Зараз в ефірі:

Отець Дмитро: Робота капелана – це не тільки молитва, це спілкування з військовими на будь-яку тему

25.10.2023
Отець Дмитро: Робота капелана – це не тільки молитва, це спілкування з військовими на будь-яку тему

У Міжнародний день військового капелана на Армія FМ капелан Православної Церкви України отець Дмитро розповів, хто може стати військовим священником, з якими проблемами найчастіше звертаються військовослужбовці до душпастиря та чи повинні армійці, зокрема на передовій, дотримуватися посту.

Як стати капеланом?

Військовим капеланом може стати громадянин України, людина віруюча, яка належить до однієї з релігійних конфесій, які зареєстровані в Україні і делеговані до Всеукраїнської Ради Церков. Відповідно, це має бути священнослужитель певної конфесії, який делегований церковною організацією і отримав мандат від Державної служби етнополітики і свободи совісті.

Чому капеланам не видають зброю?

Згідно з Законом України «Про Службу військового капеланства», капелану не видають зброю і БК. З чим це пов’язано? У березні 2022 року, після того як троє наших капеланів загинули, Синод Православної церкви України прийняв рішення, що капеланам дозволяється мати легку зброю для самозахисту. Православна Церква України прийняла таке рішення, а Закон України «Про Службу військового капеланства прийняв інше. Відповідно, ми керуємося законами України.

Які завдання стоять перед Службою військового капеланства та де служите Ви особисто?

Служба військового капеланства – це окрема структура у ЗСУ. Я знаходжусь у своєму підрозділі і залежно від того, які ставляться завдання командиром до особового складу, я намагаюся брати участь у тих подіях. Тобто якщо підрозділ виходить на передові позиції, то я по можливості знаходжусь максимально близько, щоб їх підтримати, але водночас, щоб не заважати військовослужбовцям виконувати свої обов’язки.  Цього року на Великдень була можливість проїхати із нашими хлопцями в Бахмут, де наші тримали оборону, і підвальному приміщенні відслужити пасхальну всенічну. Робота капелана – це не тільки молитва, це спілкування з військовослужбовцями на будь-яку тему, це морально-психологічна підтримка, розрада.

З якими проблемами  найчастіше звертаються до вас військовослужбовці?

Найчастіше з сімейними проблемами. Довге перебування далеко від родини спричиняє непорозуміння між чоловіком і дружиною і часто призводить до того, що сім’ї розпадаються. Це проблема. Тут має проводитися робота не тільки капеланом із військовослужбовцем, але і психологами, які мають працювати із сім’ями, щоб було порозуміння між чоловіком і дружиною. 

Як Ви ставитися до того, що військові часом носять знаки розрізнення із зображенням різних поганців?

Якщо такі знаки затверджені у підрозділах, то ми маємо або це прийняти, або залишатися десь у своїй келії і там молитися.

Скоро піст, чи повинні, на вашу думку, військовослужбовці його дотримуватися?

Повинні. На передовій у першу чергу, тому що на передовій головне завдання кожного – залишитися людиною. Піст – це ж не дієта. Військовослужбовець харчується тими продуктами, які отримує. Відповідно, він має бути фізично міцний, нагодований і відпочилий, тоді він буде воювати. Піст стосується лише одного – стану серця, душі. Це незлобивість до ближніх, мається на увазі до побратимів, це терпіння, милосердя, це прощення. Це те, що стосується чистоти наших думок і міркувань. Я молюся і бажаю, щоб Господь зберіг кожного, щоб дав можливість повернутися додому живими.

 

Вітаємо всіх Високодостойних отців, які мають почесне звання капелан, з Днем військового капелана!

Значення служіння військових душпастирів переоцінити важко. Озброєні словом Господнім і вірою Ви тримаєте дуже важливу оборону – духовну. Шана та вдячність кожному з Вас за підтримку українських захисників та захисниць, за молитви та слова, які здатні зцілювати, рятувати й надихати на подальшу боротьбу. Здоров'я Вам, шановні отці, сил і мужності, Божої підтримки та благословення на Перемогу!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток