Зараз в ефірі:

Опромінення за день у зоні відчуження, як три години в літаку – представник чорнобильських туроператорів

15.12.2023
Опромінення за день у зоні відчуження, як три години в літаку – представник чорнобильських туроператорів

Про ініціативу уряду перетворити зону відчуження ЧАЕС на зону туризму, а також чи безпечно нині її відвідувати, на Армія FМ розповів голова Асоціації чорнобильських туроператорів Ярослав Ємельяненко.

Ініціатива уряду перетворити зону відчуження ЧАЕС на зону туризму і промислового розвитку має раціональне зерно, каже голова Асоціації чорнобильських туроператорів Ярослав Ємельяненко.

– Туризм – це інструмент розповісти про важливість роботи ліквідаторів у 1986 році та «ліквідаторів» 2022-го, щоб показати, в чому полягав ядерний тероризм росії на території Чорнобильської зони. Коли даєш людині в руки дозиметр, вона емоційно це запам'ятовує і на все життя.

Якщо дотримуватися всіх рекомендацій, нині відвідувати Чорнобильську зону цілком безпечно, зазначив Ярослав Ємельяненко.

– Абсолютно безпечно, якщо не відхилятися від перевірених маршрутів. Кожному туристу видається дозиметр та накопичувач, який фіксує поточну дозу отриманого опромінення. За повний день в Чорнобильській зоні доза опромінення, як за 1-3 години в літаку. Звісно, додається ще військова небезпека, але всі туристичні маршрути зараз використовуються як робочі. Туристи просуваються локаціями, на яких перебувають працівники, тому це безпечно.

Проте слід зважати на те, що Чорнобильська зона відчуження була замінована армією рф, а потім й українськими військовими задля убезпечення від нападу з боку Білорусі, наголошує Ярослав Ємельяненко.

– По лісах, як і раніше не треба було вештатися, бо там неперевірена радіаційна обстановка, так і зараз не слід ходити, бо можуть бути ще й міни. Проте всі основні об'єкти – Прип'ять, Чорнобиль-2, Чорнобильська АЕС, місто Чорнобиль – працюють, там безпечно і в плані мін так само.

Розповів Ярослав Ємельяненко і про чорнобильських сталкерів, яких до широкомасштабного вторгнення так манила зона відчуження: 

– Зараз це абсолютно нереально, бо попри мінну небезпеку, будь-яка неавторизована для відвідування людина вважатиметься держзрадником чи розвідником. Зараз сталкери в Чорнобильську зону не ходять, але періодично домовляються чи з працівниками Чорнобильської зони, чи з військовими, щоб приїхати на улюблені об'єкти.

Окупанти ж легковажно поставилися до перебування у зоні відчуження, зауважив Ярослав Ємельяненко.

– Ставилися до Чорнобильської зони, як до будь-якої іншої території, їхали туди без дозиметрів, здіймали пил, копали окопи в «Рудому лісі».  Також вони вивезли з території з чорнобильських підприємств потужні зразки іонізуючого випромінення, знаходження поряд з якими кілька годин може призвести до смерті. Вже писали, що в Гомелі є смертельні випадки опромінення. Вони лізли в Чорнобиль, не знаючи нічого про радіацію, і тут навіть радіація стала на наш захист.

Загалом, як зазначив представник чорнобильських туроператорів, відвідувати Чорнобильську зону безпечно, якщо дотримуватися інструкцій і не відхилятися від затверджених маршрутів.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток