Топ факти про 81-шу окрему аеромобільну бригаду

Топ факти про 81-шу окрему аеромобільну бригаду

Наша команда незабаром вирушає на виїзний ефір до 81-ї окремої аеромобільної бригади. Пропонуємо вам добірку найважливіших фактів про цей підрозділ.

 

 

 

 

 

 

1. 7 жовтня 2014 року ухвалене рішення про створення 81-ї окремої аеромобільної бригади. Вона формувалася на базі 25-ї окремої повітрянодесантної бригади, а також підрозділів 95-ї та 80-ї окремої аеромобільної бригади.

2. Бойовий шлях 81-ї окремої аеромобільної бригади розпочався у листопаді 2014 року з боїв за Донецький аеропорт і продовжився обороною Опитного та Водяного аж до березня 2016 року.                   

3. З грудня 2016 року бригада вела бої на Світлодарській дузі. У 2017 році військові 90-го окремого аеромобільного батальйону тримали оборону у Мар'їнському районі Донецької області.

4. В жовтні 2016 року на полігоні Дівички на Київщині пройшли змагання на найкращий артилерійський підрозділ Збройних Сил України. Перше місце виборола реактивна артилерійська батарея 81-ї окремої аеромобільної бригади. Командир батареї — капітан Дмитро Бобровський. Батарею нагородили перехідним макетом артилерійської установки та грошовою премією у розмірі 108 тисяч гривень.

5. Гаслом бригади став девіз: «Народжені перемагати!», адже вона сформована вже під час активної фази бойових дій на сході України. Бойовий прапор бригаді вручив Президент України 24 серпня 2015 року. 7 жовтня встановлений як День військової частини.

6. 30 грудня 2015 року Президент України Петро Порошенко, враховуючи особливі заслуги перед Батьківщиною Івана Зубкова та зважаючи на зразкове виконання поставлених завдань особовим складом, присвоїв ім'я Героя України старшого лейтенанта Івана Зубкова 90-му окремому аеромобільному батальйону 81-ї окремої аеромобільної бригади.

7. Командиром бригади у 2014—2018 роках був полковник Євген Мойсюк, нинішній командувач Десантно-штурмових військ.

8. У 2020 році до складу бригади входять: 90-й окремий аеромобільний батальйон (Костянтинівка), 122-й окремий аеромобільний батальйон (Дружківка) та 5-та батальйоно-тактична група (Полтава).

9. Найвищими державними нагородами відзначені:

Брановицький Ігор — солдат, загинув у боях за Донецький аеропорт. Герой України (2016, посмертно).

Зінич Ігор — молодший сержант медичної служби, загинув у боях за Донецький аеропорт. Герой України (2015, посмертно).

Зубков Іван — старший лейтенант, командир роти вогневої підтримки, загинув у боях за Донецький аеропорт. Герой України (2015, посмертно).

10. Підрозділи 81-ї окремої аеромобільної бригади залучалися до стратегічного командно-штабного навчання Об'єднанні зусилля - 2020.

 • Десантники про службу в одній з наймолодших бригад ДШВ

  Чому саме обрали ДШВ і як довго планують ходити в маруновому береті, розповіли головний старшина 81-ї окремої аеромобільної бригади Дмитро Ребрій, головний сержант першої аеромобільної десантної роти старшина Володимир Бардиш і головний сержант зенітно-ракетного взводу...

  детальніше
 • Ми створені, щоб перемогти, — командир 81-ї окремої аеромобільної бригади Артем Котенко

  Армія FM побувала в гостях у десантників. Чому підрозділи 81-ї ОДШБр розташовані у трьох населених пунктах, що значить для армійців Бойовий прапор кольору «марун» і як святкуватимуть шосту річницю з дня створення частини, розповів командир 81-ї окремої аеромобільної...

  детальніше
 • Армія стала сучаснішою, — десантник Богдан Білокопитов

  Під час виїзного ефіру, військові 81-ї окремої аеромобільної бригади розповіли Армія FM про особливості десантної підготовки, унікальний бойовий досвід та подальші кар’єрні плани. Костянтин Богатирьов: Бригаді виповнюється 6 років. Саме у 2014-му...

  детальніше