Зараз в ефірі:

Топ військових новин 2020 року

06.12.2020
Топ військових новин 2020 року

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Українська армія увійшла до топ-10 найсильніших армій Європи і в топ-30 світу

Українська армія посіла 27 місце зі 138 армій світу та 9 місце — серед європейських армій. Такі дані щорічного рейтингу Global Firepower, який оцінює сукупну військову могутність кожної країни світу. У першу пʼятірку армій світу входять США, Росія, Китай, Індія і Японія. На останніх місцях Сьєра-Леоне, Сурінам, Сомалі, Ліберія і Бутан. В Європі найсильніші Франція, Велика Британія та Італія. На останніх місцях — Словенія, Латвія і Естонія. Експерти Global Firepower оцінювали країни за 55 показниками, серед яких кількість зброї, військової техніки, чисельність армії, транспортна інфраструктура, військовий бюджет. Індекс України в цьому році становить 0,44. Торік українська армія посідала 29 місце. Слід зазначити, що рейтинг не враховує бойовий досвід армій.

***

Північноатлантична рада визнала Україну членом Програми розширених можливостей НАТО

Цей статус є частиною партнерської ініціативи НАТО щодо взаємодії, метою якої є підтримка і поглиблення співпраці між союзниками і партнерами, які зробили значний внесок в операції та місії під проводом НАТО.

Україна, як партнер розширених можливостей, отримає розширений доступ до програм і навчань із взаємосумісності, а також ширший обмін інформацією. Україна зараз є одним з шести партнерів розширених можливостей разом із Австралією, Фінляндією, Грузією, Йорданією і Швецією.

***

На озброєння Збройних Сил України взято береговий ракетний комплекс 360МЦ «Нептун»

Відповідний наказ підписав Міністр оборони України Андрій Таран. Документом визначено основні тактико-технічні характеристики берегового ракетного комплексу 360МЦ, технічні умови та загальні вимоги.

Нагадаємо, «Нептун» — це комплекс крилатих ракет наземного базування з протикорабельною ракетою Р-360, що призначений для ураження бойових суден, десантних, танкодесантних кораблів та транспортів, які діють як самостійно, так і в складі корабельних груп і десантних загонів, та берегових радіоконтрастних цілей у простих і складних метеорологічних умовах, у будь-який час доби і року, при активній вогневій та радіоелектронній протидії супротивника.

***

Збройні Сили України отримали ракети Javelin на $27 млн

Про це повідомляють на сайті Міноборони.

В рамках пілотного проєкту 16 червня за програмою уряду США "Міжнародні військові продажі" надійшла перша партія вантажу за контрактом, підписаним у грудні 2019 року, а саме — ракети до протитанкових ракетних комплексів "Джавелін" і допоміжне обладнання на загальну суму понад 27 млн доларів США.

Проєкт передбачає постачання комплексу озброєння, його обслуговування і підготовку особового складу для експлуатації протитанкових комплексів упродовж усього життєвого циклу.

Поставка інших товарів військового призначення, відповідно до домовленостей, передбачена у 2021-2022 роках.

Нагадаємо, в грудні 2019 року Україна уклала контракт з США на постачання ПТРК Javelin.

«Джавелін» (Javelin) — американський переносний протитанковий ракетний комплекс (ППРК), призначений для ураження танків та іншої бронетехніки, він здатен діяти і проти оборонних споруд, а також проти безпілотників, вертольотів і гвинтомоторних літаків, що заходять на приземлення.

***

Володимир Зеленський затвердив Стратегію національної безпеки України

Президент України підписав Указ «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 14 вересня 2020 року «Про Стратегію національної безпеки України». У Стратегії визначено, що Україна прагне миру, який є запорукою розвитку держави, а людина, її життя та здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека – найвища соціальна цінність. Кінцевою метою реалізації Стратегії є утвердження вільної, заможної, безпечної України, у якій панує право, де кожен може реалізувати свої таланти та здібності, де люди дихають чистим повітрям, п’ють чисту воду та з якою пов’яжуть долю їхні діти й онуки.

***

Турецька оборонна компанія Aselsan відкрила місцеве представництво в Україні — компанію Aselsan Ukraine LLC

Метою компанії є посилення співпраці з українською оборонною промисловістю, спільні науково-дослідні роботи та виробництво передових систем в Україні, а також експорт продукції до інших країн.

Нагадаємо, Aselsan A.Ş. — турецька компанія, яка займається дослідженнями, розробкою та виробництвом передової військової продукції для повітряних, наземних і морських сил. Компанія є одним з основних підрядників збройних сил Туреччини. Компанія посіла 48 місце у рейтингу найприбутковіших світових компаній оборонної промисловості за 2020 рік по версії американського видання Defense News.

***

Модернізований "Штурм-С" здійснив перший пуск на одному з військових полігонів

У вересні тотальна модернізація самохідного протитанкового ракетного комплексу "Штурм-С", який отримав збільшену дальність пострілу та можливість ведення бойових дій за будь-яких погодних умов та часу доби, пройшла перші вогневі випробування. Міноборони зробило ставку на створення зразків озброєння з максимальним урахуванням реального бойового досвіду, наявних та перспективних загроз на полі бою та реально необхідних Збройним Силам України. Зазначимо, глибока модернізація "Штурм-С" містить заміну ракети 9М114 "Кокон" на РК-2П від ДККБ "Луч". Заміну застарілих засобів прицілювання та радіоканалу наведення на новітній комплекс ОПСН-І з тепловізором та лазерною системою наведення, а також інші нововведення.

***

Верховна Рада ухвалила законопроєкт «Про розвідку»

Доопрацьований законопроєкт «Про розвідку» був ухвалений в повторному читанні. Документ визначає засади функціонування розвідки, правовий статус і соціальні гарантії розвідників та осіб, залучених до розвідки, а також порядок контролю. У Законі визначено термін «розвідка», правовий статус і сферу відповідальності Служби зовнішньої розвідки. Також із переліку розвідувальних відомств виведено СБУ. Передбачається посилення контролю влади за сферою розвідки.

***

Ухвалений Закон "Про оборонні закупівлі"

Закон визначає загальні правові засади планування, порядок формування обсягів та особливостей здійснення закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення для забезпечення потреб сектору безпеки і оборони, а також інших товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони, а також порядок здійснення державного і демократичного цивільного контролю у сфері оборонних закупівель.

***

Американський конвертоплан на навчаннях в Україні

Вперше під час навчань на території України застосували американський конвертоплан Bell V-22 Osprey. Він поєднує окремі можливості літака і вертольота. Розроблявся залізний птах понад 30 років у США компаніями Boeing та Bell. Нині літальний апарат перебуває на озброєнні Корпусу морської піхоти та ВМС США. Упродовж тижня конвертоплан застосовували в рамках навчань «Об'єднані зусилля 2020». Випробувати себе на американському гіганті мали змогу десантники з усієї України. Також пара конвертопланів пролетіли над Дніпром у самому центрі Києва - на Подолі. Водночас за польотами транспортних літаків ВПС США MC130J могли спостерігати мешканці Херсону, Запоріжжя, Дніпра, Полтави та Черкас.

***

Національний банк України ввів у обіг пам’ятну монету «Передова»

Про введення в обіг нової монети повідомили на офіційному сайті Національного банку України. Її присвятили військовим і медикам, а в їхніх героїчних образах — і представникам інших професій за відданість справі, сміливість і професіоналізм. Під час пандемії, в умовах боротьби України за територіальну цілісність країни у кожного своя передова та своя лінія фронту, і тільки докладаючи спільних зусиль, можна перемогти. Тираж 45 тисяч штук. Номінал - 5 гривень. Введено в обіг з 12 жовтня 2020 року.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток