Зараз в ефірі:

Топ факти про Військово-медичний клінічний центр Південного регіону

21.08.2021
Топ факти про Військово-медичний клінічний центр Південного регіону

Наша команда незабаром вирушає на виїзний ефір до ВМКЦ Південного регіону. Пропонуємо вам добірку найважливіших фактів про цей заклад.

 

 

 

 

 

 

1. Військово-медичний клінічний центр Південного регіону сформований 18 квітня 1797 року. Госпіталь здійснював медичне забезпечення військових конфліктів XVIII–XX століть і ліквідації епідемій чуми та холери на півдні України.

2. 1 серпня 2007 року на базі 411 Центрального військового клінічного госпіталю створений Військово-медичний клінічний центр Південного регіону (на 625 ліжок).

Сьогодні Військово-медичний клінічний центр Південного регіону – це багатопрофільний, лікувально-профілактичний заклад Збройних Сил України, потужністю на 725 ліжок, зі штатом 220 лікарів і 336 медичних сестер, серед яких – 28 заслужених лікарів України, 3 доктори медичних наук, 24 кандидатів медичних наук, 148 лікарів вищої категорії.

3. У ВМКЦ ПР на сучасному рівні надається високоспеціалізована хірургічна допомога. Широко застосовуються малоінвазивні технології з використанням високочастотної електрохірургічної, ультразвукової та ендовідеоскопічної техніки, активно розвиваються інтервенційні та рентгеноендоваскулярні методики діагностики та лікування.

В клініках торако-абдомінальної хірургії, травматології, офтальмології та нейрохірургії розвиваються та широко впроваджуються в практику нові методи хірургічного лікування захворювань органів черевної та грудної порожнини, які відповідають світовим стандартам.

Висока ефективність лікування досягається завдяки виявленню захворювань на ранніх стадіях за допомогою сучасних діагностичних методів (спіральна комп’ютерна томографія, магнітно-резонансна томографія, ультразвукова та ендоскопічна діагностика).

4. За ВМКЦ Південного регіону закріплена зона адміністративно-територіальної відповідальності щодо медичного забезпечення військовослужбовців та осіб, яким законодавчо надано право на медичне обслуговування. Вона включає Одеську, Миколаївську, Херсонську, Вінницьку та Кіровоградську області України з дислокованими на ній об’єднаннями, з’єднаннями, військовими частинами (установами), військовими навчальними закладами та закладами охорони здоров’я Збройних Сил України.

5. ВМКЦ Південного регіону організовує та здійснює медичне забезпечення об’єднань, з’єднань та військових частин Сухопутних військ, Повітряних сил, Військово-Морських сил, частин і закладів центрального підпорядкування, які дислоковані в зоні відповідальності Центру, яка включає 18 військових гарнізонів, де розташовано 139 військових частин.

6. На медичному забезпеченні знаходяться 123 859 осіб, у тому числі: 19 957 військовослужбовців, 54 966 пенсіонерів Міністерства оборони України, 5 778 працівників Збройних Сил України та 43 158 членів сімей військовослужбовців.

7. Фахівці ВМКЦ ПР беруть активну участь у вітчизняних та міжнародних конференціях з доповідями та публікаціями. Більша частина офіцерського складу надавала практичну допомогу військовослужбовцям та місцевому населенню під час миротворчих місій в Іраку, Афганістані, Сьєрра-Леоне, Конго, Косово. Неодноразово брали участь в міжнародних навчаннях в Сербії, Хорватії, Молдові, Чорногорії.

8. ВМКЦ є клінічною, науковою і навчальною базою Української Військово-медичної академії та Одеського національного медичного університету. Тільки за останні роки на базі ВМКЦ підготовлено 40 клінічних ординаторів і магістрів, 21 кандидат і 2 доктори медичних наук.

9. За значний внесок у поліпшення медичного обслуговування військовослужбовців Збройних сил України, ветеранів війни та військової служби, членів їх сімей, цивільного населення України колектив Центру неодноразово визнавався кращим лікувальним закладом Південного регіону України, з врученням у 2001, 2003, 2005, 2016, 2018, 2020 роках Перехідного Прапору Одеської ОДА та Перехідного прапору і Перехідного вимпелу Одеського міськвиконкому.

Про колектив Центру йде добра слава не лише у військах, а й серед цивільного населення. За високий професіоналізм та жертовність особовому складу ВМКЦ вручено 5 Грандів та 6 Почесних грамот.

10. За час проведення АТО-ООС військовослужбовці Центру неодноразово виконували складні завдання з медичного забезпечення та безпосередньо надавали медичну допомогу в 61 мобільному госпіталі, лікарсько-сестринських бригадах в бойових порядках військ, цивільних лікарнях та органах військового управління. Безпосередньо в клініках ВМКЦ Південного регіону пройшли лікувальний курс понад 9000 учасників АТО, з них понад 5000 поранених і травмованих, переважна більшість з яких, важкі.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток