Зараз в ефірі:

Дивуватимемо ворога і надалі – речник ВМС Дмитро Плетенчук

20.09.2023
Дивуватимемо ворога і надалі – речник ВМС Дмитро Плетенчук

Дивізіон протимінних кораблів, який створюють Військово-морські сили, розчищатиме Чорне море від мін – про в інтерв’ю Армія FM сказав речник ВМС Збройних Сил України - капітан ІІІ рангу Дмитро Плетенчук.

У розмові з Катериною Даценко він також розповів про результати навчань Sea Breeze, удари по російських військових цілях у Криму та звільнення півострова від окупантів і роботу бригади морських безпілотників.

Підсумовуючи багатонаціональні навчання Sea Breeze, які Румунія та США спільно організовували в зоні відповідальності румунських ВМС у Чорному морі та дельті Дунаю, Дмитро Плетенчук зазначив, що робота у міжнародному середовищі була корисною для українських саперів та водолазів.

Звісно, і без того складна робота водолаза, водолаза-сапера, ускладнювалася ще й іноземною мовою. Проте хлопці впоралися. Працювали без перекладачів - з американцями, британцями, французами, румунами, болгарами, були представники Турецької Республіки.

Військові, за словами речника, відпрацьовували спуски, роботу з дронами і водне розмінування. Саме очищення Чорного моря від мін для забезпечення нормальної роботи цивільного судноплавства і було одним з ключових елементів навчань.

У нас є вже успіхи - ми маємо вже п’ять з п’яти успішних кейсів щодо виходу суден з нашої акваторії через Босфор. Більше того, ще дві одиниці вже зайшли на завантаження зерном. Для України море є основним експортним каналом, на який у довоєнний час припадало 90% українського експорту. Нам пощастило бути морською державою, мати такі шляхи комунікації. Головне в жодному разі не стати державою біля моря замість морської держави. Ми робимо усе для цього необхідне.

Дмитро Плетенчук нагадав, що ВМС створюють дивізіон протимінних кораблів. В його складі вже є два протимінних кораблі класу «Сендаун». Ще два подібного класу Україна очікує від Нідерландів. Команди на кораблях вже є - вони пройшли навчання і вміють користуватися усім обладнанням.

За першої ж нагоди ми проведемо велику протимінну операцію з розмінування акваторії. Вона триватиме кілька місяців у своїй активній фазі. Це в першу чергу будуть перевірені шляхи морської комунікації, тобто морські шляхи, і вже після цього працюватиме у режимі чергування. На жаль, без роботи вона не залишиться. Якщо ми зустрічаємо в акваторії Чорного моря міни часів Другої світової війни, уявіть, що буде після цієї війни -враховуючи те, що росіяни використовують як дрейфуючі міни, а також періодично зриває з якорів старі морські міни. Вони застосовують застаріле мінне озброєння 60-70-х років, течією в Чорному морі їх несе вздовж нашого узбережжя до турецького, повз румунське, болгарське, і навіть інколи у Босфор. Тому роботи буде багато, на роки, на жаль.

Говорячи про те, чи означає серія успішних ударів по військових об’єктах на суші в морі у Криму початок звільнення півострова, Дмитро Плетенчук зазначив:

Звільнення Криму розпочалося одразу після його захоплення. Насправді це такий багатоетапний процес, дуже складний, і відповідно деякі речі робилися ще задовго до початку повномасштабного вторгнення. Та сама розробка, наприклад, «Нептуна» - це кроки в той бік. Наші ракетні берегові артилерійські війська ВМС звільнили 25 тисяч квадратних кілометрів ще більше року тому. Звільнили від присутності ворожого флоту, але там продовжує працювати ворожа авіація. І це проблема, тому що вони ведуть розвідку й іноді завдають вогневі ураження – не зрозуміло для чого, але завдають – по Зміїному. Але в цю акваторію росіяни вже не заходять більше року. Після крейсера «Москва» вони не одразу все зрозуміли, ми їм ще втопили «Василь Бех», тоді до них почало щось доходити, що, мабуть, їм не раді в цій частині Чорного моря.

Дмитро Плетенчук також прокоментував створення бригад морських безпілотників:

Ця бригада існує. Як ви  знаєте, інформація ця стала відома не так давно. Навіть у ВМС далеко не всі знали про існування цієї бригади. Тим не менш, зараз на озброєнні перебувають як надводні, так і підводні дрони, які застосовують для ведення розвідки, розмінування та вогневого ураження. Ви вже бачили кілька таких успішних кейсів в акваторії Чорного моря, внаслідок яких кілька одиниць ворожої техніки стали на прикол і тепер ремонтуються. Наразі це вся інформація, тому що не хочеться залишати зовсім без сюрпризів наших ворогів. Давайте будемо дивувати їх і надалі!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток