Зараз в ефірі:

Традиції наших предків, або що українці ставили в своїх оселях замість ялинки

24.12.2023
Традиції наших предків, або що українці ставили в своїх оселях замість ялинки

Різдво та Новий рік ще з давніх-давен відзначався в наших родинах. Деякі традиції залишились з нами і досі, деякі змінились, деякі ми ще пам'ятаємо, а про деякі навіть не знали. А чи знали ви що наші предки не ставили ялинок? Замість неї символом прийдешніх свят був дідух.

Ще з давніх-давен замість новорічної ялинки використовувався солом'яний сніп, який також прикрашали як сьогодні ми прикрашаємо ялинку і називали його дідухом. Дідух, символізував урожай, добробут, багатство, безсмертність предків, духовне життя українців та виступав оберегом роду. Був уособленням духа діда, тобто всіх попередників роду. Ставили дідуха традиційно на Святвечір 24 грудня, господар разом з сином вносили його до хати та ставили на "покуть", тобто на кут, або на край святкового столу. Коло дідуха на святковий стіл ставили традиційних 12 страв.

Виходячи з того що дідух символ родоначальника родини, вважалося що навколо нього збираються душі померлих родичів тому біля нього клали ложки та лишали на ніч обрядову страву — коливо, аби вся родина, в тому числі і духи предків могла долучитися до святкової вечері. В давнину вважалося що духи наших предків оберігають нас і наші родини, тому цьому відводилося особливе значення і ставлення було відповідальним.

Фото з мережі

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток