Зараз в ефірі:

Перейшов з крові на плазму, так можу частіше допомагати нашим військовим – донор крові Валентин Корнієнко

11.02.2024
Перейшов з крові на плазму, так можу частіше допомагати нашим військовим – донор крові Валентин Корнієнко

Скільки і як часто можна здавати кров та як готуватися, а також яку кількість крові вже встиг здати й що спонукало піти в пункт донації, на Армія FМ розповів Валентин Корнієнко, який вже понад 5 років як є донором.

Вперше у пункт донації потрапив разом із другом, пригадує Валентин Корнієнко.

– Мене запросив друг, який вже кілька разів ходив на донації. Я подумав, що це класно, але страшно. Підтримувало, що поруч зі мною стояли такі самі люди, які теж прийшли вперше. Подумав, що треба спробувати, якщо не сподобається, можна на цьому зупинитися, але я продовжив.

За час, який є донором крові, вже мав 28 донацій, розповів Валентин.

– Частина з них крові, частина – компоненти. А зараз перейшов на плазму. Думаю, плазми понад десять літрів, тому що плазми можна більше здавати.

Якщо людина має бажання стати донором, може відвідати будь-який зручний для себе центр донації, зауважує Валентин.

– Можна пошукати в інтернеті. Я, наприклад, здаю кров в Інституті серця в Києві. 

За словами Валентина, є в Україні й донорська ієрархія.

– Найвищий ступінь – заслужений донор. Він здає 100 донацій крові або 120 плазми. Почесний донор – це 40 донацій крові і 60 плазми. Я не рухаюся до почесного чи заслуженого донора, здаю кров із розумінням, що одна донація може врятувати щонайменше 3 людей.

Перш ніж іти у пункт донації, потрібно підготуватися, а в самому центрі у вас візьмуть кров для дослідження, зауважує Валентин.

– Три дні не вживати ліки, за два дні - алкоголь і за добу до здачі бажано відкласти всі бутерброди. Тобто за день до донації треба дотримуватися  дієти. Треба виключити з раціону молочні продукти, сири, горіхи, банани й смажені жирні й гострі продукти. Коли я приходжу, здаю загальний аналіз крові. Якщо результати хороші, мене допускають до донації. І якраз під час донації беруть кров для дослідження, і якщо є якісь хвороби, віруси, то про них обов’язково повідомляють. Це ще така можливість перевірити своє здоров’я.

Кров можна здавати раз на 60 діб, каже Валентин, за цей час організм відновлюється.

– Плазму можна здавати частіше – кожні два тижні. Я перейшов з крові на плазму, бо це дає мені змогу частіше допомагати нашим військовим.

Є міф, що після донації треба вживати червоне вино, зазначає Валентин, але краще віддати перевагу воді.

– Після донації хвилин 10-15 потрібно перепочити та попити води. Не курити 2 години, не сідати за кермо, не вживати алкоголь. Є міф, що червоне вино треба вживати після донації, я б так не сказав. Краще вода.

Почесні та заслужені донори отримують 10% надбавки до пенсії, але у 2025 році ця опція втрачається, каже Валентин.

– Я  думаю, що це перехід якраз до свідомого донорства. Тому що мені не потрібна надбавка до пенсії, я роблю це свідомо, мені подобається так допомагати людям. Найбільше щастя – це дарувати людям життя. Думаю, медичне обслуговування має бути для донорів, щоб вони зберігали своє здоров’я і могли надалі допомагати людям.

Здаю кров із розумінням, що одна донація може врятувати щонайменше трьох людей.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток