Зараз в ефірі:

Саміт G20: Світові лідери та їхні заходи для послаблення Китаю

16.09.2023
Саміт G20: Світові лідери та їхні заходи для послаблення Китаю

Про вагу та значення рішень саміту G20, що відбувся 9-10 вересня в Індії, для економіки Китаю та мотиви введення Африканського союзу до складу Групи двадцяти в ефірі Армія FМ розповів ведучий програми Міжнародний огляд Андрій Давидов. 

На саміті президент США Джо Байден кинув стратегічний виклик президенту КНР Сі Цзіньпіну, оголосивши про старт транспортного проєкту — конкурента китайської ініціативи Один пояс — один шлях, зазначив Андрій Давидов.

— Це удар по Шовковому шляху Китаю. Було вирішено, що ЄС, США, Саудівська Аравія, ОАЕ, Йорданія та Ізраїль будуть альтернативним торговим шляхом. Зараз Китай постачає певну продукцію через Азію, але світові лідери вирішили змінити цю ситуацію. Думаю, подробиці щодо цього нового торгового шляху стануть відомі або наприкінці року, або на початку наступного.

Як зауважив Андрій Давидов, світові лідери вживають кроків, щоб послабити Піднебесну, проте і всередині країни проблем назріло чимало, що може значно вплинути на подальші плани Сі Цзіньпіна.

— Є кілька великих проблем. Перша — криза будівничого сектору. Дві третини приватних китайських будівельних гігантів здійснили прострочку за позиками. Це дуже багато. Друга — відтік іноземних інвестицій, найбільший за останні тридцять років. Третя — криза з безробіття серед молоді. Четверта — вихід з Китаю великих підприємств-гігантів і переорієнтування на інші країни, зокрема Індію та Індонезію. Зважаючи на ці проблеми, експерти сумніваються, чи зможе Китай здійснити військове вторгнення до Тайваню. Дехто припускає, що він зможе це зробити з 2027 року. Проте Байден зазначав, що економічна криза в Китаї знижує можливість вторгнення на Тайвань.

Запрошення Африканського Союзу до G20 теж не на руку Китаю, переконаний Андрій Давидов. ЄС та США сподіваються таким чином зменшити вплив на Африку Піднебесної, а відповідно й росії.

— Це певна противага Китаю. Провідні країни знайшли вихід, як без політичного чи військового впливу зацікавити Африку, запросивши до G20. Зокрема, ЄС розробляє низку економічних стимулів для Африки, щоб змінити певним чином французький слід. Тому Європа, яка має певні проблеми з Африканським континентом, через біженців та перевороти на самому континенті, і не хоче залишати все на поталу росії, намагаючись перелаштувати на цивілізований лад. 

Світові лідери вживають всіх можливих заходів, щоб послабити економічний та політичний вплив Китаю, резюмував Андрій Давидов.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток