Зараз в ефірі:

Доки покупець не розплатився, відповідальність за пошкоджений товар несе адміністрація – юристка

21.03.2024
Доки покупець не розплатився, відповідальність за пошкоджений товар несе адміністрація – юристка

Чи мусите ви платити за розбитий ненароком товар у магазині, чи може охоронець без вашої згоди зазирнути до вашої сумочки та яким чином повернути товар без чека? Як споживачам захищати свої права, на Армія FМ розповіла юристка Олена Маньківська.

Варто знати, що охоронець торговельного центру не має права без вашої згоди оглядати речі. Він може лише зупинити вас та попросити дочекатися правоохоронців, які уповноважені провести огляд, зазначає Олена Маньківська.

За словами юристки, оголошення про те, що адміністрація закладу не несе відповідальності за втрачені речі суперечать закону.

– Поклавши в камеру схову свої речі, ми укладаємо з адміністрацією торгового центру безоплатний публічний договір на зберігання, який у нас регулюється Цивільним кодексом. Якщо ми уклали такий договір, то магазин відповідає за збереження наших речей в камері схову. Тож якщо були викрадені речі, проте адміністрація не йде на діалог, варто звернутися до суду.

За розбитий ненавмисно товар покупець не зобов’язаний платити, наголошує Олена Маньківська.

– Поки товар у магазині і ви за нього не заплатили, відповідає за цей товар адміністрація. Навіть якщо розбили якусь техніку, магазин може подати на вас до суду і вимагати компенсацію, але навіть тут адміністрація має довести, що ви цілеспрямовано знищили цей товар. Якщо це було ненароком, ви відповідати не будете.

В Україні купувати та алкогольні вибори можна після досягнення 18-літнього віку. Відповідальність за порушення цього правила несе адміністрація магазину, звертає увагу Олена Маньківська.

 – Якщо в магазині продали продукцію, не перевіривши паспорт, на адміністрацію накладається штраф 6 800 грн  і щонайменше 17 тисяч заплатить продавець, наголошує правниця.

Як розповіла Олена Маньківська, є багато механізмів навіть без чека повернути товар.

– Маємо право повернути товар впродовж 14 календарних днів. І якщо втратили чек, ми повинні довести, що саме в цьому магазині придбали продукцію. Зробити це можна звернувшись до адміністрації магазину з проханням надати дублікат товарного чека. При сплаті карточкою, можна показати виписку з банківського рахунку. Або ще варіант - продавець може звірити штрихкоди на пакуванні з базою.

Фото- та відеозйомку можна вести в торговельних центрах, але треба мати на увазі, що вільно можна знімати товар, а працівників магазину – лише за їхньої згоди. Якщо ваші споживацькі права порушені, варто звернутися до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів, зауважує Олена Маньківська.  

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток