Зараз в ефірі:

Був поранений, відновився за 3 місяці, представлятиме Україну на змаганнях Повітряних сил США. Історія воїна 3 ОШБр

15.02.2024
Був поранений, відновився за 3 місяці, представлятиме Україну на змаганнях Повітряних сил США. Історія воїна 3 ОШБр

У березні 2024 року у Лас-Вегасі (Штат Невада) відбудуться змагання з адаптивних видів спорту для поранених військовослужбовців Повітряних сил та морської піхоти США United States Air Force Trials. Україну  представлятимуть 30 учасників, серед яких Тимур Леон. Як швидко відновився після важкого поранення та як готується до міжнародного турніру, армієць розповів на Армія FМ.

До Сил оборони долучився торік у травні. Військовій службі передувала робота у фонді Сергія Притули, розповідає військовослужбовець Тимур Леон.

– Тривалий час, поки назріло рішення, що йду у військо, я займався комунікацією з військовими й забезпечення підрозділів засобами для ефективної боротьби з ворогом. Обкатав всю лінію фронту. Оскільки цих півтора року був дотичний до війни, добре розумів, що рано чи пізно всім доведеться воювати, тож вирішив  не чекати та сам обрати підрозділ.

Як розповів Тимур Леон, після підписання контракту із 3-ю ОШБр пройшов півтора місяця загальновійськової підготовки у Великій Британії та стільки ж тренувався в Україні, і лише потім був долучений до бойових завдань.

 – Складно тим, хто приходить у військо в поганій фізичній формі. Оскільки займався спортом, у мене проблем не було.

В цивільному житті захоплювався регбі, плаванням, бойовими мистецтвами та силовими екстримом, проте підготовці штурмовика найбільше сприяє кросфіт, запевняє Тимур Леон.

– Кросфітом на службі займалися дуже активно між боями. День відпочинку – і ми починали тренуватися фізично, тактику відпрацьовувати. У Британії  нас класно тренували фіни, вони вчили не тупої сили, а добре думати, перш ніж щось робити.

Розповів військовослужбовець, за що отримав нагрудний знак «Золотий хрест» від Головнокомандувача ЗСУ.

– Це була одна з останніх крапок нашої бригади на Бахмутському напрямку перед виведенням - штурм населеного пункту Андріївка.  На жаль, від селища нічого не залишилось, бойові дії тривали буквально в полі, тому досить багато поранених було. Я не став винятком.

Діставши важке поранення ноги чи не з лікарняного ліжка почав займатися спортом, каже військовослужбовець.

– Я уже на милицях жим робив лежачи, а як тільки дозволило здоров'я, в басейн почав ходити. І так через день  –  басейн і зал. Це дуже сприяло активному загоєнню поранення. Щоб відновитися, мені знадобилося три місяці.  

Щоб потрапити до складу української команди, яка вирушить на змагання до США, треба було пройти кілька етапів відбору, ділиться Тимур Леон.

– Мали пройти спілкування з психологом на навчально-тренувальних зборах. Та й взагалі фізичний показник –  це лише половина успіху. Все інше –  адаптивність, комунікативність, адже ти представляєш країну, і в цьому є дипломатична місія теж. Я буду на змаганнях жим лежачи з паверліфтингу робити і веслування.

Поділився армієць 3 ОШБр і тим, як поєднує службу із підготовкою до міжнародних змагань.

– Загалом дуже важко, але мені пощастило, що ми були на виведенні і була можливість їздити в зал, щоб тренуватися у перервах.  Як командир відділення, я спершу ганявз своїх бійців і разом з ними тренувався, а потім ще тренувався ще самостійно.

За словами Тимура Леона, вирішив стати учасником цих міжнародних змагань не заради перемоги, а щоб ознайомитися з досвідом організації та проведення таких заходів для армійців і реалізувати такі проєкти в Україні.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток