Зараз в ефірі:

Німеччина заклала допомоги Україні вчетверо більше, ніж торік – експерт Петро Черник про «Рамштайн-17»

23.11.2023
Німеччина заклала допомоги Україні вчетверо більше, ніж торік – експерт Петро Черник про «Рамштайн-17»

Про «Рамштайн-17», який став «звірянням годинників», про значну допомогу Німеччини та Нідерландів та участь у зустрічі генерала Залужного на Армія FM розповів військовий аналітик Петро Черник. Також йшлося про те, якого озброєння конче потребує Україна та коли чекати на нові ракетні атаки росіян.

За словами експерта, головною темою засідання Контактної групи з питань оборони України було посилення ППО, а також надання артилерії та боєприпасів.

– Розуміємо, що попереду на нас чекають ракетні удари. Більше того, противник промацав і вже реалізовує так звану дронову стратегію, маю на увазі «шахеди». З тим усім якось треба боротися.  

«Рамштайн-17» можна назвати «звірянням годинників», каже експерт, та загалом це безпрецедентний майданчик, де консолідовано понад 50 країн проти дій кремля.

– Це не що інше, як антипутінська коаліція. Те, що німці заклали на наступний рік 8 млрд євро допомоги України, це при тому, що у 2022 році всього 2 млрд, тобто вчетверо більше. І Нідерланди мене подивували: 2 млрд для такої маленької країни – це дуже суттєво.

На думку Петра Черника, слід звернути увагу на нещодавні стратегічні візити до Києва голови Пентагону Ллойда Остіна та міністра оборони Німеччини Бориса Пісторіуса.

– Ці візити мали стратегічний інформаційно-психологічний характер, щоб заспокоїти оці всі броунівські рухи у частині розганяння званої зради по втомі.

Прикметна й участь генерала Валерія Залужного у зустрічі Контактної групи з питань оборони України, зауважив військовий аналітик:

-Його завдання було сформувати реальне положення стану справ. Я більш ніж впевнений, що він із цим завданням упорався на відмінно.

Атака росіян по нашій енергетичній інфраструктурі вже не за горами, каже Петро Черник, адже росіяни накопичили певний ракетний потенціал.

– За останніх пів року вони зуміли поставити на конвеєр далекобійні ракети, від 2,5 до 5 000 км, а також ракети ближнього і середнього радіуса дії авіаційного базування. За моїми підрахунками, це 100-120 ракет на місяць. Це доволі багато. Плюс завод приступив до виробництва шахедів, як вони їх називають «Герань-2».

Україна, серед іншого,  зараз конче потребує далекобійних ракет, зазначає Петро Черник.

– Чим більше буде далекобійних ракет, тим краще. Не кількадесят штук, а тисячі. Наприклад, в американо-іракській війні за півтора місяця американця відстріляли більше 600 ракет такого класу. При тому, що армія Іраку за бойовим потенціалом далеко не дорівнює рф. Чим більше авіації й ракето-бомбового озброєння до нього, бо 61 задекларовану машину ми вже маємо, але немає ні крихту інформації, яка зброя буде до цієї машини.

Однак, як зауважив експерт протиповітряна оборона України зросла більше як удвічі. Крім того, щодо індивідуальної енергетичної безпеки також ситуація набагато краща. Щодо повідомлень у ЗМІ про те, що Україна бере в оренду системи ППО противників, експерт наголошує:

– Важливо, щоб техніка працювала. Умови, скільки це коштує і так далі – другорядне питання. Украй важливо, щоб такої техніки було якомога більше.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток