Зараз в ефірі:

Мін'юст відкрив вже другий табір для полонених – представник Координаційного штабу з питань військовополонених Петро Яценко

13.01.2024
Мін'юст відкрив вже другий табір для полонених – представник Координаційного штабу з питань військовополонених Петро Яценко

Про ініціативу «Хочу найти», умови утримання військовополонених та чи влаштовують російським в’язням святкові різдвяні вечері, на Армія розповів керівник пресслужби Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко.

На добу на утримання одного військовополоненого виділяється близько 300 гривень, каже Петро Яценко.  

– Але це не лише на військовополоненого, а й на адміністрацію, на опалення і таке інше. Насправді, не такі великі гроші.

Згідно з Женевською конвенцією, військовополонені мають право працювати, і більшість цією можливістю користається, зазначає Петро Яценко.

– Більшість із них працює, отримує навіть спеціальність, заробляють таким чином додаткові фонди на своє утримання. Наприклад, збирають садові меблі. Там повний комплекс виробництва. Роблять сувенірні пакети, працюють на кухні, на лісопилці. Лише невеличку частину коштів отримують на руки. На день можуть заробити близько 10 гривень.

Військовополонені працюють шість днів, у неділю – відпочинок. Про дозвілля в’язнів адміністрація дбає, зауважує Петро Яценко.

– Працюють по 8 годин. О шостій – підйом, Гімн України, шикування, процедури гігієнічні, сніданок, а далі робота. Увечері – вільний час. На території є церква, в неділю вони ходять туди, для мусульман є окрема кімната для моління. Є спортивний майданчик, бібліотека. Дозвілля добре забезпечене. Ми як європейська держава цього дотримуємося. Але наша мета не створити найкращі умови для полонених росіян, а отримати в обмін наших захисників, які знаходяться в значно гірших умовах.

За словами Петра Яценка, у 2022 році Україна ініціювала для росіян можливість телефонувати до своїх рідних.

– Щоб росіяни могли повідомляти, що вони в полоні, бо не всі там можуть отримати інформацію від російських офіційних органів. А для нас це потрібно, бо ми маємо повернути своїх.

Як розповів Петро Яценко, раз на місяць кожен військовополонений може зателефонувати своїм рідним.

– Якщо в місці утримання відбулося кілька обмінів, отже менше військовополонених, тоді раз на тиждень. Але в середньому раз на місяць кожен військовополонений може поговорити близько 5 хвилин.

Пояснив Петро Яценко і ситуацію зі скандальним фото, на якому нібито для військовополонених влаштували святкування Різдва 25 грудня:

– Не було святкування Різдва. Цю виставу поставили семінаристи, щоб пробудити росіян до покаяння. Це був пастирський захід. Так, в України немає зобов’язань наставляти їх на шлях істинний, але є певні християнські традиції.  Ми надаємо можливість людям, які хочуть до них щось донести, це зробити.

Незважаючи на те, що територіальні просування незначні, кількість полонених більшає, наголошує Петро Яценко.

– Полонені прибувають, бо щоб утримати свої позиції, росія кидає багато «гарматного м’яса». Цей потік не зменшується, через це на початку грудня Мінюст вже відкрив другий табір для полонених. Саботаж росії припинився. Відбувся  довгоочікуваний обмін. 230 наших захисників повернулися, з них шестеро цивільні. Перемовини тривають. Сподіваємося, в нас будуть хороші новини.

Розповів Петро Яценко також про ініціативу «Хочу найти».  Каже, проєкт розроблений, щоб дати можливість росіянам дізнатися про своїх близьких, інформацію про яких не надають їхні офіційні органи. І це також крок до повернення наших захисників.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток