Зараз в ефірі:

Ми завадили роботі двох російських фондів у Португалії, – регіональний президент Світового конгресу українців

18.12.2023
Ми завадили роботі двох російських фондів у Португалії, – регіональний президент Світового конгресу українців

Як змінилася українська діаспора у Європі з початком широкомасштабного вторгнення та які форми гібридної інформаційної війни застосовує кремль для впливу на українців за кордоном – на Армія FМ розповів віцепрезидент Світового конгресу українців (СКУ) у Південній Європі Павло Садоха.

Світовий конгрес українців зробив чимало, щоб утвердити статус України як незалежної держави на міжнародному рівні, а нині активно допомагає виборювати перемогу у війні з росією, зазначив віцепрезидент СКУ Павло Садоха.

– Зараз Світовий конгрес дбає, щоб Україна якнайшвидше перемогла, щоби допомога, яка надається Україні західними країнами, не припинялися.

У зв’язку зі збільшенням діаспори українців у Європі керівництво Світового конгресу українців ухвалило рішення ввести посади віцепрезидентів у Європі, розповів Павло Садоха.

– Як регіональний віцепрезидент Світового конгресу українців (СКУ) Північної, Південної й Західної Європи, я відповідаю за Італію, Іспанію і Португалію.

Емігрував до Португалії у 2000 році у пошуках кращої долі, поділився Павло Садоха:

– Як більшість українців, виїхав у пошуках праці після проголошення Незалежності України. В Італію, Португалію та Іспанію було найлегше переїхати.  До великої війни там налічувалося біля мільйона українців. З початком широкомасштабного вторгнення у Португалії найбільш масовим переїзд українців був у перші пів року. Загалом тільки до Португалії переїхало 60 тис. українців, до Іспанії  – 160 тисяч, а в Італію близько 250 тисяч.

На переконання регіонального віцепрезидента СКУ, завдяки зваженій політиці урядів країн Європи процес інтеграції українських переселенців був досить успішний.

– були прийняті правильні рішення не тільки в Португалії, але в цілому по Європі щодо оформлення документації переселенців, щодо допомоги, надання житла. І зараз вже можна сказати, що інтеграція переселенців відбулася досить успішно.

Проте серед українських біженців у Європі не всі однаково категорично засуджують агресію росії проти України, зауважує Павло Садоха.

– Є багато громадян України, які неоднозначно ставляться до російської агресії. І з цим як Світовий конгрес ми стараємося працювати, для цього створили велику мережу суботніх шкіл. Наше основне завдання – зберегти національну ідентичність українців.

Попри те, що Португалія нині на рівні всіх гілок влади повністю підтримує Україну, кремль має чималий досвід ведення гібридних форм інформаційної війни, звернув увагу регіональний віцепрезидент СКУ:

– Радянський уряд мав плани створити з Португалії ще одну республіку союзу, тому агенти москви тут все ще діяли. Завдяки нашим зусиллям припинили роботу фундацій «русский мир» і «россотрудничество».  Також у Португалії є російська православна церква. За цей рік відкрито ще дві парафії. Ми якраз зараз готуємо листа з цього приводу до конференції єпископів Португалії.

Як зауважив регіональний президент СКУ, не менш важливо – вести роз’яснювальну політику серед українців про те, що допомога фронту – це не тільки пересилання коштів, а й спротив на культурному полі.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток