Зараз в ефірі:

Навіщо новий графічний стиль ЗСУ, розповів його розробник — військовослужбовець, пластун та дизайнер Тарас Іщик

22.02.2024
Навіщо новий графічний стиль ЗСУ, розповів його розробник — військовослужбовець, пластун та дизайнер Тарас Іщик

Багаторічний учасник українського скаутингу, пластун та артдиректор одного з найбільших в Україні видавництв став резервістом одного з підрозділів ТрО ще у 2021 році, а з початком широкомасштабного вторгнення пішов до війська. Про пластовий вишкіл, який допомагає під час служби в ЗСУ, та роботу над графічним стилем українського війська Тарас Іщик розповів на Армія FМ.

У чотирнадцять років дізнався від друга про «Пласт» і одразу захопився його ідеологією та традиціями, адже в організації виховують насамперед людину як громадянина, ділиться Тарас Іщик.

– Думаю, більшість пластунів, які зараз в Збройних Силах, сформовані на основі того вишколу. Найбільш визначна для мене пластова присяга. Кожен юнак зобов’язується бути вірним Богові, допомагати іншим і жити законами організації. Пластова присяга чимось подібна до військової.

Також пластуни мають навички виживання в дикій природі, проходять різноманітні лідерські тренінги, зазначає Тарас Іщик.   

– Таборова система «Пласту» побудована на житті в природі. Треба організовувати собі побут, створити з підручних матеріалів столи, крісла і так далі.  Це суворе випробування духу, адже не можна ні з ким спілкуватися, також є багато інших вимог.

За словами Тараса Іщика, пластунські навички дуже допомагають у війську.

– Мені допомагають комунікативні навички, дисциплінованість, розуміння підпорядкованості, вміння якісно виконувати поставлені завдання і також ініціатива, яка в армії не дуже вітається, але пластуни не можуть сидіти на місці.  

 Як розповів Тарас Іщик, долучився до сил ТрО в листопаді 2021 року, коли подавав документи в резерв ЗСУ. З початком широкомасштабного вторгнення призвався на свою посаду діловода в взвод зв'язку батальйону управління.

Про зроблений вибір жодного разу не пошкодував. А загалом із початком широкомасштабного вторгнення понад 500 пластунів поповнили лави ЗСУ, каже, Тарас Іщик.

–  Думаю, число пластунів зросло за цих два роки. Вони є в різних бригадах: це і десантно-штурмові війська, і сили спецоперацій, територіальна оборона, Сухопутні війська. Пластуни багато де ефективно виконують поставлені завдання.

Найбільше пишається Тарас Іщик, що зміг ефективно застосувати свої вміння з графічного дизайну під час служби у війську.

– Вдалося сформувати графічний стиль Збройних сил в межах комунікаційної стратегії. І те, що комунікаційна стратегія є в Збройних Силах, –  цим теж можна пишатися. Це завдяки генералу Валерію Залужному, який повірив в проєкт, розумів, що це круто і можна застосовувати. Які зміни відбулися у візуальному плані, ви можете бачити на сторінках соціальних мереж будь-якої бригади. Ви бачите, наскільки все систематизовано, як виглядають відео. Всі армійські підрозділи виглядають, як одна родина, і я пишаюся з цим.
Є символіка Збройних сил, яка теж потребує переосмислення і змін, тож ще чимало роботи у цьому напрямку, зауважує Тарас Іщик.

 – Ми готові впроваджувати зміни та формувати образ нової армії на правильних історичних цінностях. Вважаю, що Збройні Сили України – найкрутіша армія світу і нам треба спільно іти до цієї мети.

Українці історично мають багату символіку, яку можна переосмислити по-новому, певен Тарас Іщик.

фото: АрміяІнформ

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток