Зараз в ефірі:

Головне в аптечці – це знання, – парамедикиня Аліса Шрамко

13.12.2023
Головне в аптечці – це знання, – парамедикиня Аліса Шрамко

Чи варто завжди носити із собою аптечку, якою має бути її вміст, а також що покласти в автоаптечку – на Армія FМ розповіла госпітальєрка та інструкторка з тактичної медицини Аліса Шрамко.

Надати допомогу до приїзду швидкої можна і без додаткових засобів, а для цього головним вмістом аптечки мають бути знання і пройдені курси з тактичної медицини або з домедичної допомоги, каже Аліса Шрамко.

– Найголовнішим вмістом аптечки мають бути знання. Уміючи працювати із людиною, яка в критичному стані, можна багато зробити просто руками. Аптечка цивільних може складатися тільки з рукавичок, які будуть забезпечувати особистий захист. Щоб розуміти, що нам із собою носити, найперше ми маємо знати, як цим користуватися, і вміти це робити.

Втім, при наданні домедичної допомоги завдяки спеціальним засобам можна значно полегшити собі життя, зауважує парамедикиня.

– Найпоширенішими причинами смерті як в цивільному житті, так і на фронті є масивні кровотечі й непрохідність верхніх дихальних шляхів. Тому треба мати джгут або турнікет. Для зон, на які не можна накласти джгут, обов'язковим буде бинт для тампонування. А для відновлення прохідності верхніх дихальних шляхів раджу навчитися прийому Сафара. Не зайвим буде і клапан-маска для серцево-легеневої реанімації.  

За словами Аліси Шрамко, автомобільна аптечка має бути різноманітнішою за вмістом.

– В автомобільній аптечці має бути не те, що продається в Епіцентрі за 200 грн, а засоби для зупинки критичних кровотеч у більшій кількості, щоб вистачило для всіх постраждалих, засоби для відновлення прохідності дихальних шляхів, для роботи з пневмотораксом, тобто оклюзійні наліпки, термоковдри та хімічні грілки на кількість сидячих місць.

 Індивідуальна аптечка формується без вмісту медичних засобів, звертає увагу Аліса Шрамко.

– Надання допомоги серед цивільного населення в тому, що ми не маємо права використовувати жодних медичних засобів, а тому вміст індивідуальної аптечки розраховується без вмісту медичних засобів. Медзасоби, прописані лікарем, можете використовувати тільки для себе.

Тож для того, щоб грамотно підтримати постраждалого до приїзду швидкої, слід пройти сертифіковані курси домедичної допомоги, наголошує Аліса Шрамко.

– Зараз багато псевдоінструкторів навчають неякісно, тому відвідуйте тільки якісні курси, які тривають від восьми годин. «Госпітальєри» зараз теж працюють з цивільним населенням, тож можна пройти курси у «Госпітальєрів» і навчитися рятувати життя коректно і безпечно для себе.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток