Зараз в ефірі:

У службі підтримки Facebook/Instagram є представники країни-агресорки – диджитал-стратег Роксолана Алієва

01.12.2023
У службі підтримки Facebook/Instagram є представники країни-агресорки – диджитал-стратег Роксолана Алієва

З початком широкомасштабного вторгнення дописи українців про війну часто блокують у соцмережах нібито за мову ворожнечі. Алгоритми соцмереж і досі не надто розрізняють екстремістський контент і дописи про реальність в умовах війни, каже диджитал-стратег і комунікаційниця артистів та експертів Роксолана Алієва. Як обхитрити алгоритми та що робити, коли ваші акаунти вже заблоковані, вона розповіла на Армія FМ.

Компанія Meta, якій належить Facebook і Instagram, має власні правила модерації контенту на своїх платформах, зазначає Роксолана Алієва.

 – Часто люди потрапляють у бан навіть за нейтральні дописи, без слів ворожнечі. Наприклад, за слова «росія», «москаль», «кацап», і навіть коли ці слова заміксовані. Алгоритми оновлюються з кожним днем: в переліку з'являються все нові слова.

Проте буде ваш допис заблокований чи ні, часто залежить і від контексту, каже експертка.

– Була пісня «Я русский», на яку потім придумали пародію «Я узкий». За це вас не заблочать поки, але не факт, що й завтра буде така ж ситуація.

Загалом є три варіанти обмеження активності користувачів в інтернеті, наголошує комунікаційниця Роксолана Алієва.

– Тимчасовий –  блокують ваші активності на певний час, наприклад пів години. У такому випадку треба зачекати і трохи відпочити від соцмереж. В тіньовий бан ви можете потрапити за слова ворожнечі, хейтспіч. Якщо використовуєте слова «москаль», «русня» і так далі, вас можуть заблокувати від одного дня до двох тижнів. Пишіть у технічну підтримку в супорті, обґрунтувавши свою позицію і вимогу розблокувати. В діпбан зазвичай потрапляють блогери, інфлюенсери. Вони мають велику аудиторію і часто потерпають через навалу ботів або їх блокують за слова, які зчитуються алгоритмами як мова ворожнечі.

Але якщо все ж хочеться вжити слово «москаль» у дописі, до прикладу, то алгоритми соцмереж можна обійти, каже Роксолана.

– Можна обхитрити алгоритми. Деякі букви замінити смайлами, має бути від трьох змін в одному слові. Також це можуть бути слова, схожі за змістом, але непрямі.

За словами Роксолани Алієвої, якщо ваша активність у соцмережах як блогера сильно обмежена, ситуацію можна виправити.

– Є спільнота блогерів, і це є сила.  Дякуючи цим ком'юніті, коли блогер бачить, що його акаунт у тіньовому бані й охоплення різко впали, просить колег репостити його публікації. І тоді він трохи підіймається, але потрібен час, щоб відновилася статистика. Є ще такий лайфхак, якщо інфлюєнсер з великою аудиторією вас лайкає, то рейтинг вашого акаунта підіймається.

Як розповіла Роксолана Алієва, хоча Meta – компанія-власниця фейсбуку та інстаграму – заборонена кремлем, росіянам все ж вдається користуватися її продуктами на території рф. До того ж в самій компанії Meta й досі працюють росіяни.

– Співробітники компанії «Meta. Росія» переїхали в інші країни та працюють звідти. Можете собі уявити, що в службі підтримки фейсбук/інстаграм, яка розблоковує українських блогерів та інфлюєнсерів, частково є представники країни-агресорки. А росіяни заходять через VPN.
 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток