Зараз в ефірі:

Імпорт електроенергії в разі обстрілів може покривати частку наших потреб, – аналітик з питань енергетики

29.11.2023
Імпорт електроенергії в разі обстрілів може покривати частку наших потреб, – аналітик з питань енергетики

Наскільки українська енергосистеми готова до холодів та чи здатна встояти під час масованих обстрілів – на Армія FМ розповів аналітик з питань енергетики Українського інституту майбутнього Андріан Прокіп.

Енергосистема України готова витримувати зимове навантаження і навіть має невеликий профіцит потужностей, зазначає експерт.

– Звичайно, цей профіцит суттєво менший, ніж що ми мали минулого року. Власне кажучи, оці надлишкові потужності допомагали нам пройти ту важку зиму.  Якщо обстрілів не буде, то енергосистема готова нести за навантаження.

Проте і до спроб росіян вивести наші електромережі з ладу українські енергетики підготувалися, враховуючи досвід минулого року, каже Андріан Прокіп.

– В енергетиків дуже великий досвід, як діяти в очікуванні обстрілів, в моменти обстрілів і як відновлювати енергопостачання,  а також як залучати резерви системи живлення. Крім того, зараз в нас є більше систем ППО. І з повідомлень західних партнерів ми чуємо про додаткові поставки. Цей фактор певною мірою посилює нашу позицію.

Попит на виробництво енергії та енергоносії значною мірою залежатиме від того, наскільки холодною буде зима, масивними атаки та ефективною робота ППО, зауважує експерт.

– Я достатньо оптимістично налаштований, проте є ще кілька факторів невизначеності. Наскільки масивними будуть атаки росіян і настільки ефективними будуть дії нашої повітряної оборони. Інший вагомий чинник - наскільки холодною буде зима.  Поки що це буде визначати попит на потужності з виробництва електроенергії і попит на енергоносії.

Проте до можливих блекаутів все ж краще бути готовими, наголошує експерт.

– Готуватися треба, як і минулого року: там петлі речі, різноманітні павербанки, генератори та  запаси води.

Швидше за все, як і торік, росія вибиратиме велику кількість критичних цілей, щоб зумовити систему аварію, але зважаючи на міжнародну допомогу та підготовку самих українських компаній, їй це не вдасться, вважає аналітик з енергетики.

– Великий перелік країн, які допомагали цілий рік. Це, зокрема, поставки обладнання для здійснення ремонтів. Правда, з поставками трансформаторів простіше, а от компанії, де електростанції вугільні, тут проблема. Західні країни не фінансують вугільні електростанції, до того ж вони просто не мають такого обладнання, оскільки це станції ще радянського зразка. Більше того, самі компанії готувалися наперед. Ми намагалися зробити запаси обладнання і запчастин до початку зимового періоду.

За словами експерта, за критичної ситуації з електропостачанням українські компанії розраховують на імпорт, який і торік суттєво перекривав дефіцит електроенергії.

– На сьогодні дозволені потужності імпорту-експорту електроенергії перевищують показники, що ми мали рік тому. І кажуть, що в найважчий період минулої зими імпорт покривав суттєву величину дефіциту, доходячи  до 40%  Всі розраховують на імпорт електроенергії, що в разі обстрілів та уражень він може покривати певну частку наших потреб.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток