Зараз в ефірі:

Волосся ставало дибки, коли повторював долю героя свого роману – письменник, музикант та військовий Саша Буль

14.02.2024
Волосся ставало дибки, коли повторював долю героя свого роману – письменник, музикант та військовий Саша Буль

Відомий чернівецький музикант Саша Буль у 2021 році дебютував як автор книги «Плющ», а з початком широкомасштабного вторгнення рф одним із перших серед українських виконавців пішов у ЗСУ. Книга стала пророчою для автора, який на війні багато в чому повторив шлях головного героя. Про сам роман, роботу над другою частиною книги та своїх улюблених авторів у Всесвітній день дарування книг Саша Буль розповів на Армія FМ.

Технічно роман – це вестерн, а за настроєм – антиутопія, ділиться автор книги «Плющ».

– Історія про близьке українське майбутнє з елементами вестерну. Насправді ця тема нам завжди була близька: історія дикого степу, історія козака, який вирушає на пошуки кращого життя. У романі показана постапокаліптична Україна, ізольована від світу, в якій герой шукає кращої долі та відповіді на гострі питання, що й робимо зараз всі ми.

Як прагматик, не вірить у містику, проте чи не вісімдесят відсотків продублював шлях, який пройшов герой роману «Плющ», зауважує Саша Буль.

– У романі, виданому у 2021 році, вторгнення росії в Україну починається в лютому 2022-го. Коли зранку 24-го на нас полетіли ракети, то в мене аж волосся дибки стало. Також був вражений, коли наш батальйон отримав розпорядження на вихід із зони бойових дій, і я побачив, в який район нам треба висунутись. Є збіги також щодо прізвиськ, але в армії багато людей з різними позивними, тож ймовірність зустріти людину з позивним, як у книзі, висока.

Як розповів Саша Буль, нині пише другу частину роману, роботу над якою почав ще до широкомасштабного вторгнення.

– Коли випадає вільний час і переді мною є ноутбук і гітара, то я частіше нотую думки, які планую потім інтегрувати у свій майбутній роман, і рідше беру гітару.

З початком великої війни зовсім перестав читати, але нині знову повернувся до практики мати під рукою книгу, каже Саша Буль.

– Думаю, всі ми тривалий час мали проблеми з концентрацією через стрес і це напряму було пов'язано в мене з читанням книжок. З часом я дисциплінував себе і почав читати.

Поділився Саша Буль також своїм списком улюблених книг.

– Кормака Маккарті перечитав вздовж і впоперек в оригіналі та в перекладі. До речі, його роман «Кривавий Меридіан» нещодавно вийшов українською. Це фундаментальна книга в моїй світоглядній картинці. З українських письменників зараз читаю Макса Кідрука «Колонію». Взагалі всі книжки Кідрука хороші. Прекрасні культурологічні книжки -  «Нариси Дніпра» та «Нариси Дністра» Олександра Афанасьєва-Чужбинського, друга Тараса Шевченка. І ще мені дуже сподобалася книга «Мисливець за розумом» Джона Дугласа, по якій зняли серіал на Netflix. Тож якщо вам цікава філософія і психологія людської деструктивності, дуже рекомендую.

Хоча музиці нині приділяє менше уваги, ніж письменству, проте наступний свій трек, запевняє Саша Буль, презентує на Армія FМ.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток