Зараз в ефірі:

Ідея виникла: є морські дрони, повітряні, а чого немає наземних, - винахідник та волонтер Роман Воринець

16.11.2023
Ідея виникла: є морські дрони, повітряні, а чого немає наземних, - винахідник та волонтер Роман Воринець

Зустрілися два куми та вирішили ЗСУ допомагати – майже як в анекдоті, жартують винахідники. Як власними руками створили прилад нічного бачення, як завдяки враженому в бухті Севастополя російському кораблю почали виготовляти наземні дрони та до чого тут дитячі гіроскутери – розповіли на Армія FМ волонтери й винахідники Володимир Муссур та Роман Воринець.

До широкомасштабного вторгнення Володимир працював весільним оператором, а Роман рятувальником. Професії – далекі від винахідництва, проте війна активізувала творчий потенціал, каже Володимир.

Війна активізувала в нас здібності. Після вторгнення кум зразу зайнявся ремонтом автомобілів. У нас тут є волонтерська організація.

Робили броню під машину, «кенгурятники», багажники – все, що хлопці просили. Ремонтували, фарбували й передавали зразу на передову, – додає Роман.

За словами Володимира, коли батько товариша, який в той час воював на Авдіївському напрямку, звернувся з проханням створити прилад нічного бачення для авто, почали думати, як це втілити в життя.

– Друг каже: «Ти - весільний оператор, маєш камери, які вночі знімають, щось придумай». Я зразу камеру відкинув, але почав рухатися в напрямку систем відеоспостереження. Взяв у батька саму дешеву камеру відеоспостереження, купив моніторчик п'ятидюймовий, під'єднав. Методом проб і помилок та підбору комплектуючих вийшов на робочий прилад. Зняли з кумом рекламку, пустили в інтернет. Після того я зняв відеоінструкцію, як його виготовляю.

Посипався шквал дзвінків, каже Володимир, із проханнями проконсультувати. Перші два прилади зробити власним коштом, а далі оголосили збір.

– Я назбирав понад 30 000 і виготовив більш як 10 приладів. В перші дні в мене було по 50-60 дзвінків у день, кожному потрібен був прилад. Я категорично говорив: не хочу продавати прилади військовим, буду безплатно давати. Але якщо в мене 10 приладів, а замовлень – 60.  Мені не хотіли чекати, поки назбираємо кошти, і платити по собівартості, яка тоді була 2700 грн. І я по 2700 почав їх продавати.

Ідея виготовлення наземних дронів виникла, коли у бухті Севастополя наші армійці підірвали російський корабель, ділиться Роман:

– Кум каже: наші в Севастополі в бухті підірвали корабель. Сидимо та й думаємо: добре, що підірвали, але яким чином? Та ж морський дрон підплив. І тут зразу ідейка виникла: морські дрони є, повітряні є, а чого нема наземних? І пішло-поїхало. Так закрутилося, що вже пара десятків дронів на передовій. Перший був «Примара». Визнаємо, трішки невдалий був не варіант, тому що не мав ходової, але він робочий -150 кг БК підвозить і донині він на передовій.

Згодом почали виготовляти три типи наземних дронів, ділиться Роман, для цього використовували деталі з різних пристроїв.

– Серед комплектуючих - колесо гіроскутера. На цей час у нас новіша модель, там вже від гіроскутера нічого немає. Виготовили багато. Ми навіть антидронові  рушниці виготовили й передали на передову. Дронів десь біля 20.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток