Топ факти про ВІТІ імені Героїв Крут

Топ факти про ВІТІ імені Героїв Крут

10 фактів про Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут, які розширять ваше уявлення про цей навчальний заклад.

 

 

 

 

 

 

 

1. Командир куреня Аверкій Гончаренко - вихованець навчального закладу, командував боєм під Крутами.

9 січня 1918 року під станцією Крути 450 юнкерів і 20 старшин 1-ї Української військової юнацької школи імені Богдана Хмельницького спільно з сотнею (116–130 осіб) новоствореного добровольчого Помічного студентського куреня січових стрільців вступили в бій з переважаючими силами ворога та затримали неприятеля на чотири дні, що дозволило українському урядові забезпечити визнання української державності на міжнародному рівні.

З п’яти сотень воїнів – 140 юнаків і старшин загинули, до 150 були поранені чи потрапили в полон та були жорстоко закатовані ворогом.

Перед розстрілом 28 українських героїв, серед яких були юнкери Божко-Божинський, Тарнавський, Соколовський, М.Лизогуб, О.Попович, В.Шульгін, М.Ганкевич, заспівали національний гімн “Ще не вмерла Україна”.

2. Автор збірки «Стилет чи стилос», поет, знаний український класик Євген Маланюк з 1915 по 1916 роки був юнкером Першого Київського військового училища (нині ВІТІ імені Героїв Крут).

3. У травні 1936 року в навчальному закладі відбувся перший випуск лейтенантів.

4. ВІТІ імені Героїв Крут – один із перших військових вищих навчальних закладів, який отримав Почесний Стяг.

5. Всю свою історію славетний виш випускає лише військових спеціалістів.

6. 29 січня 2018 року було встановлено історичну справедливість. ВІТІ було присвоєно почесне найменування «імені Героїв Крут». Відтоді Інститут провів копітку роботу: змінив символіку, увів у дію почесні нагрудні знаки для курсантів, офіцерів та науково-педагогічних працівників.

7. Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут – єдиний навчальний заклад України, який готує військових зв’язківців для Збройних Сил України та інших силових структур.

8. З 1929 року до ВІТІ на навчання стали брати жінок.

9. З 2019 року в інституті організовано курси лідерства офіцерського складу тактичного рівня (навчання за стандартами НАТО). 

10. Серед військовослужбовців інституту 184 учасники АТО (ООС), із них 65 курсантів. За успішне виконання бойових завдань, сумлінне виконання службових обов’язків 17 військовослужбовців інституту нагороджені відзнакою Президента України «За участь в АТО».                                                                       

 • Ти не лише для себе здобуваєш освіту, а й стаєш захисником України, — начальник навчального відділу ВІТІ Віталій Ошурко

  Яку підготовку та морально-психологічні якості потрібно мати майбутнім курсантам та як відбувається навчальний процес в умовах пандемії у Військовому інституті телекомунікацій та інформатизації, розповів під час виїзного ефіру Армія FM начальник навчальної частини...

  детальніше
 • «Весь інститут як одна команда», — першокурсник ВІТІ Юрій Салітинський

  Чому у військовому інституті панує ліберальна афмосфера, які особливості навчання та чи допомагають здобути освіту жіночі хитрощі, розповіли курсанти ВІТІ Анастасія Рудницька та Юрій Салітинський. Ірина Зінчук: Насамперед розкажіть, чому ви обрали саме...

  детальніше
 • «Нове покоління побачило, хто насправді є ворог», — заступник начальника факультету ВІТІ Антон Ланко

  Сьогодні 103 роки зі дня заснування святкує Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут. Напередодні Армія FM завітала до цього унікального навчального закладу. Про присвоєння військовому вишу почесного найменування імені Героїв Крут, про нову...

  детальніше