Зараз в ефірі:

У Національній академії сухопутних військ пройшла конференція з обміну досвідом застосування ПТРК

13.03.2019
У Національній академії сухопутних військ пройшла конференція з обміну досвідом застосування ПТРК

На Львівщині на базі Школи підготовки фахівців протитанкових ракетних комплексів 184 навчального центру Національної академії сухопутних військ пройшла конференція з обміну досвідом застосування ПТРК «Стугна-П» та «Корсар». Хто брав в ній участь і які питання обговорювалися, знає наш кореспондент Владислав Назаркевич.

 

Склад учасників конференції вражає. Участь в ній взяли військові у званні від солдата до генерала армії України. Начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України зібрав за одним столом кращих  операторів протитанкових ракетних комплексів, їхніх командирів, інженерів і конструкторів підприємств, які виготовляють цю зброю, інструкторів і викладачів, які готують протитанкістів та офіцерів і генералів штабів усіх рівнів, які відповідають за бойове застосування протитанкових підрозділів.

Під час конференції учасники розглянули ефективність застосування комплексів у районі проведення операції Об’єднаних сил на сході України. Слово мали протитанкісти, які знищили чимало бойової техніки агресора. До речі, багатьох з них генерал армії України Віктор Муженко знає особисто, бо не раз спілкувався з ними на передньому краї оборони. Побажання мисливців за танками зафіксовані й будуть опрацьовуватися. Це, наприклад, стосується збільшення спектру прицілів для ПТРК, аби ще більш ефективно вражати ворога вночі. Також збільшуватиметься кількість типів техніки, на якій пересуватимуться протитанкісти для виконання бойових завдань. Залежно від умов, це буде як легко броньована гусенична техніка, так і автомобілі різних типів.

Багато уваги на конференції приділили підготовці операторів протитанкових ракетних комплексів. Півроку тому в 184 навчальному центрі відкрили Школу підготовки фахівців ПТРК. Тож учасники конференції насамперед ознайомилися з її роботою. Навчають слухачів найкращі інструктори з бойовим досвідом. Термін курсу 45 діб. Підготовка подібна до навчання снайперських пар. Протитанкісти мають вміти непомітно вийти на позицію, дочекатися цілі, успішно знищити її та неушкодженими повернутися в безпечне місце. Добір, навчання – надзвичайно ретельні й жорсткі. Зі ста претендентів в середньому лише 25-30 доходять до випуску й отримують відповідний сертифікат. Ось зразок типового завдання для слухачів: після отримання розпорядження висунутися в зазначене місце, при цьому оминути міни, розтяжки й вибухові пастки, провести добу на позиції, незалежно зима це чи літо, світить сонце чи ллє дощ. Виявити ціль, успішно її знищити й повернутися в пункт збору.

Учасники конференції подивилися, як слухачі виконують бойові стрільби ПТРК «Корсар» та «Стугна-П». Звичайно, постріли були влучними. До речі, генерал армії України Віктор Муженко зазначив, що вже розробляється механізм додаткового матеріального заохочення протитанкістів. Кожний, хто пройшов навчання й одержав сертифікат постійно отримуватиме надбавку до грошового забезпечення.

Отже, увага підготовці українських мисливців за танками приділяється дуже серйозна. Наші бойові обслуги ПТРК вже  суттєво обмежили дії ворога на лінії зіткнення, відбили бажання провокувати та застосовувати бронетехніку. Та разом з тим можна очікувати, що повідомлень про знищену техніку агресора на сході країни надходитиме більше і більше. Бо далеко від лінії фронту, в тилу наполегливо готуються нові винищувачі танків.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток