Зараз в ефірі:

Леся Снігур:Столична підземка перевозить у робочі дні близько 815 тисяч, у вихідні – десь 540 тис. пасажирів

06.11.2023
Леся Снігур:Столична підземка перевозить у робочі дні близько 815 тисяч, у вихідні – десь 540 тис. пасажирів

Хто може скористатися дефібрилятором у столичній підземці та чи пустять вас під час тривоги у вбиральню, а також як налагоджував роботу Київський метрополітен, який відкрили в цей день 63 роки тому, з початком широкомасштабного вторгнення та скільки людей нині користуються послугами метро на Армія FМ розповіла начальниця станції метро «Лук’янівська» Леся Снігур.

У перший день широкомасштабної війни, як пригадує Леся Снігур, у підземку спустилося дуже багато людей, тож роботу довелося налагоджувати в авральному режимі.

-24 лютого  спустилося близько 1200-1400 чоловік. Розміщувался буквально на одному квадратному метрі людина. Дуже багато людей було з валізами, з речами, із дітьми. Багато людей похилого віку, яких ми розміщували на лавках, на сидіннях. У нас були теплі речі, і ми пропонували, щоб вони підстеляли і сиділи прямо на платформі. Був хаос, але наш персонал всіх заспокоював, допомагав.

Перший тиждень бракувало їжі та води, а потім усім необхідним почали забезпечували волонтери, розповідає начальниця станції.

-У нас були свої особисті речі, якими ми ділилися з пасажирами. Потім вже волонтери попривозили теплі речі.

Один із найважчих днів -  15 березня 2022 року, ділиться Леся Снігур, коли о п’ятій  ранку ракета влучила в об’єкт інфраструктури, розташований біля станції метро «Лук’янівська».

-Я була на робочому місці. Стався обстріл заводу «Артем» і від цього постраждала наша станція. Наші працівники не постраждали, все обійшлося, але це було дуже страшно: світла не було, вікна були всі вибиті.

За словами керівниці станції, нині столична підземка перевозить у робочі дні близько 815 тисяч осіб, а у вихідні – до 540 тисяч. А метрополітеном як укриттям нині почала користуватися менша кількість людей.

-Люди знають, якщо є небезпека, то вони спускаються. Десь до 1000 людей спускається. На кожній станції працюють вбиральні, санвузли. І при повітряній тривозі опускається штанга, пасажири заходять безкоштовно на станцію. Санвузол відкривається на потребу. Їм видаються сидіння, стільчики. Якщо люди просять, то в нас є і пледи для дітей, і матраци, якщо це тривала повітряна тривога.

Також, як зазначає Леся Снігур, на будь-якій станції за потреби можна скористатися дефібрилятором. Це може зробити працівник поліції, воєнізованої охорони або будь-який пасажир, який вміє ним користуватися і може надати допомогу.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток