Зараз в ефірі:

Ігнат: мобільні вогневі групи є основним щитом проти "Шахедів"

13.02.2024
Ігнат: мобільні вогневі групи є основним щитом проти "Шахедів"

У системі української ППО відбулися суттєві зміни. Під час повномасштабної війни, крім нової номенклатури озброєння, основним щитом від російських "Шахедів" стали мобільні вогневі групи. Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону зазначив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

— В нашому ППО суттєві зміни, величезний парк номенклатур, я маю на увазі озброєння. Його треба, звичайно, більше і в ППО Сухопутних військ, і в інших родах військ ЗСУ, і силових структурах. І, звісно, що відкриттям в нас цієї війни стали мобільні вогневі групи, які сьогодні тисячами працюють на лінії фронту і всередині країни, захищаючи нас від нашестя "Шахедів". Це основна їхня ціль, і тому саме мобільні вогневі групи є основним щитом від цього типу озброєння, — зазначив Ігнат.

Він підтвердив, що повітряна оборона має багато складових, які працюють як єдина система. Ігнат також запевнив, що система ППО, якою сьогодні командує командувач Повітряних сил генерал-лейтенант Микола Олещук, працює ефективно, повітряний простір захищений на підконтрольній території України. Водночас він не додав, що ворог і надалі буде атакувати Україну дистанційно і балістичними ракетами, і крилатими, і дронами, однак розмаїття озброєння не лише в ППО, а й в інших родах військ України дозволяє контролювати ситуацію.

— Результати ви бачите щодня в статистиці. Є цілі, які можна збивати, а є цілі, які, на жаль, збиває лише спеціальна техніка, така як Patriot. Щоб захистити всю Україну саме від балістики, потрібна певна кількість систем, яку треба розставити на великій території якомога більш раціонально. Тому захистити на 100% від тих засобів повітряного нападу, якими атакує ворог, на жаль, неможливо. Ми не можемо говорити напряму, що в нас є, чого нема. Всі потреби надаються партнерами по мірі використання того чи іншого озброєння, — зазначив речник, відповідаючи на питання, чи отримує Україна вчасно засоби для збиття російських цілей.

Він додав, що військово-політичне керівництво держави вже робить нові запити для поповнення витрачених ресурсів. Також Ігнат відзначив, що Росія не дуже потерпає від санкцій щодо виробництва ракет та іншого озброєння.

— Які їм санкції заважають? Я бачу, що санкції не надто стримують Росію у виготовленні озброєння. Звичайно, може, пригальмовують певні процеси. Я не маю багато інформації про "Циркон", одразу скажу, що треба чекати висновки фахівців, які визнали, що ця ракета застосовувалась. Ви знаєте, що й інші ракети, не російські теж уламки були зафіксовані і задокументовані. Росія буде намагатися утримувати усі методи для того, щоб атакувати Україну саме ракетами, які летять по балістичній траєкторії. Ці ракети - і "Кинжали", й "Іскандери", які вона використовує – це балістика, і проти цих ракет потрібні засоби. Які засоби – знаємо ми, наші партнери, тому треба працювати, щоб захищатись саме від цього виду озброєння, — підсумував речник.

Фото з мережі.

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток