Зараз в ефірі:

Команда Армія FМ долучилася до акції зі здачі крові для потреб військових

19.01.2024
Команда Армія FМ долучилася до акції зі здачі крові для потреб військових

77 добровольців здали кров на потреби військових під час Ред Бранчу, який відбувся у столичному Ветеран Хабі. Команда Армія FМ долучилася до акції. Кореспондент Ігор Самокиш також став донором, а заодно поговорив із присутніми.

Зі 120 зареєстрованих прийшли 82 людини. П’ятьох не допустили до процедури. Це - хороший результат, переконана організаторка Оксана Поліщук, адже одна донація – це три врятованих життя.

– У день здачі потрібно заповнити невелику анкету. У вас візьмуть кров із пальця, перевірять рівень гемоглобіну, виміряють тиск та напоять солодким чаєм з печивом. Якщо все в нормі - допустять до здачі.

Стати донором може будь-яка фізично-здорова людина, віком від 18 до 60 років. Крім того, це ще має і позитивний ефект для здоров’я, наголошує лікарка-трансфузіолог Олена Фролова.

 За словами медика, жодна людина не здає крові більше ніж 10% від тієї, яка є в її організмі. Наприклад, людину з вагою менш як 50 кілограмів не допустять до здачі.

Мирослав регулярно здає кров ще з 2011 року, прийшов і сьогодні. На початку великого вторгнення він приєднався до ЗСУ і служить у 112-й стрілецькій роті.

– Коли є така потреба, здати для своїх побратимів, я завжди готовий. Наші хлопці дістають поранення, їм потрібно робити переливання крові, а де її брати, якщо ніхто не здає?

А для Олени це перша донація. Дівчина зізнається - боялася, тож прийшла на Ред Бранч із подружкою.

– Навіть якщо прийдеш і сам, то тут дуже багато приємних людей, і це не буде так страшно. Не забудьте їсти кашку перед донацією, і все буде добре.

У пункт донації прийшов також офіцер ЗСУ Дмитро. У Києві він у відрядженні, але відпросився здати кров.

– І цивільні особи, і військовослужбовці повинні робити усе, щоб ми перемогли. Це - маленька деталь, але з погляду масштабу, якби усі долучалися хоча би по такому маленькому кроку, як здати кров - це мало б великий ефект.

Чоловіки можуть бути донорами 5 разів на рік, а жінки - чотири. Між донаціями рекомендовано робити перерви - до двох місяців, говорить лікарка-трансфузіолог Олена Фролова. І це обовʼязок кожного.

Як наголошує Олена Фролова, під час донації важливо не нашкодити та собі, тому кров потрібно здавати не частіше, ніж раз на два місяці. А після процедури слід утриматися від фізичних навантажень, пити багато рідини, їсти продукти, які містять велику кількість заліза.

Кожна здача крові важлива, як для цивільних, так і для військових.

Не будьте байдужими, ставайте донорами. Адже це найменше, що можуть зробити цивільні для армійців.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток