Зараз в ефірі:

150-тисячна армія Швейцарії збільшиться через загрозу рф, – військовий аналітик

12.12.2023
150-тисячна армія Швейцарії збільшиться через загрозу рф, – військовий аналітик

У Міжнародний день нейтралітету на Армія FМ військовий аналітик Іван Ступак розповів, чому в нейтральній Швейцарії законодавством передбачено до 140 тисяч війська та потужний мобілізаційний резерв, з якою метою Японія вивчає український воєнний досвід та чи вигідний нейтральний статус Україні.

Швейцарія у багатьох асоціюється з гірськолижними курортами та якісними годинниками, проте мало хто знає, що ця країна має доволі потужну армію, зазначає експерт Іван Ступак.

– У них армія доволі серйозна. За законодавством не менше 100 тисяч та не більше 140 тис. Зараз орієнтована кількість 150 000 тисяч, і вони планують збільшуватися, бо чудово розуміють російську загрозу. Також у них потужний мобілізаційний резерв: на 8 млн населення близько 2 млн чоловіків-резервістів і майже стільки ж жінок.

Попри нейтральний статус, Швейцарія має досить потужний ВПК, зауважує Іван Ступак:

 – У них капітально розвинутий ВПК. Мабуть, немає у світі сучасних видів озброєння, де немає якоїсь частки Швейцарії. А через нейтральний статус вони не дають згоду на відправлення цієї техніки іншим країнам.

Швейцарії вже майже 200 років вдається тримати нейтралітет, каже Іван Ступак, хоча нині їхню політику потужно критикують:

– Критика щодо них серйозна як з боку українців, так і росіян. Росіяни критикують, що у швейцарських банках заморожено близько 8 млрд євро чи доларів. Українці критикують, що не надають військову допомогу.

У нейтральній Швейцарії, як і в країнах Балтії, громадяни мають право тримати зброю вдома, а у випадку військового конфлікту повинні мобілізуватися, зауважує військовий аналітик.

– Вони чудово розуміють, що у випадку вторгнення склади можуть бути захоплені ворогом або знищені високоточною зброєю, а так у них вдома зброя, боєприпаси – вони одразу готові виконувати завдання.

Як наголосив експерт, нейтральний статус дає країні як певні переваги, так і передбачає ризики.

– Швейцарія нейтральна повністю. Якщо брати Японію, то вона країнам, що воюють, не постачає озброєння, як і Південна Корея. Та слід зазначити, що нейтралітет, з одного боку, -  це дуже добре, а з іншого, якщо в тебе проблеми, то ти розраховуєш тільки на себе.

За словами військового аналітика, на фоні війни в Україні й загрози вторгнення Китаю на Тайвань Японія бере до уваги український досвід ведення бойових дій.

– В Японії є сили оборони. Влітку спілкувався з японськими посадовими особами. Вони припускають, що в разі вторгнення країну-острів можуть взяти в облогу, тож потрібно буде щонайменше пів року протримати збройні сили на власному озброєнні. Це мінімальна планка, яку вони собі ставлять. Вони дуже серйозно дивляться на український досвід, зокрема застосування FPV дронів, адже це надзвичайно дешевий, але дуже ефективний засіб – дрон 800 $, а танк 4 млн доларів.

Що ж до можливості нейтрального статусу для України експерт налаштований скептично.

– Нас з'їдять по частинах, тільки ми нейтральний статус візьмемо. Якби росіяни тримали слово, то можна було б це розглядати, але їм не можна вірити.

Фото з мережі.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток