Зараз в ефірі:

Топ багатонаціональних та міжнародних військових навчань за участю України у 2021 році

03.01.2022
Топ багатонаціональних та міжнародних військових навчань за участю України у 2021 році

Цьогоріч як на території України, так і поза її межами відбулися багатонаціональні та міжнародні військові навчання, до яких долучалися і наші підрозділи. Зокрема, українсько-американські навчання «Репід Трайдент», українсько-британські навчання «Козак Мейс» та «Воріер Вотчер»,, українсько-американське навчання «Сі Бриз», українсько-румунські навчання «Ріверайн», українсько-польсько-литовські навчання «Три Мечі», українсько-польське навчання «Сільвер Сейбер», багатонаціональні командно-штабні навчання «Кленова Арка», міжнародні навчання «Еджайл Спіріт» та багатонаціональне навчання «Найт Хок». Згадаймо, як це було.

1. Українсько-американські навчання «Рапід Трайдент-2021»

Тренувалися армійці у Львівській області протягом десяти днів. До Rapid Trident-2021 долучилися близько шести тисяч військовослужбовців із 15 країн. Крім організаторів, України та Сполучених Штатів Америки, в навчанні взяли участь військовослужбовці з Болгарії, Канади, Грузії, Німеччини, Італії, Йорданського Хашимітського Королівства, Литви, Молдови, Пакистану, Польщі, Румунії, Туреччини та Великої Британії, а також особовий склад Литовсько-польсько-української бригади.

Навчання відбувалися на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ.

За сценарієм, країна-агресор спробувала дестабілізувати ситуацію у певному регіоні іншої держави, щоб надалі його окупувати. Об’єднане угруповання військ союзницьких держав організувало оборону і згодом звільнило тимчасово окуповані агресором території. Навчання були спрямовані на посилення національних оборонних спроможностей, відпрацювання спільних дій, поглиблення взаємосумісності зі Збройними силами США та інших держав-партнерів.

Із кожним роком сухопутні американсько-українські навчання Rapid Trident — все масштабніші. Це надзвичайна база для військового вишколу. Тут наші військовослужбовці мають можливість планувати і здійснювати операції у складі багатонаціональних штабів, побудованих за структурою НАТО, взаємодіяти водночас з різними українськими силовими формуваннями й іноземними підрозділами.

Підрозділи та штаби Збройних сил України, США, країн НАТО і держав партнерів досягли взаємосумісності, до якої прагнули. Учасники навчань довели, що можуть діяти разом на землі та в повітрі, створюючи нову архітектуру колективних оборонних дій і будуть і надалі зміцнювати відносини між союзниками, об’єднувати свої сили.

2. Українсько-британське навчання «Козак Мейс-2021»

Міжнародне українсько-британське військове навчання «Козак Мейс-2021» тривало протягом двох тижнів — із 12 липня під керівництвом генерал-полковника Олександра Сирського на базі Міжвидового центру підготовки військових частин та підрозділів. Було залучено 2 тисячі військовослужбовців і понад 300 одиниць військової техніки з п’яти країн-партнерів.

Зокрема, брали участь військові аташе при посольствах Великої Британії, Сполучених Штатів Америки, Литовської республіки та Королівства Швеція, а також представники Командування Сухопутних військ Збройних Сил України, оперативного командування “Схід”, командир 4-го батальйону Королівського полку Шотландії, командири операцій UNIFIER, ORBITAL та інші.

Сухопутні війська України продемонстровали своє озброєння й техніку, а також провели показове тактичне заняття на тему “Бій в урбанізованій місцевості”.

Під командуванням українського командира разом діяли підрозділи окремої механізованої бригади Сухопутних військ України, взвод спеціального призначення Державної прикордонної служби України та стрілецька рота 4 батальйону Королівського Шотландського полку Збройних Сил Великої Британії за підтримки авіації Повітряних сил Великої Британії та гвинтокрилів армійської авіації Сухопутних військ України.

Варто зазначити, що організатори зуміли поєднати бойову фазу операції з гуманітарною складовою, адже військові навчання повністю відповідали нормам міжнародного гуманітарного права.

“Козак Мейс-2021” допомогли Україні покращити взаємодію та взаємосумісність із Великою Британією та іншими країнами НАТО, таким чином сприяючи європейській стабільності.

3. Українсько-американські навчання «Сі Бриз-2021»

Ці багатонаціональні військові навчання відбуваються на території України з 1997 року відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння і співробітництво в галузі оборонних та військових відносин між Міноборони США й України.

Мета - покращення співпраці і координації між країнами Чорноморського регіону (окрім РФ) та відпрацювання маневрів у морі й на суходолі.

Так, Україна надає військову і цивільну інфраструктуру чорноморського узбережжя, а США фінансують навчання та допомагають технікою й обладнанням.

Цьогоріч до Sea Breeze долучилась рекордна кількість країн-учасниць — 32 із шести континентів.

Взяли участь 5 тис. військовослужбовців, було залучено 32 кораблі, 40 літаків та 18 команд спеціальних операцій та дайвінгу. Окрім того, Шостий флот ВМС США, який дислокується в Середземному морі.

Навчання Sea Breeze-2021 відбулися в Чорноморському регіоні, зокрема в північно-західній частині Чорного моря та в Миколаївській, Херсонській, Одеській областях.

Особливістю тренувань стало застосування ударного оперативно-тактичного безпілотного літального апарата Bayraktar TB2 Повітряних сил ЗС України.

4. Українсько-румунські навчання «Ріверайн-2021»

Щорічні двосторонні українсько-румунські навчання «Ріверайн-2021» тривали в румунському місті Тульча — традиційно в гирлі річки Дунай. Це одна із найбільших водних артерій Європи, по фарватеру якої пролягає дружній кордон між Україною та Румунією.

У навчаннях були задіяні понад 15 катерів, гелікоптери та підрозділи морської піхоти Румунії й України, морської охорони ДПС України, Прикордонної поліції Румунії та підрозділи спецпризначення.

Корабельна група національних ВМС відпрацювала, зокрема, проходження кільватерним строєм, сигналовиробництво за стандартами НАТО, перевірку зв’язку та проходження вузини.

Наші військовослужбовці, серед інших, виконували завдання з висадження повітряного десанту посадковим способом із вертольота та морського десанту на необладнане узбережжя, захоплення та утримання плацдарму, деблокування об’єкта інфраструктури та пошуково-рятувальні дії.

Завдяки цим навчанням українські військові моряки здобули досвід співпраці з флотом держави, яка є членом Північноатлантичного альянсу.

5. Українсько-британське навчання «Воріер Вотчер-2021»

Цьогоріч Повітряні сили перейняли естафету, зокрема від ВМС України, щодо проведення двосторонніх навчань серії «WARRIOR WATCHER», які відбулися у Василькові на базі Об’єднаного центру та бригади тактичної авіації Повітряних сил.

«Warrior Watcher — 2021» вже третій рік поспіль відбуваються в Україні та спрямовані на поглиблення знань і набуття практичних навичок українськими армійцями щодо оцінювання ризиків та планування захисту аеродромів і критичних об’єктів інфраструктури за процедурами та стандартами держав-членів НАТО. У навчанні вперше брали участь представники армійської авіації Сухопутних військ.

Тренування підвищило рівень взаємосумісності між підрозділами Збройних Сил України та Королівських ВПС Великої Британії щодо досягнення єдиної мети — безпеки та миру.

6. Українсько-польсько-литовські навчання «Три Мечі-2021»

17–30 липня в Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, неофіційно Яворівський військовий полігон на Львівщині, тривали багатонаціональні військові навчання литовсько-польсько-української бригади імені великого гетьмана Костянтина Острозького «Три мечі — 2021».

Вони були командно-штабні і з залученням військ для здійснення маневрів у польових умовах. Було залучено понад 1200 військовослужбовців, більше 200 бойових машин із Литви, Польщі, України і США. Від України — підрозділ 80-ї окремої десантно-штурмової бригади ДШВ ЗС України.

В Україні ці суто оборонні навчання відбулися вперше і стали продовженням партнерської програми міжнародної військової співпраці між Литвою, Польщею й Україною.

7. Багатонаціональні навчання «Сільвер Сейбер-2021»

За правилами НАТО, кандидатів у Сили реагування оцінюють саме під час міжнародних заходів підготовки — задля цього влітку в Україні відбулися «Silver Saber — 2021». Участь у них, крім підрозділу українських SOF, взяли також польські партнери та представники США. Ці командно-штабні навчання розгорталися у чотири етапи протягом 45-ти діб.

Міжнародні маневри стали першим із двох етапів оцінювання підрозділу ССО України представниками НАТО. Тож іще одна частина українських SOF стане до бойового чергування у складі Сил реагування НАТО у 2022 році.

8. Міжнародні навчання «Еджайл Спіріт - 2021»

«Еджайл Спіріт» відбулися у Грузії влітку. Цьогоріч брали участь 15 країн, а саме: Грузія, США, Азербайджан, Канада, Естонія, Німеччина, Італія, Литва, Латвія, Польща, Румунія, Туреччина, Велика Британія, Іспанія та Україна. Від Збройних Сил України залучалися близько 150 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою.

Під час багатонаціональних навчань українські морські піхотинці працювали з американською стрілецькою зброєю.

Зокрема, військовослужбовці дізналися основні тактико-технічні характеристики, загальну будову, змогли попрактикуватися щодо складання-розкладання зброї, а також потренувалися правильно займати положення для стрільби.

Також корабельна група Військово-морських сил Збройних сил України прибула до Грузії у складі середнього десантного корабля "Юрій Олефіренко" та патрульного катера "Слов'янськ".

Під час переходу морем екіпаж десантного корабля відпрацював низку корабельних бойових навчань. Зокрема, боротьбу за живучість, протиповітряну, протикорабельну та протимінну оборону. Провели тренування з тактичного маневрування та сигналовиробницта за стандартами НАТО.

9. Багатонаціональне навчання «Найт Хок 2021»

«Night Hawk» — найбільше північноєвропейське військове навчання сил спеціальних операцій. Вперше відбулося в Данії на початку 90-х років. Відтоді вони стало настільки масштабними, що визнана на міжнародному рівні, насамперед через максимальну наближеність завдань до реалістичних умов. Цьогоріч тренування відбувалися восени на всій території Данії: на суші, у морі та в повітрі, а іноді й у густонаселених районах міст, де вояки відпрацьовували сценарій в умовах, наближених до бойових, за участі двох тисяч 500 військовослужбовців із 13 країн – Австрії, Бельгії, Великої Британії, Данії, Естонії, Литви, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Словенії, Чехії, Швейцарії та України.

Деякі країни спрямували на навчання літаки та гелікоптери, а також кораблі і жорстко-корпусні надувні човни.

Від України, яка 12 червня 2020 року стала членом Програми розширених можливостей НАТО, в навчаннях брав участь 73-й морський центр спеціального призначення ім. кошового отамана Антіна Головатого Сил спеціальних операцій Збройних Сил України.

Спецпідрозділи відпрацювали спільні дії з планування, підготовки та здійснення штурму та ведення розвідки під час активних дій, а також з оцінювання результатів їх виконання.

10. Багатонаціональні командно-штабні навчання «Кленова Арка-2021»

Цьогоріч у навчально-тренувальному центрі (JTEC) НАТО і Сил оборони Грузії відбулися багатонаціональні командно-штабні навчання «Кленова Арка-2021».

Протягом двох тижнів тренувалися представники штабу батальйону 80-ї окремої десантно-штурмової бригади ДШВ ЗС України, військовослужбовці ЛИТ-ПОЛ-УКР-БРИГ, Збройних сил Грузії, Литви, Польщі, Північної Македонії, Болгарії та Канади.

«Кленова арка — 2021» є щорічними багатонаціональними навчаннями, які сприяють міжнародним військовим відносинам.

Мета тренування — підвищення сумісності між країнами-учасницями. Вони відбуваються, щоб поглибити оборонні зв’язки між країнами-партнерами, наблизити їх до стандартів НАТО щодо планування та здійснення миротворчих операцій, а також вдосконалити навички, потрібні для ефективних дій та ухвалення рішень.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток