Топ фактів: 204-та Севастопольська бригада тактичної авіації ім. О. Покришкіна

Топ фактів: 204-та Севастопольська бригада тактичної авіації ім. О. Покришкіна

Волинська область завжди була авіаційною. До 2004-го року тут розташовувалась льотна частина. Через 15 років по тому знову загудів перший літак – МІГ-29. Так почався процес передислокації 204-ї Севастопольської бригади тактичної авіації у Луцьк.

Нині частина виконує важливі стратегічні завдання, серед яких заходи в азовсько-чорноморському регіоні у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації.

 

 

1. У січні 1992 року особовий склад 62-го змішаного авіаційного полку склав присягу на вірність українському народові. 30 жовтня 2000 року 62-й авіаполк реорганізований в 9-ту винищувальну авіаційну бригаду. У 2006 році її реорганізовано у 204-ту бригаду тактичної авіації.

2. У 2011 році три екіпажі літаків МіГ-29 бригади брали участь у військовому параді на честь 20-ї річниці Незалежності України.

3. Бригада виконувала бойове чергування з охорони повітряного простору України під час Євро-2012.

4. На початку 2014 року на озброєнні 204-ї бригади перебувало 46 винищувачів МіГ-29 і МіГ-29УБ, а також чотири навчально-тренувальних літаки L-39M1.

5. Під час анексії Криму 28 лютого 2014 року аеродром Бельбек захопили російські війська, які перекрили особовому складу бригади доступ до стоянок літаків.

6. 4 березня 2014 року без зброї, під бойовим стягом Севастопольської бригади та Державним прапором, співаючи гімн України, військові рушили в бік озброєних осіб, що блокували прохід до військової частини. Росіяни стріляли біля ніг українських льотчиків та в повітря. Завдяки переговорам протягом дня частину вдалося перебрати під український контроль.

7. 10 квітня 2014 року представники Повітряних сил України почали вивозити авіаційну техніку та майно з Криму. Бригаду передислокували до Миколаєва. Значну частину літаків перевезли наземним транспортом.                                                                                                                       

8. З травня до серпня 2014 року льотний склад військової частини виконував бойові завдання в районі проведення АТО. З оперативного аеродрому Дніпропетровськ здійснено 41 бойовий виліт.                        

9. З вересня 2014 року особовий склад військової частини (58 осіб) за власним бажанням виконував бойові завдання в містах Краматорськ та Авдіївка (зведений загін Повітряних Сил) Донецької області. За весь час участі в антитерористичній операції героїчно загинули 2 військових: капітан Бенера Іван Іванович і солдат Пуцулай Ян Георгійович.                                                                                                   

10. 2018 року почалась передислокація частини з Миколаєва до Луцька. 31 липня перший борт, навчально-бойовий літак Л-39 «Альбатрос», прилетів на Луцький військовий аеродром із аеродрому Кульбакине (Миколаїв). За традицією перед посадкою він здійснив привітальний прохід над магістральною руліжною доріжкою та центральною заправочною аеродрому, який завершився виконанням фігури пілотажу «бочка».

21 вересня на Волині урочисто зустріли Севастопольську бригаду тактичної авіації.

 Довідково. Олександр Покришкін — льотчик-ас, другий за результативністю (після Івана Кожедуба) пілот-винищувач серед льотчиків країн антигітлерівської коаліції в Другій світовій війні. Перший тричі Герой Радянського Союзу. Маршал авіації. Кандидат військових наук (1969).

 

 • Офіцер ЗСУ Андрій Тюренков: «Авіація для романтиків - це любов, небо і захист повітряного кордону»

  Армія ФМ» в гостях у 204-ї Севастопольської бригади тактичної авіації у Луцьку. Із в.о. заступника командира бригади з морально-психологічного забезпечення Андрієм Тюренковим говоримо про службу в авіації, Луцький військовий аеродром та польоти «кримської»...

  детальніше
 • Льотчик 204 БрТА про умови та інтенсивність польотів у частині

  31-го липня 2018 року навчально-бойовий літак Л-39 «Альбатрос» прилетів на Луцький військовий аеродром з Миколаївського летовища. За традицією, перед посадкою він здійснив привітальний прохід над магістральною рульовою доріжкою та центральною заправною аеродрому....

  детальніше
 • Всі горіли бажанням зробити вклад у нашу перемогу, - військовослужбовець 204-ї бригади тактичної авіації

  З вересня 2014 року особовий склад 204-ї Севастопольської бригади тактичної авіації імені О. Покришкіна, а саме 58 осіб, за власним бажанням виконували бойові завдання в містах Краматорськ і Авдіївка – у складі так званого зведеного загону Повітряних сил Донецької області....

  детальніше
 • «В Херсоні дихати стало легше»: Як залишала Крим 204 Севастопольська бригада тактичної авіації

  «Армія ФМ» в гостях у 204-ї Севастопольської бригади тактичної авіації у Луцьку. Андрій Кравченко, заступник командира ескадрильї, розповів про службу в Криму, можливості чинити супротив росіянам у 2014-му та про вихід із окупованого півострова. Сергій...

  детальніше