Зараз в ефірі:

Армія, відбудова, перемога – гасло волонтерів чернігівської громадської організації «Бо можемо!»

02.04.2024
Армія, відбудова, перемога – гасло волонтерів чернігівської громадської організації «Бо можемо!»

Як вдається поєднувати роботу енергетика та волонтерство, на Армія FМ розповів співзасновник громадської організації «Бо можемо!» Андрій Галюга.

Андрій Галюга почав допомагати чернігівцям відбудовувати житло, коли окупанти пішли з міста. Спершу працював сам, пізніше до нього приєдналися однодумці – так виникла волонтерська організація «Бо можемо». Чимало роботи й з відновленням електропостачання, каже енергетик та очільник ГО «Бо можемо!» Андрій Галюга.

Росіяни останнім часом всіма силами намагаються нищити нашу енергетичну інфраструктуру, тож ремонтники нині працюють, ризикуючи своїм життям, зазначає Андрій Галюга.

– З початку повномасштабки Чернігів залишили без світла повністю, тому вистачало відновлювальних робіт і досі вистачає, адже треба підвищувати надійність хоча б до довоєнного рівня та підвищувати стійкість системи перед майбутніми викликами. Ремонтники ризикують життям,

оскільки після першого влучання може бути друге, а ми маємо оперативно виїжджати та усувати пошкодження.

Якщо ти не на фронті, то маєш бути для фронту – каже Андрій Галюга про поєднання роботи енергетика з волонтерською діяльністю:

– Ми почали з того, що розбирали завали зруйнованих будинків. Потім почали ремонтувати середні пошкодження, далі почали відновлювати вже з нуля. Дуже багато залишається людей, які не мають власного житла, тому ми там зараз активно працюємо. Ми маємо успішний досвід проєктів відновлення волонтерськими силами. Також плетемо маскувальні сітки для армії, робимо окопні  свічки, допомагаємо в зборах і збираємо самі гроші. І з 2023 року збираємо FPV-дрони, комплекси радіоелектронної боротьби. Але цього мало, тому що запити величезні. Якщо широкими мазками, то це – армія, відбудова, перемога.  

Ядро організації «Бо можемо!» – близько тридцяти осіб, та долучитися можуть всі охочі, наголошує Андрій Галюга.

– Функціонуємо завдяки небайдужим людям, які долучаються до допомоги, коли мають вільний час. Фінансово здебільшого допомагають приватні благодійники. Маємо певну кількість цільових грантових проєктів на відбудову. А все, що стосується допомоги армії, робимо лише за донати.

За словами Андрія Галюги, вже близько півтори сотні дронів, складених волонтерами організації, отримали військові на фронті.

– Складаємо дрони з компонентів, які замовляємо за донати. Виробництво по всьому місту розосереджене, бо люди волонтерять у вільний від основної роботи час. Ми вже близько півтори сотні дронів передали на фронт. На компоненти витратили близько 2 млн грн.

Оскільки потреба в дронах набагато більша, волонтери готові працювати й у вихідні. Усі, хто хоче приєднатися до волонтерської організації, можуть знайти потрібну інформацію про «Бо можемо» на сторінках у фейсбуку та інстаграмі.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток