Зараз в ефірі:

У військових шпиталях впроваджують медичну інформаційну систему

29.10.2023
У військових шпиталях впроваджують медичну інформаційну систему

У шпиталях зараз завершується прокладання структурованих кабельних мереж, водночас уже працює електронний документообіг. Це дає змогу оптимізувати процес обстежень і лікування поранених та хворих військовослужбовців, а також забезпечити прозорість черг під час проходження військово-лікарської чи медико-соціальної експертної комісій.

— Зараз активно проводиться уніфікація процесу, щоб усі його учасники однаково розуміли механізми роботи, — розповіла лікарка Надія. — Поліклініка вже під’єднана до загальної системи, тож сьогодні будь-який військовий може завчасно записатись на прийом до вузького спеціаліста та прийти в чітко визначений час. А завдяки створеній попередньо Е-черзі начмеди медичних частин можуть робити записи дистанційно, що дуже зручно. Тож немає потреби годинами чекати під кабінетом своєї черги. Це стосується як прийомів фахівців у поліклініці, так і черги на ВЛК. Також розгорнуті робочі місця лікарів.

Слова лікарки підтверджує головний сержант запасу Вікторія. Жінка дістала важке поранення під час ракетного обстрілу, була звільнена із ЗСУ за станом здоров’я, має інвалідність ІІ групи. Вона повинна підтвердити у МСЕК свій діагноз, тому проходить обстеження.

Фахівці закладу розповіли, що Медична інформаційна система складається з бази даних, розміщеної в Центрі обробки даних (ЦОД), до якого підключатимуться всі військові медичні заклади. У кожному з них будуть розгорнуті робочі місця лікарів — комп’ютер чи ноутбук із відповідною програмою, під’єднані до загальної мережі закладу. Ця програма надає інструменти для аналітики та звітності, можливості ведення індивідуальної та стандартизованої документації, а також для створення медичних висновків, направлень тощо. МІС складається з модулів і підсистем, основні з яких — це Електронна медична картка пацієнта, Лікар, Реєстратура, Стаціонар, Лабораторія, Звітність та Статистика та інші. Окремий модуль готується по ВЛК.

Група фахівців закладу пройшла організований Командуванням Медичних сил ЗСУ курс навчання з опанування всіх інструментів програми, далі вони передають здобуті знання колегам.

Захищеність мережі та запобігання витоку інформації забезпечує ЦОД. Кожен медичний працівник авторизований у базі Центру обробки даних, а зайти до системи він може лише за умови підключення до захищеної мережі, скориставшись індивідуальними логіном та паролем.

— На кожного пацієнта, який проходить лікування, заводиться персональна медична картка, куди вносяться всі його дані. Це дуже актуально та зручно, особливо зараз, коли триває війна й поранений перебуває на різних етапах евакуації. Цифровізація запобігає тому, що паперова документація може бути втрачена. А так медичні фахівці бачать усі дані на конкретного пацієнта. Тобто пораненому чи хворому не потрібно мати купу ксерокопій якоїсь виписки чи медичну картку в кишені, яку не можна виносити, — додає Надія. — Сьогодні ми всі вчимось користуватись системою, інколи виявляємо деякі недоліки, про які доповідаємо фахівцям з Командування Медичних сил ЗСУ. І вже за їх координації та сприяння розробники програми вносять в неї відповідні зміни.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток