Зараз в ефірі:

У рамках програми "Акцент на військо" підводимо підсумки 2021 року роботи Міністерства у справах ветеранів

31.12.2021
У рамках програми "Акцент на військо" підводимо підсумки 2021 року роботи Міністерства у справах ветеранів

Міністерство у справах ветеранів створили у 2018 році. Його метою є вшанування пам'яті ветеранів, співпраці з громадськістю, соціальна підтримка ветеранів, медичне забезпечення та єдина система обліку та надання соціальних послуг. Ми в рамках програми "Акцент на військо" підсумовуємо роботу Міністерства за 2021 рік.

 

 

 

У 2021 році у своїй роботі Мінветеранів окреслило 10 пріоритетних напрямів. Вони лягли в основу «Плану пріоритетних дій Уряду на 2021 рік». Протягом року робота тривала по всім напрямкам, і у 2022 році продовжиться. Зараз ми підсумовуємо роботу міністерства за 2021 рік.

1.   Створення Державної стратегії підвищення рівня  конкурентності захисників України на ринку праці, допомога підприємницьким ініціативам ветеранів війни під назвою «Захист, розвиток, добробут». У березні 2022 року запрацює ветеранська підприємницька ініціатива G2VEI (Government to Veterans Entrepreneurial Initiatives) – онлайн-платформа підприємницьких ініціатив захисників, яка призначена для збільшення самозайнятості ветеранів, розбудови ветеранського бізнес-нетворкінгу та інформаційної державної сервісної підтримки. Також цього року Мінветеранів започаткували бренд «Створено Захисниками», який має на меті популяризувати ветеранський бізнес 

2.   Впровадження Єдиного державного реєстру ветеранів війни.
ЄДРВВ забезпечить координацію діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з питань соціального захисту ветеранів Захисників. У грудні цього року Верховна рада ухвалила закон про Єдиний державний реєстр ветеранів, відтепер він має правову підставу. Запустити реєстр планували до кінця 2021 року. 

3.   Розробка та впровадження Системи інформаційних сервісів, «е-Ветеран». 
Головним завданням системи  інформаційних  сервісів  «е-Ветеран» є максимальне інформування ветеранів про доступні їм пільги, переваги й програми. Існує додаток, який надає всі можливі і важливі пояснення для ветерана. Сервіс створений ветеранами для ветеранів. 

4.   Кожному ветерану – гідний правовий захист.
Кожен ветеран, у яку б складну життєву ситуацію він не потрапив, має відчувати, що захист його прав є пріоритетом для держави. На початку 2021 року Мінветеранів порушило питання необхідності започаткування Інституції ветеранського Омбудсмена та ініціювало процес його створення. А вже у березні Президент утворив Консультативну раду з питань забезпечення прав і свобод захисників України. У жовтні в Україні з’явився Радник – уповноважений Президента з питань забезпечення прав захисників

5.   Перехід ветеранів війни з військової кар’єри до цивільного життя.
Зараз Мінветеранів створює систему переходу з військової кар’єри на цивільну. Вона включатиме медичну і психологічну допомогу, освіту, отримання цивільної професії. Для розробки дорожньої карти Мінветеранів взяло за зразок карти переходу з військової на цивільну кар’єру США та Великої Британії.

6.   Створення та запуск з 2022 року Українського ветеранського фонду.
Український ветеранський фонд – це державна установа, завдяки створенню якій відкриваються можливості для залучення додаткових фінансових ресурсів та міжнародної допомоги для реалізації проєктів, ініціатив, спрямованих на повернення ветеранів до активного мирного життя, поліпшення фізичного і психічного здоров’я, підвищення професійного й освітнього рівня ветеранів. А також ще один крок до підтримки ветеранського бізнесу. Фонд запрацює повноцінно у 2022 році, наразі за відкритим конкурсом було обрано директора – Наталю Калмикову.

7.   Створення Національного військового меморіального кладовища.
Мінветеранів виступає замовником будівництва Національного військового кладовища. На ньому будуть проводитися почесні поховання та перепоховання борців за незалежність України у ХХ столітті, наших захисників,  які загинули під час виконання бойових завдань чи померли від бойових поранень та осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.

8.   Відновлення здоров’я ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, постраждалих учасників Революції Гідності та членів їхніх сімей.
Мінветеранів працює над створенням нової дієвої системи психологічної та медичної реабілітації ветеранів та членів їхніх родин. Міністерство у справах ветеранів планує вивчити досвід США та імплементувати найсучасніші практики до системи психологічної реабілітації захисників. У наших лікарів є унікальний досвід, адже ніде у сучасній Європі, окрім України, війна не триває стільки років. Водночас у питанні відновлення здоров’я ветеранів важливо переймати досвід європейських країн та керуватися тими нормами, які прийняті у сучасному світі. 

9.   Розвиток ветеранського спорту.
Верховна Рада України прийняла за основу проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про фізичну культуру і спорт» щодо спорту ветеранів війни». У ньому враховано пропозиції Мінветеранів, зокрема,  щодо  визначення на законодавчому рівні створення окремого напряму спорту – спорту ветеранів війни.

10. Забезпечення житлом ветеранів війни, зокрема, із числа осіб, які брали безпосередню участь в АТО/ООС, у бойових діях на території інших держав, у Революції Гідності, членів сімей загиблих таких осіб, а також внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.
У 2021 році було додатково закладено до державного бюджету України на 2021 рік 282 млн гривень на житло для Захисників. Також Уряд затвердив державний  бюджет на 2022 рік, в якому 5,5 млрд гривень закладено на забезпечення житлом ветеранів війни, сімей загиблих, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України. Розмір передбачених коштів забезпечить виконання державних зобов’язань перед 4 тисячами українських воїнів, які стоять у черзі на отримання житла за постановами Мінветеранів.

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток