної дислокації 24-ї бригади в місті Яворів відкрито Меморіал на честь полеглих воїнів бригади.

9. Указом Президента України №234/2017 від 23 серпня 2017 року 24 окремій механізованій бригаді присвоєно ім`я короля Данила. З цього часу військовослужбовці гордо називають себе бійцями Королівської бригади чи Королівськими піхотинцями.

10. Молоді офіцери, які закінчили вищі військові навчальні заклади протягом 2014-2018 років, очолюють у бригаді керівні посади. Наймолодшому командиру батальйону – 25 років.Все тому, що повага - основа взаємин серед військовослужбовців.                                                                     

 • Заступник командира 24 ОМБр: Бригада пишається своїми людьми з різних посад

  Заступник командира 24 бригади ім. Короля Данила Сергій Поступальський в ефірі Армія ФМ розповів про початок війни для свого підрозділу, про найважчі моменти, звільнені міста та цивільних людей. Олена Кравченко: Як для вас почалася війна? Сергій...

  детальніше
 • Командир 24 ОМБр ім. Короля Данила Гудзь: Найголовніше в нашій бригаді – дух бійця-переможця

  Валерій Гудзь – комбриг 24 ОМБр ім. Короля Данила розповів про те, чому в 2014 році повернувся до ЗСУ, чому бригада під його керівництвом є однією з найкращих та що повинен вміти в першу чергу командир, щоб його підрозділ був найсильнішим. Яна Холодна: Щойно ви...

  детальніше
 • За два роки із командира взводу до заступника комбата

  Молоді офіцери, які закінчили вищі військові навчальні заклади протягом 2014-2018 років у 24-ій бригаді очолюють керівні посади. Наймолодшому командиру батальйону – 25 років. Все тому, що для них пріоритетним напрямком та основою взаємовідносин являється повага. Нашій...

  детальніше
 • Королівські піхотинці: "Наша країна захищена. З такою бригадою як 24-та нічого боятися не треба"

  Указом Президента України у 2017 році 24 окремій механізованій бригаді присвоєно ім`я короля Данила. З цього часу військовослужбовці гордо називають себе бійцями Королівської бригади чи Королівськими піхотинцями. Одними з таких є головний сержант роти Микола Недельський...

  детальніше